:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tevbe duasi!!!
gurbetci
"Esta?firullah. Esta?firullah. Esta?firullahe'l-az?m el-ker?m, ellez? l? il?he ill? h?ve'l-hayy?'l-kayy?m? ve et?b? ileyhi, tevbete abdin z?limin li-nefsih?, l? yemlik? li-nefsih? mevten vel? hay?ten vel? n???r?. Ve es-el?h?'t-tevbete ve'l-ma?firete ve'l-hid?yete len?, inneh?, h?ve't-tevv?b?'r-rah?m."
"Y? Settere'l uy?b, Y? gaffare'z-z?n?b! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, g?z?mden, kula??mdan, aya??mdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen b?t?n g?nah ve hatalar?ma tevbe ettim, pi?man oldum. K?f?r, ?irk, isyan, g?nah ve kusur her ne t?rl? h?l vaki oldu ise, c?mlesine nadim oldum, pi?manl?k duydum. Bir daha yapmamaya azm ? cezm ? kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, ?eytana tabi olup da ayn? g?nah ve kusurlar? bir daha tekrar etmeme imkan verme, y? Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli ?dem Aleyhissel?m, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhissel?m, bu ikisi aras?nda say?lar?n? bilemeyece?im kadar ?ok Peygamber gelmi?, ?l?hi kitaplar? tebli? etmi?lerdir. Bunlar?n c?mlesine inand?m, iman ettim, hepsi de hakt?r ve ger?ektir. B?t?n peygamberlere, onlara g?nderilmi? olan ?l?hi kitaplara ve i?indeki emirlere ?eksiz ve ??phesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'?n-? Azim????n ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhissel?m'd?r."

"Ament? bill?hi ve mel?iketih? ve k?t?bih? ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-?hiri ve bi'l-kaderi, hayrih? ve ?errih? minell?hi te?l? ve'l-b?s? bade'l-mevt. Hakkun, e?hed? en l? il?he ill?llah ve e?hed? enne Muhammeden abd?h? ve Res?l?h."

Rabbimin Tevbesini kabul ettiklerinden oluruz in?allah... (Amin)
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  tevbe... PaPaTYa_PReNSeS 2 503 04-13-2022, Saat: 06:01 AM
Son Yorum: wildfang
  Anne duasi! gurbetci 1 387 04-01-2022, Saat: 12:24 PM
Son Yorum: wildfang
  Tevessül Duası ve Anlamı Hasretiim 0 430 08-14-2011, Saat: 06:51 PM
Son Yorum: Hasretiim
  Nadi Ali Duası ve Anlamı Hasretiim 0 484 08-14-2011, Saat: 06:47 PM
Son Yorum: Hasretiim
  Uyku Duası Hasretiim 2 416 06-17-2011, Saat: 12:35 PM