:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sevginin g?zya?lar?
zafer76
Confusedmiley27: sevginin g?zya?lar?

Delikanl? yiyecek bir ?eyler almak Burger King stand?na yakla??nca, stand?n arkas?ndaki bir k?z dikkatini ?ekti. Siyah sa?l?,beyaz tenli gen? k?z, m??terilerine sipari?lerini verirken daima g?lery?zl?, s?cac?k bir ?ekilde hizmet veriyordu. Nur y?zl?yd?. Delikanl? bu k?zdan ?ok etkilenmi?ti. Neredeyse ilk bak??ta a??k olunabilecek bir k?zd?. Ya?? olsa olsa 17-18 idi. Sipari?leri yeti?tirebilmek i?in bir o yana, bir bu yana ko?u?turuyordu. Bu arada y?z?ndeki g?l?c?kler hi? eksik olmuyordu.

Delikanl? standa iyice yakla?t?. ?zellikle de gen? k?z?n oldu?u standa gelmi?ti. Gen? k?z ona sipari?ini sordu?unda, elindeki ka??d? ona do?ru uzatt?.Ka??da ne almak istedi?ini yazm??t?:

- "Bir Tavuk Burger men?, Sprite, bir ket?ap ve bir ac? sos istiyorum, l?tfen." Gen? k?z delikanl?ya biraz buruk ama y?z?ndeki g?l?msemeyi hi? kaybetmeden"

- "Hemen efendim" dedi. Ard?ndan da " 150.000TL fark ?deyerek b?y?k se?im ister misiniz?" diye sordu.

Delikanl? ise "Hay?r" anlam?nda ba??n? sallad?. Kredi kart?n? uzat?p hesab?n? ?dedi.

Sipari?lerini al?p uzakla??rken "Te?ekk?r ederim" misali bir g?l?c?k att? k?za.

Tavuk Burgerini al?p masas?na giderken, arkas?na bakt???nda, gen? k?z?n tatl? bir g?l?msemeyle arkas?ndan bakmakta oldu?unu farketti. Belli ki kendisi s?radan bir m??teri olmam??t?. O g?n yeme?ini yerken,gen? k?zla bir iki defa g?z g?ze geldi. Her ikisi de bundan gayet ho?nut olmal?yd? ki, birbirlerine bakarlarken, y?zlerindeki g?l?mseme hi? eksik olmam??t?.

Delikanl? ak?am eve d?nd???nde akl? gen? k?zda kalm??t?. G??s?ndeki plakadan k?z?n ad?n?n Selma oldu?unu ??renmi?ti. Asl?nda delikanl? konu?abiliyordu,ama neden b?yle bir ?ey yapt???n? da anlamam??t?. Yine de hi? renk vermemi?, bu oyun ho?una gitmi?ti. San?r?m Selma'dan ho?lanm??t?.

Aradan iki g?n ge?mi?ti. Tekrar Bak?rk?y - Galleria'ya gitmi? ve yine elinde bir ka??tla do?ruca Burger King'e gitmi?ti. Bu sefer ka??d?n ba??na "Merhaba Selma" demeyi unutmam??t?. Selma'n?n oldu?u kasaya gitti ve g?l?mseyerek ka??d? ona uzatt?.

Gen? k?z onu g?rd???nde hayli sevinmi? bir halde ka??d? ald?;"Merhaba, ho? geldiniz" diyerek sipari?ini haz?rlamaya koyuldu. ?ki g?n ?nceki durumu arkada?lar?na anlatm?? olacakt? ki, herkes onlara bak?yordu. Sipari?i haz?r olunca, tekrar kredi kart?n? uzatt? ve hesab? ?dedi. Selam vererek oradan ayr?l?p, masalardan birine oturdu. Bu durumun g?n ge?tik?e ho?una gitmeye ba?lad???n? farketti. Ger?i daha ?nce ayn? yerden al??veri? yapm??t? ama Allah'tan kimse bunun fark?na varmam??t?.

Bir yandan sevinirken,di?er yandan gen? k?za kar?? d?r?st olmad???n? ?z?lm??t?. Asl?nda k?t? bir niyeti yoktu. "Bakal?m nereye kadar s?recek" diyerek bunu devam ettirmeye karar verdi. Galleria evine yak?n oldu?u i?in s?rekli oraya gidiyordu.

Bu durum iki hafta bu ?ekilde s?rd?. Ama art?k sipari? i?in ka??t uzatmas?na gerek kalmam??t?. Selma'y? g?rd???nde, do?rudan onun yan?na gidiyordu. Selma da sanki onu beklermi? gibi, kar??s?nda onu g?r?nce birden g?zleri parl?yor, hemen "Ho? geldin" diyordu. Delikanl?n?n ka??d? uzatmas?na f?rsat vermeden ;

"Bir tavuk Burger men?, normal se?im, sprite, ket?ap ve ac? sos...; hemen haz?rl?yorum." Bu durumdan her ikisi de ?ok memnun g?r?n?yordu. Delikanl? k?sa zamanda Burger King'de tan?nan biri haline gelmi?ti.

O g?n sipari?ini ald???nda gen? k?za bir ka??t uzatt? ve oradan ayr?ld?. Masalardan birine oturdu?unda, Selma'n?n k???k not ka??d?n? okudu?unu g?rd?:

"?z?r dilerim Selma. Beni l?tfen yanl?? anlama. E?er yemek paydosun varsa, biraz beraber oturabilir miyiz? Bu teklifimi kabul edersen ?ok mutlu olurum."

Selma notu okuduktan sonra Emre'ye bakarak "Evet" anlam?nda ba??n? sallad?. Eliyle de "Yar?m saat sonra" diye i?aret yapt?. Bunu g?ren Emre ?ok sevinmi?ti. K?sa bir s?re sonra da Selma'n?n kendisine do?ru geldi?ini g?r?nce, eli aya??n?n birbirine doland???n? hissetti. ?ok heyecanlanm??t?. Nas?l davranaca??n? bilemiyordu. Her ne kadar bu oyunu kendisi ba?latt?ysa da, i?in buralara varabilece?ini tahmin etmemi?ti. "Acaba nas?l davransam" diye d???nd?. Selma o kadar tatl?, o kadar s?cakkanl? biriydi ki, onu kesinlikle k?rmak, ?zmek istemiyordu. Yine de ?imdilik hi?bir ?ey a??klamamaya karar verdi. Selma gelip de yan?na oturdu?unda, 'a?z?mdan bir ?ey ka??r?r?m' diye ?ok korkuyordu. Umar?m kendisini tan?yan biri ??kmazd?. Bu arada selma gelmeden cep telefonunu da kapatm?? ve saklam??t?.

Fazla zaman? yoktu gen? k?z?n. ?efinden ancak yar?m saat i?in izin alabilmi?ti. Masan?n ?zerine ka??t kalem koymu?tu Emre. Gen? k?z konu?arak biraz kendisinden bahsetti. 18 ya??na yeni girmi?ti. ?niversite s?nav?na haz?rlan?yordu. Dersane paras?n? ?deyebilmek ve ailesine y?k olmamak i?in de burada ?al???yordu. F?nd?kzade'de oturuyordu. O da delikanl? gibi sigara i?iyordu. Birer sigara yakt?lar. Delikanl? ka??d?, kalemi al?p kendisiyle ilgili bir ?eyler yazmaya ba?lad?. 25 ya??ndayd?, ?niversiteden mezun olal? birka? y?l olmu?tu. Gen? k?z?n ?niversiteye haz?rland???n? ??renince, belki yard?mc? olabilirim diye d???nd?. Ancak daha sonra bunu a??klamaktan vazge?ti. ?yle ya, konu?am?yordu. Ona nas?l yard?mc? olabilirdi ki! Bu y?zden ?niversite mezunu oldu?undan bahsetmedi. Yazd???na g?re herhangi bir yerde ?al??m?yordu.

Bu ?ekilde yakla??k yar?m saat konu?tuktan sonra, Selma kalkmas? gerekti?ini s?yledi. ?ki g?n sonra Pazar g?n? tekrar bulu?mak ?zere ayr?ld?lar.Asl?nda bir i?i vard? ve o gece de i?e gidecekti. Birka? y?ld?r turistik bir otelde ?al???yordu.

Pazar g?n? bulu?tuklar?nda delikanl? durumu a??klamaya karar verdi. G?nden g?ne ondan ho?lanmaya ba?lam??t? ve bu y?zden onun duygular?yla oynamak istemiyordu. ??nk? bu durum ileride daha k?t? sonu?lar do?urabilirdi. Hem daha ne kadar saklayabilirdi ki! Ya da neden saklama gere?i duysun. Art?k arkada? olmu?,??k?yorlard?. Ayr?ca kendisi hen?z s?yleyemeden, Selma bu durumu ba?kas?ndan ??rense; i?te o zaman ?ok k?t? olurdu.

K???n en so?uk g?nleri ya?an?yordu. Delikanl? arabas?na binip, Selma'yla bulu?aca?? yere erkenden gitti. Bu so?ukta onu bekletmek istemiyordu. Oraya vard?ktan k?sa bir s?re sonra Selma da geldi. ?lk defa biniyordu Emre'nin arabas?na. Ka??t kalem her zamanki gibi haz?r duruyordu. Sinemaya gitmeye karar vermi?lerdi. Sinemada "Meet Joe Black" isminde, Brad Pitt'in oynad??? bir film g?sterimdeydi. Filmi izlerken Emre gen? k?z?n ellerinden tuttu. Selma da ba??n? Emre'nin omuzuna koymu?,bu ?ekilde filmi izliyorlard?. Tam ?? saat s?rm??t? film. Sinemadan ??karlarken hava biraz kararm??t?. Saat hen?z d?rtt? ama g?nler o kadar k?sayd? ki! ?ok duygusal ve g?zel bir filmdi. Her ikisi de filmi ?ok be?enmi?lerdi. Filmin etkisiyle ?yle mutlu g?r?n?yorlard? ki, eve d?nene kadar hi?bir ?ey konu?mad?lar, yazmad?lar.

Emre de bu g?zel an? bozar?m korkusuyla yine hi?bir ?ey a??klayamam??t?. Tam o s?rada delikanl?n?n cep telefonu mesaj sinyali verince, y?z? sapsar? olmu?tu. Onu araban?n torpido g?z?nde unutmu?tu. Neyse ki sadece mesaj gelmi?ti. "Ya telefon ?alsayd?" diye d???nd?. Selma Emre'nin telefonunu g?r?nce, o da ?antas?ndan bir telefon ??kard?. Telefon ablas?na aitti. Art?k eve varm??lard?. Birbirlerine telefon numaralar?n? verdiler. Mesaj g?ndereceklerdi. Vedala??p ayr?ld?lar. Daha arabadayken ilk mesaj gelmi?ti: "Seni ?zledim." D??ar?daki buz gibi havay? ?s?tan s?cac?k bir mesajd? bu.

Tarih 14 ?ubat 1998; yani Sevgililer G?n?. Emre ve Selma tan??al? iki bu?uk ay olmu?tu. Ve gen? k?z hala onun konu?abildi?ini bilmiyordu. Bu ?ekilde tam iki bu?uk ay geride kalm??, birbirlerine ?yle ba?anm??lard? ki! Kah cep telefonuyla birbirlerine mesaj yolluyorlar, kah ellerinde ka??t kalem anla??yorlard?.

?ki bu?uk ay ?nce, belki de bir muziplik olarak ba?layan oyun sayesinde, bug?n birbirlerini ?ok seven ve her ne olursa olsun ayr?lmamaya karar veren iki sevgili olmu?lard?. Ve delikanl? bu s?re i?erisinde, bu oyunu biraz da 'Selma'y? kaybederim ' korkusuyla a??klamaya korkmu?, bug?nlere kadar gelmi?lerdi.

O g?n sevgililer g?n?yd?. Her sevgili gibi onlar i?in de ?ok ?nem ta??yordu. K?? olmas?na ra?men hava o g?n ?ok g?zeldi. Kendilerini hemen ?ehrin g?r?lt?s?nden uzak, k?rlarda bir a?ac?n alt?na att?lar. G?ne? ara s?ra bulutlar?n aras?ndan parlayarak ortaya ??k?yor, sanki onlar? ?s?tmak istercesine ?abal?yordu. Ancak onlar zaten birbirlerine sar?larak ?s?n?yorlard?. Her ikisi de Sevgililer G?n? i?in hediye alm??lard?. Selma ?zerinde "Seni Seviyorum" yaz?l?, kalp ?eklinde k?rm?z? bir yast?k alm??t?. Arabas?na koymas?n? istemi?ti. Emre ise, camdan yap?lm?? ?effaf, i?inde kurutulmu? k?rm?z? bir g?l bulunan kalp ?eklinde bir biblo alm??t?. Yan?na da duygular?n? ifade eden bir mektup koymu?tu:

"Sevgilim,

?u anda o kadar mutluyum ki, bunu ifade edebilmem m?mk?n de?il. Asl?nda bir o kadar da endi?eliyim. Bu mutlulu?u bozaca??mdan korkuyorum. Sana nas?l anlataca??m? bilemiyorum.(Mektubu okuduk?a gen? k?z?n y?z?nde gittik?e ?a?k?nla?an bir ifade beliriyordu.) ?ncelikle senden ?z?r dilemek istiyorum. Umar?m beni anlars?n. Ne olursa olsun,benim i?in ne kadar de?erli oldu?unu bilmeni istiyorum. Seni i?yerinde ilk kez g?rd???m g?n, ?ylesine tatl? duygular i?erisine girmi?tim ki, o g?n ne yapaca??m? ?a??rm??t?m. San?r?m ne olduysa bu ?a?k?nl???m y?z?nden oldu. Belki hayat?m boyunca normal bir ?ekilde yapamayaca??m bir ?eyi, s?rfa sana yak?n olabilmek i?in bu yolla yapma cesaretine girdim. ?u anda, bu okuduklar?ndan bir ?ey anlamam?? bir ?ekilde y?z?me ?a?k?n ?a?k?n bakt???n? tahmin edebiliyorum. Ama inan ki hi?bir k?t? niyetim yoktu. Amac?m ne seninle oyun oynamakt?,ne de duygular?n? incitmek. Her ge?en g?n sana ne kadar yak?nla?t?ysam, sana ne kadar ba?land?ysam, i?imde de o kadar yo?unla?an bir korku olu?tu. ??nk? seni ger?ekten kaybetmekten korktum. Ama art?k benim i?in de,senin i?in de b?yle bir haks?zl??a dayanam?yorum. Bana o kadar sevgi dolu yakla?t?n ki, hep bu sevgine lay?k olmaya ?al??t?m. Senden her ayr?l???mda, her tarafta g?l?mseyen y?z?n?, g?len g?zlerini g?rd?m. ??te ben de bu g?len g?zlerde ve seven kalbinde kaybettim kendimi. ?imdi kendimi bulabilmem i?in l?tfen y?z?me bak."

Selma, okudu?u mektuptan bir ?eyler anlamaya ?al???rcas?na Emre'nin y?z?ne bakt?. Emre Selma'n?n ellerini avu?lar?na al?p, t?m cesaretini toplayarak gen? k?za:

"Seni seviyorum Selma, seni ?ok seviyorum. Sevgililer G?n?n kutlu olsun." der. Az ?nceki ?a?k?nl??? iki kat artan Selma, ne yapaca??n?, ne diyece?ini bilmez bir halde Emre'nin y?z?ne bakakal?r. Emre konu?abilmektedir. Bir an ellerini Emre'nin avu?lar?ndan ?ekmek istese de bunu ba?aramaz. Tam a?z?n? a??p bir ?ey s?ylemeye yeltenir ki, Emre parma??yla onun duda??na dokunup, bir ?ey s?ylemesini engeller. Ancak, gen? k?z?n, o her zaman g?len g?zlerinden iki damla g?zya??n?n akmas?na engel olamaz; ?a?k?nl???n, mutlulu?un, sevginin g?zya?lar?na... Birbirlerine s?ms?k? sar?larak arabaya do?ru y?nelirler
.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 10:49 PM