:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
B?yle Katled?yoruz...
kayıp_gölgeler
G?zel T?rk?e nas?l katlediliyor?
Bu haberi mutlaka okuyun ve birazc?k d???n?n!!! Her ge?en g?n T?rk?e'nin biraz daha yozla?t?r?ld???n? g?r?yoruz. Dilimizdeki yabanc? k?kenli s?zc?klerin istilas? artarak s?r?yor. A?a??da y?llar i?inde T?rk?e'de nas?l bozulmalar oldu?unu g?steren ?arp?c? bir metin var!
Y?l: 1965
"Kar??ma ?niden ??k?nca ziy?desiyle ?a?akald?m.. Nas?l bir ed? tak?naca??ma h?k?m veremedim, ?det? vecde geldim. Buna muk?bil az bir m?ddet sonra kendime gelir gibi oldum, y?z?nde beni fevkal?de rahatlatan bir tebess?m vard?.. ?st?m? ba??m? toparlad?m, kendinden emin bir sesle 'ak?am-? ?erifleriniz hayrolsun' dedim.."

Y?l: 1975
"Kar??ma birdenbire ??k?nca ?ok ?a??rd?m.. Ne yapaca??ma karar veremedim,heyecandan ayaklar?m titredi. Ama ?ok ge?meden kendime gelir gibi oldum,y?z?nde beni rahatlatan bir g?l?mseme vard?.. ?st?me ?eki d?zen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi ak?amlar' dedim.."

Y?l: 1985
"Kar??ma ?niden ??k?nca fevkal?de ?a??rd?m.. Nitekim ne yapaca??ma h?k?m veremedim, heyecandan ayaklar?m titredi. Amma ve l?kin k?sa bir s?re sonrakendime gelir gibi oldum, nitekim y?z?nde beni ferahlatan bir tebess?m vard?.. ?st?me ?eki d?zen verdim, kendinden emin bir sesle 'hay?rl? ak?amlar' dedim.."

Y?l: 1995
"Kar??ma birdenbire ??k?nca ?ok ?a??rd?m.. Fen? h?lde kal geldi y?ni..Ama bu i? bizi bozar dedim. Bakt?m o da bana bak?yor, bu i? tamamd?r dedim..Manitay? tavlamak i?in do?ruldum, artistik bir sesle 'sel?m' dedim.."

Y?l: 2006
"?bi onu kar??mda ?yle g?r?nce ??? falan oldum y?ni.. O?lum bu i? bizi kasar dedim, fen? g??eriz dedim, enjoy durumlar? y?ni.. Ama concon muyum ki ben,bakt?m ki o da bana kesik.. Sar?l o?lum dedim, bu manita senin.. 'Hav ar
yu yavrum?'"

Y?l: 2026
"Ven ay vaz si h?r, ben ?ok y?ni ?yle i?te birden.. Off, ay dont nov ?bi yaa.. Ama o da bana ?yle bakt?, if so ???k len bu manita.. 'Hay beybi..'"
Ara
MasaL_perisi
Çok teşekür ediyorum arkadaşım bu güzel paylaşımın için...
Ve tamamen katılıyorum...
Türkçe katlediliyorrrr...Türkçe o kadar güzel ve anlaşılır bir şekilde konuşmak varken ne diye tanımadınız kelimeler kulanıyorsunuz...Ben anlamadım. Anlayan varsa bana da anlatsın.
Ara
kayıp_gölgeler
rica ederim arkadaşım...Smile

tek açıklaması var o da özenti lütfen forumda bile yazıyor olsak kullandığımız kelimeleri güzel türkçemizin kelime dağarcığından seçelim...
Ara
MasaL_perisi
Katılıyorum ama özenecek ne varsa...Smile
Bence düzgün konuşulmalı ki başkaları size özensin...Smile Mesela benim gibi...Smile
Ara
kayıp_gölgeler
Smile evet iyi bir örneksin bence de
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nelere vakit ay?ram?yoruz? Karatas 0 483 09-30-2006, Saat: 07:56 PM
Son Yorum: Karatas

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 10:42 PM