:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
?? Heykel Akil Dolu B?r H?kaye .
speedy_girl
?ki kom?u ?lkenin h?k?mdarlar? birbirleriyle sava?mazlar ama her f?rsatta birbirlerini rahats?z ederlerdi. Do?um g?nleri, bayramlar da ilgin? arma?anlar g?ndererek kar??dakine zek? g?sterisi yapma f?rsatlar?yd?.

H?k?mdarlardan biri, g?n?n birinde ?lkesinin en ?nemli heykelt?ra??n? huzuruna ?a??rd?. ?stedi?i; birer kar?? y?ksekli?inde, alt?ndan, birbirinin t?pat?p ayn?s? ?? insan heykeli yapmas?yd?. Aralar?nda bir fark olacak ama bu fark? sadece ikisi bilecekti.

Heykeller haz?rland? ve do?um g?n?nde kom?u ?lke h?k?mdar?na g?nderildi. Heykellerin yan?na bir de mektup konmu?tu.

??yle diyordu heykelleri yapt?ran h?k?mdar: "Do?um g?n?n? bu ?? alt?n heykelle kutluyorum. Bu ?? heykel birbirinin t?pat?p ayn?s? gibi g?r?nebilir. Ama i?lerinden biri di?er ikisinden ?ok daha de?erlidir. O heykeli bulunca bana haber ver."

Hediyeyi alan h?k?mdar ?nce heykelleri tartt?rd?. ?? alt?n heykel gram?na kadar e?itti. ?lkesinde sanattan anlayan ne kadar insan varsa ?a??rtt?. Hepsi de heykelleri b?y?k bir dikkatle incelediler ama aralar?nda bir fark g?remediler.

G?nler ge?ti. B?t?n ?lke h?k?mdar?n s?k?nt?s?n? duymu?tu ve kimse ??z?m bulam?yordu. Sonunda, h?k?mdar? fazla isyank?r oldu?u i?in zindana att?rd??? bir gen? haber g?nderdi. ?yi okumu?, ak?ll? ve zeki olan bu gen?, h?k?mdar?n baz? isteklerine kar?? ??kt??? i?in zindana at?lm??t?.

Ba?ka ?aresi olmayan h?k?mdar bu genci ?a??rtt?. Gen? ?nce heykelleri s?k? s?k?ya inceledi, sonra ?ok ince bir tel getirilmesini istedi. Teli birinci heykelci?in kula??ndan soktu, tel heykelin a?z?ndan ??kt?. ?kinci heykele de ayn? i?lemi yapt?. Tel bu kez di?er kulaktan ??kt?. ???nc? heykelde tel kulaktan girdi ama bir yerden d??ar? ??kmad?.
Ancak telin s??abilece?i bir kanal kalp hizas?na kadar iniyor, oradan ?teye gitmiyordu.

H?k?mdar heykelleri g?nderen kom?u h?k?mdara cevab? yazd?:

"Kula??ndan gireni a?z?ndan ??kartan insan makbul de?ildir. Bir kula??ndan giren di?er kula??ndan ??k?yorsa, o insan da makbul de?ildir. En de?erli insan, kula??ndan gireni y?re?ine g?men insand?r. Bu de?erli hediyen i?in ?ok te?ekk?r ederim. YORUMLARINIZI BEYAN EDER M?S?N?Z ARKADA?LAR Smile
Ara
MasaL_perisi
Yorum şu...Smile
Öncelikle teşekürler...Güzel paylaşım...Smile
Sonra da derim ki sadece ağzımızla konuşmayalım ve kulaklarımızla dinlemeyelim hep içinde kalbimizi katalım...
Ara
speedy_girl
AYNENSS JNMJIM . SÖZ GÜMÜŞSE SUKUT ALTINDIR... KULAKTAN GİREN SÖZ KALPTE KALMALI SIÇMANIN ANLAMI YOK . YORUMUN İÇİN BEN TŞK EDERİM PERİJİM Smile
Ara
Ç@RŞžI EMRAH
paylaşımın için teşekkürler speedy girl
Ara
speedy_girl
BEN TŞK EDERİM JNM ARKADAŞIM Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Üç altın heykel sıla 0 438 02-24-2011, Saat: 03:10 PM
Son Yorum: sıla
  B?r H?kaye Son Noktam 1 786 07-09-2006, Saat: 08:42 PM