:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ger?ek B?r A?k H?kayes?.........
>As!_M€L€q<
Buz gibi bir g?nde h?zl? h?zl? y?r?rken birden aya??m?n ucunda bir c?zdan g?rd?m hemen ald?m sahibini g?steren bir kimlik vard?r diye, acele acele a?t?m..?? dolar ??kt?.Birde buru?mu? sararm??, eskimi? mektup...Belli ki y?llard?r o c?zdan?n i?inde duruyordu.
Zarf ?ylesine harap olmu?tu ki sadece tepedeki iade adresi okunabiliyordu.
Mektuba bir g?z att?m bir ipucu bulma ?midi ile birden tarihi g?rd?m..1924 ..mektup neredeyse 60 y?l ?ncesinden yaz?lm??...
El yaz?s? belli bir kad?na ait sol k??eye ise bir ?i?ek resni ?izilmi?.
"Sevgili Michael" diye ba?l?yor mektup ve annesi yasaklad??? i?in onu birdaha g?remeyece?ini anlatarak devam ediyor." Ama sak?n unutma seni daima sevece?im" diye bitiyor.
?mza Hannah!...
??imden bir ses "bul" dedi bu "mektubun sahibini" bul
Milyonla Michael var hangi birini bulacaks?n ki...Ama tepedeki iade adresi ipucu olabilir.
Telefon istihbarat?n? arad?m.
Anlatt?m."bu adrese ait bir telefon numaras? varsa verebilir misiniz" diye ..sustu..gidip m?d?r?ne sordu.
Var ama size vermem yasak..Ama sizin ad?n?za bu numaray? arar sorar?m isterlerse size ba?lar?m.. L?tfen bekleyin...
Bekledim iki ?? dakika sonra k?z?n sesi geldi
Ba?l?yorum efendim
Kar??daki han?ma "Hannah diye birini tan?yormusunuz"diye sordum.
"Bu evi 30 y?l evvel Hannah diye k?zlar? olan bir aileden ald?k" dedi."Peki yeni adreslerini biliyormusunuz?.."
Hannah annesini bir huzurevine yat?racakt?.Oradan takip ederseniz belki adres bulabilirsiniz.
Ve huzurevinin ad?n? verdiler.
Hemen arad?m, ya?l? anne y?llar ?nce ?lm??.Ama k?z?na ait eski bir telefon numaras? var.Belki oradan bilirlermi?.
"Bunlar?n hepsi aptalca asl?nda" dedim kendi kendime.. i?inde sadece 3 dolar ve altm?? y?l ?nce yaz?lm?? bir mektuo bulunan bir c?zdan?n sahibini aramak i?in bunca zahmete ne gerek var ki...
Arad?m numaray? bir kad?n "?imdi Hannah'n?n kendisi bir huzurevinde" dedive numaray? verdi.Hemen oray? ?evirdim.
Ses "evet Hannah burada ya??yor" dedi.
Gecenin saat onu, ama hemen yola ??kt?m, Hannah'? g?rmek i?in
Devasa bir binan?n ???nc? kat?nda ?irin bir oda...G?m?? sa?l? s?cak tebess?ml? bir ya?? kad?n..g?zlerinin i?i ???l ???l ama ...
Anlatt?m olanlar?...C?zdan? ve mektubu g?sterip
Drein bir i? ?ekti mektuba bakarken ve "Gen? adam"dedi.bu mektup M?chael il son konta??md? onu ?yle seviyorum ki Sean Connery gibi yak???kl?yd?..Hani ?u me?hur akt?r..Ama ben 16 ya??ndayd?m.?.?ok k?????m diye annem kesinlikle izin vermedi.
Derin bir nefes daha...
M?chael Goldstein harika bir insand?.E?er bulabilirseniz ona s?yleyin l?tfen...Onu hep d???nd?m..Hep..
Bir ufak sessizlik. Br derin nefes daha..
"Ve onu hep sevdim.."
?ki damla ya? damlad? elindeki mektuba ?slanan g?zlerinden..
"Ve hi? evlenmedim..M?chael gibi birisini bulamad?m ki.."
Hannah'ya te?ekk?r edip odadan ??kt?m.Binadan ??karken dan??mada beni kar??layan k?z "Hannah han?m yard?mc? olabildimi size" dedi.
Hi? de?ilse bunun sahibinin soyad?n? ??rendim dedim.C?zdan? elimde sallayarak..O s?rada yan?mda dikilip duran hademe ba??rd?..
"Hey baksana..Bu bay M?chael'in c?zdan? ?zerindeki ?u k?rm?z? ?eritten nerden g?rsem tan?r?m ..C?zdan?n? hep kayubaderdi zaten..?? kere ben buldum koridorlarda .."
M?chael sekizinci katta ya??yordu..Ok gibi f?rlad?m tekrar asans?re..M?chael yatmam??t?..Okuma odas?nda litap okuyordu..Hem?ire beni ve elimdeki c?zdan? g?sterdi...
M?chael elini arka cebine att?, h?zla sonra sevin?le evet bu benim c?zdan?m dedi.??leden sonraki y?r?y?? s?ras?nda kaybetmi? olmal?y?m..Si?ze te?ekk?r bor?luyum.
Hi?bir?ey bor?lu de?ilsiniz dedim Ama ?z?r dilerim.?pucu bulmak i?in a?t?m ve i?indeki mektubu okudum.
Mektubumu okudun?
Sadece okumakla kalmad?m..Hannah'y?da buldum.
Buldun mu? Nerede ? ?yi mi?..Hala eskisi gibi g?zel mi..S?yle, l?tfen s?yle..
?ok iyi hemde harika dedim yava?ca..
Elime s?ms?k? sar?ld?.
"O benim tek a?k?md? onu ?yle sevdim ki, asla evlenmedim.??nk? bu mektup geldi?inde hayat?m anlamsal olarak bitmi?ti.
"Bay Goldstein" dedim..."gelin benimle"
Asans?rle ???nc? kata indik..Odan?n kap?s? a??kt? Hannah s?rt? kap?ya d?n?k televizyon izliyordu.Hem?ire one yakla?t?, omzuna dokundu..
Hannah dedi bu bay? tan?yormusun?
G?zl?klerini ayarlad? bir an bakt?, tek kelime etmeden
M?chael dedi, M?chael kap?da k?s?k sesle..Hannah..Ben M?chael..Beni tan?d?n m??..
M?chael diye yutkundu Hannah; inanm?yorum bu sensin benim M?chael'im..
M?chael Hannah'ya do?ru y?r?d? yava?ca hem?ire h??k?r?klar i?inde att? kendini koridora...
??te Allah'?n sevgiside bu dedim kendi kendime olacaksa olur...

?? hafta sonra beni huzurevinden arad?lar.Pazar g?n? bir nikah vard? gelebilirmiydim?
Harika bir nikah t?reni idi.Hannah ve M?chael beni nikah ?ahidi yapt?lar ?stelik.Hannah a??k bej elbisesi i?inde ?ok g?zeldi.M?chael ise lacivert tak?m? i?erisinde hala ?ok yak???kl?yd?...
Huzurevi onlara minik bir daire tahsis etti.
E?er 76 ya??nda bir gelinle 79 ya??nda bir damad?, 16 ya??nda bir k?z, 19 ya??nda g?rmek isterseniz, oray? ziyaret etmeniz gerek..

Nerdeyse 60 y?l s?ren bir a?k hikayesi i?in; ne g?zel bir son de?il mi?
Carizmatic
böyLE aşk kaLmışsa eğerçok güzEL bir son oLur ALLah sana da Nasip eyLEsin herşeyin gönLünce oLması diLeğiyLe Smile payLaşım için tşk Smile
Carizmatic
b?yLE a?k kaLm??sa e?er?ok g?zEL bir son oLur ALLah sana da Nasip eyLEsin her?eyin g?nL?nce oLmas? diLe?iyLe Smile payLa??m i?in t?k Smile
>As!_M€L€q<
Rİja Ederİm ArkadaŞim Hepİmİse Nasİp Etsİn......hepİmİse.....
(:tebessüm:)
MEGALOMAN Adlı Kullanıcıdan Alıntı:R?ja Eder?m Arkada?im Hep?m?se Nas?p Ets?n......hep?m?se.....
amiiiiiiiiinnnnnnnnnnnBig GrinBig GrinBig Grin
Ara
bilgeis
ben şahsen asla inanmıyorum aşkın yıllar yılı süreceğine...........
>As!_M€L€q<
O Samn AŞkada İnnmiosun...........bİr ÖnÜr Boyu SÜren AŞk Çooook....vea BugÜne Kadar HİÇ AŞiok Olmamissin Yoksa BÖle Konusmasssin.......nese O Senn DÜŞÜncenn..
speedy_girl
GÜLÜM YAW BANA DA SAÇMA GELİYOR NERDE KALMADI ARTIK YA DA BEN BULAMADIM . İNSANLARI ANLAYAMIYORSUN ÇOK FARKLILAR . UZUN SÜRMÜYOR BE A BENCE TAMAMEN KENDİNİ KANDIRMAK BU ... GERÇİ İNANANLARA SAYGIM VAR .Sad
Ara
>As!_M€L€q<
Valla Canim Ben İnnaniommm ....herkesİn Farklidir DÜŞÜncesİ Ama Yasamayan Bİlmes....aŞik Olmayan İnananmas Bana GÖre Nese..............
NuRii
vayyyy be kaldımı simdi böle büyük aşklar ama allah sewenleri erde olsa gecte olsa kavustuırur
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PaPaTYa NıN H!KaYeS! PaPaTYa_PReNSeS 3 545 04-07-2022, Saat: 11:45 PM
Son Yorum: wildfang
  B?r Sevda H?kayes?......... >As!_M€L€q< 1 751 03-31-2022, Saat: 04:54 PM
Son Yorum: wildfang
  A?K ?n H?KAYES? ! p£r!k!z! 0 503 10-17-2006, Saat: 09:59 PM
Son Yorum: p£r!k!z!
  B?r A?k H?kayes Tam1_MaynaK 5 1,008 07-09-2006, Saat: 10:14 PM
Son Yorum: Tam1_MaynaK

Hızlı Menü: