:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kendimde Yasadigimsin...
gurbetci
Adresine d??ecek binlerce c?mlelerden yaln?zca birine s??d?r?p seslenmeyi ??rendim. Yazd???m b?t?n dizelerde, b?t?n sat?rlarda co?kun akan ?rmaklar gibi geldi?im sensin. S?n?rlar ?tesinden, da?lar?n ard?ndan s?yledi?in s?cac?k s?zlerin g???me d??t???nde, uzat?r?m elimi g??e; ellerime bula?s?n diye y?re?inin mavili?i...

Sevmeyi b?rakt???ms?n iki y?re?in aras?na, g?c?m?n yetti?i kadar als?nlar beni diye. G?zlerim uyku nedir unutsunlar diye gecelerde...
Bu bir ?rperi?. Anlatsam ?iir gibidir s?zlerim; ?yle bir sevdan?n insaf?na kal?r ki ?mr?m, sessizce al?p ba??m? giderim bak??lar?ndan.

Kendimde ya?ad???ms?n, d?nya diye. D?nya diye, sevdana hasret duru?lar?mla bu ?ehrin duraklar?nda, bu ?ehrin sokaklar?nda bekledi?imsin...

Kendimde ya?ad???ms?n; temmuz ak?amlar?n?n serinli?inde, co?kulu halaylarda mendil mendil...

Kendimde ya?ad???ms?n; parmaklar?m?n aras?ndan ?ylece d??erken kelimeler sayfalara, y?re?imde b?y?yen bir s?z?, bir derince yara kalbimde kan/ar/ ?rmak...

Kendimde ya?ad???ms?n; b?t?n ge?en dakikalar? bir arma?an bilip, dudaklar?n?n k?vr?m?ndaki g?l?msemeye boyun e?en; her ?eyin kirlendi?i bir d?nyada... Ya?anan bir tek an?la ahbap olup, konu?ur oldum. Yakama tak?p sokak sokak gezdirdi?imsin; g?zlerimde bu ?ehri seyredensin.

Kendimde ya?ad???ms?n; bir yoklu?u g???sler gibi, bir hayali kucaklar gibi kollar?mda; iki dudak aras?nda susan ve hep susan suskular i?indesin.

Kendimde ya?ad???ms?n; ?l?rcesine ya?anan. Kanad? k?r?k bir ku?... Bir ac? yaln?zl?ktan ge?erken bile, cehennemden ge?er gibi...

Kendimde ya?ad???ms?n; yaln?zl?klar? ?o?altan kalabal?klar ortas?nda, gece n?betlerinde, uyanan g?n?n k?z?ll???nda, derin d???ncelerde, h?z?n na?melerinde...

Kendimde ya?ad???ms?n; da?lar ?tesinde, bir deniz mavisinde, kara g?zlerinde; kalan cevaps?z sorularda, s?ylenmi? s?zlerde, yetim yazmalarda sen...

Kendimde ya?ad???ms?n; bensiz s?yle?melerde bile. Ya?anan an?larda ve ya?anacak an?larda. Bir yabanc? gibi ?yk?nerek kendime, ha durdu duracak bu d?nya d?n???nde, bakt?k?a i?ime y?k?lan g?zlerinle.

Kendimde ya?ad???ms?m; vatan bildi?im o y?z?n?n derin ?izgilerinde uyurgezer gibi /veya/ bir s?rg?n gibi...

Sen kendimde ya?ad???m gibi, kendimde ?leceksin gibi!
Ara
€BeRimSin
YüreĞine SAğLıK,Paylaşımın İçin SaoL GurBetÇi..Wink
Firari Fırtına
Güzel paylaşım doğrusu ...Teşekkürler gurbet diyarı ...

Sevg ...
gurbetci
sizde sagolun arkadaslarSmile
sevgiler bizden firtinaSmile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kendimde ?leceksin gibi! eRCi 1 312 04-03-2022, Saat: 09:25 PM
Son Yorum: wildfang
  Seni Kendimde bitirebilsem MaNeSiA 1 320 12-01-2007, Saat: 10:38 PM
Son Yorum: Yorgun Yürek
  KaHReTSiN,BiRDe BeN SeNi KeNDiMDe TüKeTeBiLSeM :: CiMCiMe :: 1 349 08-01-2007, Saat: 04:39 PM
Son Yorum: kaanbaskan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-05-2024, 06:47 PM