:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KaLp YetmezLi?i...
€BeRimSin
Okuman?z? Tavsiye Ederim ?ok G?zeL...Confusedmiley19: Confusedmiley19: Confusedmiley19: Confusedmiley19: Confusedmiley19:

Daha on dokuz ya??ndayd? Alp. Hayata meydan okuyan y?re?i ve insanlarla olan diyalogu herkesin dikkatini ?ekmi?ti. K???kl?k y?llar?nda g?rm??t? hayatt?n ac?mas?z yan?n?. On dokuz ya??nda olmas?na ra?men hayat? ?ok iyi tan?yordu ve hayat onu.

Her ?eye inat g?lmeyi iyi biliyordu, mutluydu ??nk? g?z?n? bile k?rpmadan hayat?n? feda edebilece?i bir a?k? vard?. Kim sevdi?i kadar sevilirdi ki. Ad? Elif’ti ad?na ?ark?lar yaz?lan. Alp, Elif’le Bodrumda yazl?klar?nda tan??m??t?, kar?? yazl??a bir aile ta??nm??t? tek ?ocuklu bir aile. Hikayenin geri kalan? Alp’in g?nl???nden al?nm??t?r.

?smail amcalar yazl?klar?n? satt?klar?nda acaba kim alacak bu evi diye hep merak ederdim. Yeni ev sahipleri tek ?ocuklu bir aileydi. Bir k?z ?ocu?u, benim ya?lar?mda biri. Onu ilk g?rd???mde y?ld?zlardan diledi?im dile?im geldi akl?ma; bana benim gibi seven birini g?ster..! derdim her kayan y?ld?z?n ard?ndan..! dile?im ger?ek mi oluyordu, dedim kendime, ya bu oysa diye donup kald?m g?zelli?ine, att??? her ad?mda r?zgarla dans eden sa?lar? ve y?z?nde insana huzur veren tebess?m?, belki de bir melek bu kadar g?zeldi, ona bak?p dalm??t?m, ta ki annemin bana bak?p g?l?msemesine dek.

Elif’le tan??mam o kadar da zor olmad?, nede olsa yeni kom?ular?m?zd? ve ho? geldiniz denmesi laz?md?. Onunla tan???p arkada? oldum sonra ve bu arkada?l???m?z g?nden g?ne b?y?d?, ?iirlere ve hikayelerle aras? ?ok iyiydi. Ona, yazd???m ?iirleri hikayeleri verdim ve hepsini b?y?k bir zevkle okumu?tu ve bana “ senin y?re?in ?ok b?y?k, her ?eye yeter” diye bir not s?k??t?rm??t? sayfalar?n aras?na..! Neden b?yle s?ylemi?ti ki yazd???m yaz?lardan m? esinlendi yoksa.

Y?re?imde k?v?lc?mlar alev alm?? ve ate?e d?n??m??t?, onu d???nd?k?e y?z?mde hafif bir tebess?m beliriyor ve bazen de midem bulan?yordu, garip bir duyguydu daha ?nce tatmad???m bir ?ey.

Ablam? arad? g?zlerim, evlenip ?stanbul’a yerle?tikten sonra dertle?ecek kimsem de kalmam??t?. Hemen telefona sar?l?p ablam? arad?m kar??ma ye?enim Kerem ??km??t? o minicik sesi ile day?c?m ne zaman gelecekiniz demi?ti. Yakla??k alt? ayd?r da g?rm?yordum onu hala sesi kula??mda bana ?zlem dolu sesi. Olanlar? ablama anlatt?m ve ?ok ho?una gitmi?ti, bana g?l?mseyen sesi ile “peki neden konu?muyorsun, neden a??lm?yorsun” demi?ti. Hakl?yd? asl?nda ve ablam kad?nlar?n ?i?ekleri ?ok sevdi?ini tekrarlam??t? bana.Art?k konu?mam laz?md? ??nk? ge?en her g?n tatilin bitmesi idi.

Art?k onunla konu?maya karar vermi?tim. Ama nas?l? Dilim tutulmu?tu ilk defa, ama imdad?ma onun do?um g?n?n?n 3 g?n sonra oldu?unu ??rendim annemden. Tarih 7 temmuz saat 03:45, ablam?n dedikleri geldi akl?ma “kad?nlar ?i?ekleri ?ok sever” evet g?ne? do?madan kap?s?na g?ller sermeliyim dedim ve bir s?r? g?l ald?m ve bir g?l ya?m?? misali bah?eleri hep g?llerle donatm??t?m. Ve beklemeye ba?lad?m sonra, asl?nda onu aray?p ??k d??ar? demek istiyordum ama k?yam?yordum onu uyand?rmaya. Kap?n?n a??lmas?n? bekliyordum ve g?ne?in bir an ?nce do?mas?n?.

Bir an kap? a??ld? sonra d??ar?ya babas? ??kt? ve kap?n?n ?n?ndeki g?lleri g?r?nce “bu ne hal” deyip ayaklar?yla g?lleri savurdu.. Ezilen g?llere bak?p a?lamaya ba?lad?m sonra g?ller kan?yordu umutlar?m ?ekip gitmi?ti sanki, ezilen g?lleri toplamaya ba?lad?m bir, bir ellerim kanlar i?inde kalm??t? dikeni ac?tm??t? can?m? ama haberim yoktu, birden kap? a??ld? tekrar kar??mda o vard? bu kez, dudaklar?m b?k?k bir vaziyette i? ?eki?lerimi hakim olmaya ?abalarken ve yana??mdan s?z?len g?z ya?lar?m?n dudaklar?ma ula?maya ?abalad??? anda, ko?up sar?ld? bana. B?t?n ac?lar?m? alm??t? sanki g?l? seven dikenine katlan?r misali g?llerin kan a?lad??? anda ba?lam??t? a?k?m?z.

Alp ile Elif’in a?k? efsanelere konu olacak ?ekilde b?y?yordu. Yaz tatili bitmi? art?k ayr?l?k an? gelip ?atm??t? ama ikisi de ?zmirliydiler ve bu ayr?l?k, ayr?l?k olmayacakt? bir bak?ma. Aradan aylar ge?mesine ra?men tek bir g?n bile tart??mam??lard? ve Alp y?ld?zlar?n ard?nda saklanan mutlulu?u buldu?una ?ok seviniyordu.

Bir g?n telefonuma mesaj gelmi?ti mesaj a?k?mdand?. “a?k?m ?yle bir y?re?e sahipsin ki, istesem de of diyemiyorum, saraylardan k??klerden ?te beni b?y?tt???n yer ve sende ki y?rek her ?eye yeter. Seni ?ok seviyorum” ?ok ho?uma gitmi?ti yazd?klar? ve bu b?y?n?n bozulmamas? i?in dua ediyordum ger gece.

Ama hayat onlar? en zamans?z zamanda hi? olmad?k yerde hi? ummad?klar? bir ?ekilde y?z?n? g?sterecekti. A?klar? tam birinci y?llar?nda Alp’in ?stanbul’da ya?ayan ablas?n?n ?l?m haberi geldi, bu haber Alp’i adeta y?km??t? inanmak ya?amak kadar g?? gelecekti o an ona. Ne s?zler ?are olacakt? olanlara nede ?l?m her zamanki gibi zamanl?..!

Kalbinde bir ac? hissetti bir an, b??ak saplan?rm???as?na bir ac?, oldu?u yere y???ld? sonra, kalbi yetmiyordu sanki bu ac?ya..! g?zlerini a?t???nda bir hastanede oldu?unu fark etti makineye ba?lanm?? bir beden. Hastanenin penceresinden bakt? yak?n olan uzaklara ablas?n?n gidi?ini kabullenemiyordu bir t?rl? o her ?eye yeten y?re?i ama buna yetmiyordu i?te.

G?zleri Elif’i arad? bir an sevdi?i yan? ba??ndayd?, ellerini s?k?ca tutup “o gitti” dedi titreyen sesi ile g?z?nde zamans?z ya?murlar vard?. B?t?n ac?lar?n? al?rm???as?na sar?ld? a?k? ona, tam on ?? g?n bir hastane odas?nda kabullenme sava?? verdi bir makine yard?m?yla.

Ama bu kadar?yla bitmeyecekti her ?ey hayat ac?mas?z dan ?te bir ?eydi sanki ablas?n?n ?l?m?ne dayanamayan eni?tesi 2 hafta sonra intihar etti ve ye?eni keremi bir ba??na kald???n? g?rd???nde yine kalbi yetmeyecekti bunlara ve hayat beni daha tan?m?yorsun der gibi ac? olaylar ya?at?yordu her ?eye yeten Alp’in y?re?ine..! olanlara inanmak ve kabullenmek o kadar g??t? ki tek ?are zaman diye bir ses yank?land? kalabal?klarda tek ?are zaman.

Art?k Alp’in zamana ihtiyac? vard? bir t?rl? ge?mek bilmeyen zamana, her ?ey tokat gibi duruyordu aile resminde kalan g?l?mseyen g?zlerde...! Elif ?aresizlik i?inde Alp’in g?nden g?ne erimesine tahamm?l edemiyordu ve her zaman yan? ba??ndayd?.art?k zaman yava?, yava? al??t?rmaya ba?lad? ac?lar?, kabullenmi?ti y?re?i ?L?M?..!

Aradan aylar ge?ti tatil yapmak ad?na da olsa gitmek istiyordu ?zmir’den an?l?lardan ka?mak pahas?na..! bodrumdaki yazl?klar?nda a?k? ile unutmak istiyordu tamamen her ?eyi biraz daha kabullenmek ad?na..! ve Alp yazl??a gitti ailesi ile birlikte ama Elif’in babas?n?n i?lerinden dolay? gidememe durumu vard?. Ama a?k? onun yan?nda olmak istiyordu ve a?k?n? d?rt g?zle bekleyen Alp’e bir g?n telefon geldi arayan a?k?yd? ve babas?n? ikna etti?ini bizi yazl??a b?rak?p babas?n?n geri d?nece?ini s?yledi. Alp ?ok sevinmi?ti. A?k? gelecekti o b?t?n ac?lar?n? alan a?k?.

Ve bir Pazar sabah? saat 8’de yola ??kt?lar, ?zmir bodrum aras? 3,5 saat s?r?yordu ve Alp beklemeye ba?lad? ve bu bekleyi? ?yle s?rd? ki y?re?inde bir s?k?nt?ya d?n??t? sonra, saat 11 olmu?tu ve beklemek yerine Alp arabaya atlay?p ?zmir yoluna gitmeye ba?lad? ama kimseler yoktu ortal?kta taaki bafa g?l?n?n oraya varana kadar, ?n?nde bir kalabal?k g?rd? jandarmalar, itfaiye ve ambulans y?re?indeki s?k?nt? bo?az?nda d???mlendi bir an ve arabadan inip kalabal??a ko?tu sonra, bir ara? ?eranpolden yuvarlanm??t? o bafan?n ac?mas?z yollunda, i?indeki korkuyla y?z y?ze gelmemek i?i dua ediyordu yaratana ama arabay? g?rd???nde anlayacakt? y?re?indeki s?k?nt?n?n nedenini.

Zorda olsa ara?tan ??kar?lan yaral?lar ars?nda Elif ve babas? ya??yordu ama annesi olay yerinde can vermi?ti. Alp b?y?k bir tela??n i?inde saklanan korkuyla sevdi?inin kanl? y?z?n? g?rd???nde ???l?klar? yank?land? herkesin kulaklar?nda ve korkuya kar??m?? sesi ile “ne olur onu alma benden” diye dua etmeye ba?lad? ve yaral?lar? ambulansa bindirdiler ama hastaneye yeti?meden can verecekti sevdi?i kollar? ars?nda.

Alp’in g??s?ne bir b??ak saplan?rm???as?na yere y???ld?, her ?eye yeten kalbi yetmiyordu art?k olanlara, yetemiyordu. Tam on yedi g?n kald? yo?un bak?mda, uyand???nda bir hastane ak?am?n?n sessizli?inde ger?ekler duracakt? kar??s?nda kabullenmek ad?na bir makineye ba?l? bir y?rek olanlara yetmeye ?abalamakta. Art?k a?k? da yoktu yan?nda, g?zlerinde zamans?z ya?murlar… Anne ve babas? Alp’in bu durumunu biliyorlard?. Doktorlar “bu ?ocu?un bu ac?lara bir g?n dayanamay?p ?lebilir” demi?ti. Ve bir ay hastane odas?nda kabullenme sava?? verdi bir makine yard?m?yla ama art?k kabul etmiyordu olanlar?.

Dayanam?yordu art?k , Alp taburcu olmu?tu ama y?re?i ne kadar yetecekti ki bu ac?ya. Ve bu ac?y? g?nl???ne aynen ??yle yazm??; “ dayanam?yorum art?k, bu i?ren? g?zya?lar?ndan ve bir t?rl? tutamad???m h??k?r?klar?mdan b?kt?m. A?k?m k?zma bana ne olur, yan?na gelmeye an kald?. Y?re?im sen varken b?y?kt? ve her ?eye yetendi beklide ama ?imdi seni g?md???m o topra??n alt?nda sen bensizsin, ?ok ???yorum ve bu y?re?in teklemeye ba?lad? yine. ?la?lar?m? almam laz?m ama sen yoksun…

Aradan aylar ge?ti Alp bu ac?ya kar?? dayanacak g?? aram?yordu art?k. Taaki g?nl???ne yazd??? son yaz?s?yla hayata g?zlerini kapad?.

“y?re?im bug?n ikinci y?l?m?z ellerimde yine g?ller var, yine ellerimi kanatt?m bilmeden. Sensizlik o kadar b?y?d? ki art?k yetmiyor kalbim, odamda kokun var hala duyabiliyorum. Kerem uyumadan beni ?pmeye geldi ve bana dedi biliyor musun: “day? Elif abla gelecek yar?n ?z?lme art?k olur mu? H??k?r?klar?m ???l?klar at?yor ve bu g?zya?lar?n? hi? sevmiyorum. Ne olur gel art?k ve al beni…

Alp yata??na uzand?, ellerinde g?ller vard? ilk g?nk? gibi yine kanatm??t? ellerini g?ller kan?yordu ve o geceden sonra bir daha a?amad? g?zlerini. Alp kalp yetmezli?i sonucu ?lm??t? ...
PaPaTYa_PReNSeS
Sad te?ekk?rler payla??m i?in..
Ara
speedy_girl
EMEĞİNE BUNUNLA BİRLİKTE YÜREĞİNE SAĞLIK ...Smile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ÇaLınTı kaLp!!! Jo$eN 0 503 04-13-2008, Saat: 05:54 PM
Son Yorum: Jo$eN
  KaLp Hırsızı.. (Çok Güsel...) Romantik-iSyaNk4r 0 497 02-27-2008, Saat: 05:10 AM
Son Yorum: Romantik-iSyaNk4r
  mükemmel kalp izmitli_peri 0 397 05-30-2007, Saat: 05:24 PM
Son Yorum: izmitli_peri
  yaral? kalp ÇiLeK 4 642 11-04-2006, Saat: 08:24 PM
Son Yorum: ÇiLeK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 02:18 PM