:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G?zelli?inde ?mtihan? Var..........
agirdelikanli
S?leyman bin Yes?r, bir arkada??yla “Ebva” denen yerde konaklam??lard?. Arkada?? yak?ndaki al??veri? yerinden bir ?eyler almak ?zere ?ad?rdan ayr?ld??? s?rada S?leyman’? geriden g?zetleyen bir bedevi kad?n? hemen ?ad?r?n kap?s?na gelerek:
– Buraya kadar gelir misin? diye seslendi.
S?leyman, serili sofradan yiyecek isteyece?ini d???nerek baz? ?eyleri al?p da kad?na do?ru y?r?rken kad?n?n ikaz? farkl? oldu: – Ben yiyecek falan istemiyorum, seni istiyorum seni. Yak???kl?l???n ho?uma gitti. Kar?? ?ad?ra gel. Kimsecikler yok yan?mda! S?leyman, bir imtihana tabi tutuldu?unu d???nerek ba??rmaya ba?lad?:
– Defol buradan ?eytan?n el?isi. ?imdi arkada??m gelir, ?kimiz de rezil oluruz!
Kad?n, beklemedi?i bu kar??l?ktan ?rkerek pe?esini y?z?ne kapay?p ?ad?r?na d?nerken, S?leyman da i?eriye girip a?lamaya ba?lad?. Bu s?rada ?ar??dan ald??? ?eylerle gelen arkada?? S?leyman’dan ya?ad??? durumu dinleyince o da a?lamaya ba?lad?. S?leyman ?a??rm??t?.
– Sen ni?in a?l?yorsun? diye sordu. Ald??? cevap ??yle oldu:
– Karde?im, sen ger?ekten de bir iffet abidesiymi?sin. ?yi ki ben muhatap olmad?m b?yle bir imtihana. Muhtemeldir ki kaybedebilirdim. Allah sana senin g?zelli?in kadar iman kuvveti l?tfeylemi? demek ki.
S?leyman oradan kalk?p Medine’ye var?r, o gece r?yas?nda Yusuf aleyhisselam? g?r?r. Kar??dan kuca??n? a?arak gelen Hazret-i Yusuf ona ??yle hitap eder:
– Gel seni kucaklayay?m iffet abidesi karde?im. G?zelli?in de kendine g?re imtihan? vard?r. Sen de benim gibi bu konuda imtihanlara tabi tutuldun, ama kazand?n. Tebrik ederim seni.
ÐŽeşaren
Paylasimin icin tesekkürler...

Herkesin güzelligi bir imtihandir
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AzraiL'in G?zeLLi?i €BeRimSin 3 540 04-03-2022, Saat: 07:02 PM
Son Yorum: wildfang

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 09:24 PM