:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nisan.. Nede G?zeL AnLatmis Can D?ndar
Stinq
ucarsudaisybar1mc.gif

"N?SAN" DIR

Nisand?r, g?zlerinizi kapat?rs?n?z. Il?k bir r?zgar, mis kokulu. Mor salk?mlar yakalar k??e ba?lar?nda. Fulya kokular?, nergisler pe?inizi b?rakmaz. Mavi mine ?i?ekleri i?lemek istersiniz her yere. A?k mevsimi gelmi?tir.

Sabahlar? daha erken kalk?l?r. Bu, kahvalt? yapabilmek demektir. Ne demi?tir Cemal S?reya , "Yemek yemek ?st?ne ne d???n?rs?n?z bilmem, ama kahvalt?n?n mutlulukla bir ilgisi olmal?"... ??enmeyip gidip, simit al?n?r, meyve suyu s?k?l?r, yumurta ha?lan?r.

Bazen k???k y?r?y??lere bile zaman kal?r. ?u k??ede bir f?r?n a??lm??t?r, az ilerde bir ?i?ek?i. Mahalleye beyaz bir k?pek gelmi?tir. Eski dost, di?i kedi Sultan, a?a? tepelerinde ?apk?nl??a ba?lam??t?r. D?n??te asans?r? kullanmaz, merdivenleri iki?er ??er ??kars?n?z.

T?m vitrinleri eflatunlar, pembeler, maviler kaplam??t?r. Ucuzlu?u bekleyecek haliniz yoktur. ??inizdeki renk d??avursun istersiniz. Kaz?kland???n?z? bile bile birka? par?a ?ey almadan ??kmazs?n?z ma?azadan. Kutular a??l?r, yazl?k tak?lar bulunur. Hava daha ?ok ?s?nmam??t?r. Zemheri z?rafas? gibi olsan?z da fark etmez. Bir kere i?iniz ?s?nm??t?r.

"Ben her bahar a??k olurum" ?ark?s? asl?nda herkes i?in yap?lm??t?r. Evli bekar, gen? ya?l? hi? fark etmez. Etrafta a??k olunacak birileri hep vard?r. Yava? yava? fl?rt etmeye ba?lars?n?z. ?ift anlaml? s?zc?kler, k???k kahkahalar, ?apk?n bak??lar. "Bir ?ey var aram?zda" ?iiri dilden dile dola??r. Sokakta y?r?rken, ?al???rken, ya da alakas?z yerlerde kendi kendinizi g?l?mserken yakalars?n?z. Fark edip soranlara "Beni bu havalar mahvetti.", ya da "Yok bir ?ey, akl?ma bir ?ey geldi de..." yollu yan?tlar verirsiniz. Asl?nda bir ?ey vard?r, tam y?re?inizin ortas?nda kanat ??rpmaktad?r. Bir heyecan dalgas? yalay?p ge?er ara s?ra. Hep b?yle olsam dersiniz. Bu i?le do?rudan ilgisi olmayanlar? da etkileyen bir olumluluk sinmi?tir ?st?n?ze. Ba?ka zaman olsa, bar bar ba??raca??n?z durumlarda olgunca g?l?msersiniz. "B?rak ben yapay?m" dersiniz, "?nemli de?il" dersiniz. Bir sevecenlik akar gider ?zerinizden t?m canl?lara.

Durmadan bir ?eyleri unutursunuz. Anahtar? kap?n?n ?zerinde, ?antan?z? i? yerinde. Yolunuzu kaybedersiniz. "Aman sarsa??n biriyim zaten" diye ge?i?tirirsiniz. K???n b?yle ?eyler olmam??t?. Neyse ki enerji dolusunuzdur. Oraya ko?turur, buraya ko?turur, y?klersiniz ak?ls?z ba??n?z?n cezas?n? ayaklar?n?za.

?iirler karalars?n?z oraya buraya. Ne ?ok Nisan ?iiri yaz?lm?? ?a?ars?n?z. ?ark?lar m?r?ldan?rs?n?z. Isl?k ?alars?n?z biteviye. Her sevgilinin bir ?ark?s? vard?r. ?ark?lardan fal tutars?n?z.

Filmlerin en vurucu b?l?mleri g?zlerinizin ?n?ne gelmeye ba?lar. "Singing in the Rain"de Gene Kelly ile danseder, "The Way We Were"de Barbra Streisand'?n ayakkab?s?n? ba?lars?n?z. "Love Story"de "A?k hi?bir zaman pi?manl?k duymamakt?r" s?zleriyle ba?lars?n?z i?in sonunu.

Nisan ya?murlar? vard?r sonra. Ya?murda ?slanmak i?in ?emsiye almazs?n?z. Nisan ya?murlar? k?sa s?rer bilirsiniz, hayat?n?z gibi. Bir damlas?n? bile ziyan etmemek i?in ?abalars?n?z. Hele leylaklar da g?r?nmeye ba?lad? m? sa?da solda ka??? yoktur. Dayanamaz, t?m ?i?eklerinizi a?ars?n?z.

CAN D?NDAR

ucarsudaisybar1mc.gif
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bu Ne Bir Başlangiç Nede Bir Veda!!!! ÇiLeK 7 428 04-12-2022, Saat: 10:42 PM
Son Yorum: wildfang
  Can D?ndar E?er eRCi 5 350 04-05-2022, Saat: 01:45 PM
  Ne Onunla>>nede Onsuz... ROSE 2 516 04-04-2022, Saat: 09:38 PM
  Bu ?ehire S??m?yor Art?k Ne Ben Nede Bendeki Sen Stinq 2 372 04-01-2022, Saat: 11:32 PM
  Ne Kahraman Olabildim NeDe... Qetesh 1 418 08-16-2010, Saat: 12:14 AM
Son Yorum: Nare

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 11:19 PM