:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sen gidince buralardan sessizce...
eRCi
?zerimde ayr?l?rken verdi?in h?rkan var sevdi?im…Uzun s?re ge?mesine ra?men hala sen kokuyor, hala senden izler ta??yor ?zerinde...Hala seni hissediyorum giydi?im zaman ve hala eskiyi hat?rlat?yor bana ???rken verdi?in bu h?rka...
Hat?rl?yorum da otob?se binip veda etmeden ?nce ???yorum diye vermi?tin bana...Halbuki ???yenin bedenim de?il y?re?im oldu?unu fark edememi?tin...Ve ben ilk o zaman anlam??t?m asl?nda bir g?n tamamen kopaca??m?z?, ben o an anlam??t?m asl?nda kalbindeki beni iyice k???ltt???n? ve yerime ba?ka birini yerle?tirdi?ini..Bunlara ra?men ?stelemedim; sevdam?za bu lekeyi yak??t?ramad?m ilkim... ?of?r otob?s? ?al??t?rd???nda, g?zlerine bakt?m son kez doya doya, bir daha bakamayaca??m? bildi?im ela g?zlerine sevdi?imi s?yledim seni... Sonra sar?ld?k birbirimize deli gibi, sende hat?rlars?n o dakikalar? bilirim...Aln?mdan ?pt?n beni ve ?ok yak?nda ziyaretime gelece?ini s?yleyip bindin, bizi birbirimizden ay?rmay? ba?aran otob?se... Koltu?una oturdu?un vakit otob?s?n, ger?ekten gitti?ini anlam??t?n sende... Sende engel olamam??t?n g?z ya?lar?na... Fark ettirmeden silmeye ?al??t?n ama; ben fark ettim g?z?nden s?z?len damlalar?...Sen gizlemeye ?al???rken nemli g?zlerini bense art?k son kez pencereden g?rd???m sana gitme diyemiyor, sadece a?l?yordum... ?zerimdeki h?rkaya sar?lm??t?m s?k? s?k? belki gitmezsin ?midiyle...Sen ???d?n iyice git i?aretleri yap?yordun elinle... Yine anlamam??t?n y?re?imi i?te, yine ???yenin ben de?il yar?m kalan ruhum oldu?unu fark edememi?tin... Derken otob?s hareket etti ve ben el sallad?m sana gene kavu?ma ?midiyle beraber... Sen g?zya??n? sildin, g?l?msedin el sallarken bana... Mutlu g?r?nmeye ?al???yordun ??nk? biliyordun... Biliyordun ki sen mutlu olursan ben de mutlu olurdum... Bu y?zden g?l?ms?yordun el sallarken bana... Ben kalbimi elime al?p ?fledim sana do?ru... Sen ald?n, ?pt?n ve y?re?inin yan?na koydun... Sonra otob?s hareket etti ve uzakla?t? a??r a??r ayr?l?klar kokan ?zmir garaj?ndan... Ben peronda kalakald?m ?ylece... Seni ge?irmeye gelen herkes gitmi?ti... Ben kalm??t?m... Yerimden k?p?rdayam?yor, belki yolda iner d?nersin diye ?mit ediyordum... Ama d?nd???nde ilk k?zacak ki?inin ben oldu?umu da biliyordum...Bu y?zden sen o otob?sten inmeyecek ve g?z?nde biriken damlalarla beraber merhaba diyecektin seni bekleyen gelece?ine... Y?re?imi yan?nda g?t?rerek, beni arkanda yapayaln?z b?rakarak yeni bir hayata ad?m atacakt?n sevdi?im... ??te ben t?m bunlar? d???nerek gelmeyece?ini bildi?im halde ayr?lam?yordum perondan... Otob?slerin biri geliyor biri gidiyordu...Ve ben hala ?zerimdeki h?rkana sar?l?p s?k? s?k?, a?layarak duruyordum ?ylece... Sen gitmi?tin...Hayallerim gitmi?ti... Di?er yar?m sonsuza kadar gitmi?ti biliyordum....
Eve d?nd???mde sana s?rekli mesaj ?ekmeye ba?lad?m... S?rf yaln?z olmad???n? anla diye... S?rf y?re?imin yan?nda oldu?unu bil diye....Gecenin ge? saatlerinde uykuya dalabildim ya?l? g?zlerle..
Uyand???mda biraz toparlayabilmi?tim kendimi ama uyan?p ta seni g?remeyince gene yand? i?im... Gene ya?ard? g?zlerim...Derken telefon ?ald?, bakt?m b?y?k bir umutla..Evet sendin arayan,varm??t?n gidece?in yere..Ama a?l?yordun..Bir ?ocuk gibi a?l?yordun ve bu y?zden konu?am?yordun sevdi?im..Ben a?lamaktan ?i?mi? g?zlerimi ovu?turarak….
'A?lama g?zbebe?im dayanamam...K?yamam a?lama ne olur..Y?re?imi yang?n yerine ?evirme a?lama..'
Dedim ?mitsizce.. Sen…
'O zaman sende a?lama.'
Dedin i? ?ekerek... Yol boyunca foto?raf?ma bakt???n? anlatt?n... Neden gitmek zorunda kalm??t?n ki sanki ve ben neden zorlam??t?m seni bu kadar... Hesap soruyordun ?imdi bana, a?lamana engel olamadan... Ben sessizce seni dinliyordum... Sonra sen sustun ben ba?lad?m konu?maya..?nce koca bir i? ?ektim derinden..
'Do?uda...Oralarda o kadar ?ok ?ocuk muhta? ki sana... Hepsi senin bilgine ihtiya? duyarken ve b?y?mek isterken bilin?lice...Ben sadece kendim i?in, sadece ikimiz i?in, sadece sevdam?z i?in onlar? hi?e sayamazd?m... ??te bu y?zden izin verdim a?k?m...Bu y?zden dayan?yorum sensizli?e... Ve biliyorum bir g?n sende anlayacak ve affedeceksin beni...??nk? biliyorum sende en az benim kadar seviyorsun, sende en az benim kadar ba?l?s?n a?k?m?za...'
S?zlerim ?zerine kesildi h??k?r?klar?n,
'hakl?s?n.'
Dedin kendin bile inanmayarak...Ve o g?nk? konu?mam?z? sonland?rd?n sevgi s?zc?kleriyle...
Daha sonraki konu?malar?m?zda, daha ?en geliyordu sesin ve ben mutlu oluyordum bu duruma... Ama garip bir ?ekilde korkuyordum... Bir ?eylerin ters gidece?ini hissediyordum ve bunun olmas? korkutuyordu beni... Tamamen sensiz kalmak y?kard? beni biliyordum...Bu y?zden korkuyordum sensizlikten... T?m bunlara ra?mense d???nmemeye ?al???yor ve sana hi?bir ?ey aksettirmiyordum...Ta ki sen telefon a??p ta…
'Ba?kas?n? seviyorum.'
Diyene kadar kand?rd?m kendimi... Ben hi?bir ?ey s?yleyemedim bu s?z?ne kar??l?k...
'Senin ?z?lmeni istemiyorum.'
Diyerek devam ettin sen; ama bunun i?inde bir ?aba sarf etmedin ve ?zd?n...Yakt?n... Y?kt?n beni iki dakikal?k telefon konu?mam?zda...
'Be? sene boyunca ya?att???n t?m g?zellikler i?in te?ekk?r ederim.Hayat?mda senin kadar iyi birini tan?mam??t?m, ?imdi tan?d?m.?deyemedi?im hakk?n? helal et.'
Dedin ve… 'Ama ?unu da bil seni hi? affetmedim.' Diyerek kapatt?n telefonu... ?a??rd?m..Birden bire nas?lda de?i?mi?tin anlayamad?m.. Telefon kula??mda kalakald?m... Ahizeden sadece me?gul sesi geliyordu... Sen ?oktan gitmi?tin...
Telefonu kapatt?m, bana verdi?in h?rkaya sar?ld?m yine s?k? s?k?... Gene ?mit ettim belki arars?n, ?aka yapt???n? s?ylersin diye... Ama aramad?n, ?aka da yapmam??t?n ?stelik... Gitmi?tin sonunda i?te... Yollar?n ay?rd??? y?reklerimizi, k?r?c? kelimelerinle tamamen ay?rm??t?n ve ben geride kalan an?larla ba? ba?a kalm??t?m.... Otob?se binerken verdi?im y?re?imi de iade etmemi?, b?rakm??t?n ?aresiz... Kalm??t?m bir ba??ma, s?k? s?k? sar?ld???m ve ???meyeyim diye verdi?in h?rkanla....

sen gidince buralardan sessizce
buralar gitmi? pe?inden gizlice
bazen bir his yada bak??
tenin hala tenimde
d?n?md?n d???m oldun
kurtar beni....

-------------------------------------
Seni severken kendimi terk etmeyi ??rettin bana. Ad?mdan ad?m ad?m ge?meyi ??rettin, felaketi sevmeyi! Sensizlik biti?imdi, bitmeyi sevdirdin bana. ?lmek ilmek s?k?ld?m sensizli?e. Kan tad?nda demir gibi bir ayazd?. Hi?bir tarih bu ihaneti yazmazd?. Ben, ihanetimle bir yazg?l?y?m ka? zamand?r.
Sensizlik ihanetim…

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sessizce... SessizRüzgar 2 321 04-14-2022, Saat: 10:30 AM
Son Yorum: wildfang
  Buralardan Gitme MasaL_perisi 9 407 04-09-2022, Saat: 03:12 PM
  Sessİzce Gİdİyorum SensİzlİÄže murat1544 3 381 04-08-2022, Saat: 01:47 PM
  Sessizce gelmeleri sevdim... acemhe 2 377 12-27-2010, Saat: 04:30 PM
Son Yorum: acemhe
  Ağlıyorum sessizce; sen uyanmayasın diye.. Hasretiim 2 630 12-02-2010, Saat: 01:16 PM
Son Yorum: Hasretiim

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 07:08 PM