:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En S?h?rl? ?k? S?zc?k
agirdelikanli
heart.gifEN S?H?RL? ?K? S?ZC?K[b][i]heart.gif[/i][/b]
Ya?am?m?z? s?rd?rebilmemiz i?in ihtiyac?m?z olan en ?nemli ?eylerden biri sevgi. Sevgiyi ifadenin en iyi yolu da iki s?zc?k ... Seni Seviyorum.. Ama bir t?rl? rahat?a ??kmaz a?z?m?zdan. Peki neden?
S?rekli birilerini sevme ihtiyac? duyar?z. Sevildi?imizi duyabilmek, ba?ka bir bi?imiyle de ‘’onay’’ almak i?in elimizden geleni yapar?z. Sonra da ‘’Bu kadar sevdi?im bir insan, bana nas?l b?yle bir k?t?l?k yapar’’ diye haks?zl??a u?rad???m?zda ac?lar i?inde k?vran?r?z. Her insan?n sevgiliye, sevildi?ini hissetmeye ihtiyac? vard?r. Sevgilisi taraf?ndan e?i, annesi,babas?, karde?leri, i? arkada?lar? ve ?evresinde ?nemsedi?i insanlar taraf?ndan sevildi?ini hisseden ki?i nas?l da ayaklar?n?n ?zerinde g??l? durur.
Bana sevdi?ini s?yle!
Kad?nlar durmadan tekrarlanmas?n? isterler sevgi s?zc?klerinin. Erkekler de kad?nlar?n a?z?ndan bolca duyarlar bu s?zc?kleri. Kad?nlar her seni seviyorum dedi?inde ‘’ Sen de beni seviyor musun? ’’ sorusunun yan?t?n? da almak ister. Bu kendilerini g?venmediklerinden, kar??lar?ndaki ki?inin onlar? sevip sevmedi?ini kontrol etmek ya da sevdi?ini bilmediklerinden de?ildir.
Yaln?zca ‘’Hayat?mdan memnunum, senin de memnun olman? istiyorum ve elimden geleni yap?yorum’’ un cevab?n? alabilmek i?indir.
Sevgine ihtiyac?m var!
Kad?nlar?n nas?l yeti?tirildi?ini bir d???n?n. Aileyi memnun etme, hayaller, aileyi memnun etme, ?ocuklar? sevme, koruma, bolca fedakarl?k, fedakarl?k... Tamam erkekler de bu ‘’memnun etme’’ lerle yeti?iyor ama onlar ‘’maddi memnuniyetler’’ a??lanarak b?y?yorlar. Kad?nlar?n ihtiya?lar?n? kar??lad?klar? ?l??de sevgililerinden de emin olunmas?n? bekliyorlar. Bu onlar?n sevgilerinin kan?t? haline geliyor. Ah bir bilseler insan?n sevildi?ini duymak ya da birini sevdi?ini s?ylemek kadar ihtiya? duydu?u ba?ka ?ey olmad???n?...
‘’Sana sevdi?imi g?stermek daha ?ok ho?uma gidiyor.’’ Bu da erkeklerin a?z?ndan s?k?a duyulan bir c?mle. Sevgiyi duymak kadar hissetmek de ?nemli . Ama o sihirli iki s?zc?k var ya, d?nyaya bedel geliyor insana. Stresli, yorucu bir g?n?n ard?ndan ya da hayat?m?zda her ?ey yolunda giderken g?nderilen bir ?p?c?k, size sar?lmas? yan?nda, g?zlerinizin ta i?ine bakarak ‘’ Seni seviyorum’’ demesini istemez miydiniz.?
?stedi?im gibi davranm?yor
Bamba?ka iki ki?ilik farkl? hayatlar... Bir araya gelip, uzla?mak o kadar kolay m?? Do?rular?n?z aras?nda ortay? bulmak oldu?u gibi, g?nah?yla sevab?yla kabul etmek... Zor,?ok zor... Birini sevdi?imizde, onun kendi hayat?na dair, bizim pek de g?rmek istemedi?imiz huylar? davran??lar? bi?imleriyle bizi nas?l da huzursuz eder. Asla onun da kendisine ait bir d?nyas? oldu?unu kabul edemeyiz. Her ?eyi kendi a??m?zdan d???n?r, ‘’Ben bu durumda ?yle yapard?m’’ der onu su?lar?z. S?kl?kla da onda g?rd???m?z hatalar zaten bizde var olanlar?n yans?malar?d?r. Kar??m?zdaki ki?i arac?l???yla kendimizi ele?tiririz. Ba?kalar?nda kusur bulmak ne kadar da kolay de?il mi? Kendimize olan g?venimiz azald??? ?l??de, m?kemmel bir ili?ki aray???m?z da artar. ??nk? b?ylece m?kemmel bir insan se?erek kendimize olan g?venimizi telafi yoluna gideriz. Asl?nda m?kemmel g?rd???m?z biri taraf?ndan se?ilmek i?indir b?t?n yap?lan.
Hayatta b?t?n g?n ne kelimeler sarf ediyoruz bir d???n?n.
?ki g?zel kelimeyi s?ylemek ?ok mu zor? SEN? SEV?YORUM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 08:18 PM