:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ay'daki Ezan Sesi!!!
soyle
Arkda?lar daha ?nce duymu?sunuzdur belki Neil Armstrongun M?sl?man olu?u:
Ay'a ilk ayak basan adam anlat?yor:

20 Temmuz 1969'da Ay'a ilk insan indi. Ad? Neil Armstrong. Astronot Armstrong ?u tarihi s?zleri naklen yay?n i?inde de d?nyaya duyurdu:
'Kartal inmi?tir.' Apollo-11 personeli Aldrin ve Collins ile birlikte ?? astronottan olu?uyordu. Ay'da y?r?yen Armstrong inan?lar? g??l? bir hristiyan idi. Ancak yolculuk boyunca birtak?m ?eyler 'Sans?r' ediliyordu. ?? astronot birden 'Ba?ka bir cisim' g?rm??lerdi. B?t?n konu?malar bantlara ge?iyordu.
ASTRNOT ALDR?N: A??k kitap gibi bir ?ey var burada, tam durgunluklar denizinin ?st?nde.'
ASTRONOT ARMSTRONG: '?ki halka gibi, daha do?rusu bir kitap gibi.'
ASTRONOT COLL?NS: 'Sekstant?n oda??n? de?i?tirdi?imde bir kitap bi?iminde oldu?u daha iyi belli oluyor.
YER KONTROL: 'Ne diyorsunuz siz, ayda kitap m? var?
Tuhafl?klar bantlarda yer almaya devam ediyordu. Ertesi g?n kitap yok olmu?tu ama ?imdi de bir parazit radyoyu s?rekli me?gul etmeye ba?lad?. ?tfaiye arabas?n?n sirenine benzeyen bir ses.
COLL?NS: 'Duyuyor musunuz? ?u sesi kesin yoksa kulaklar?m patlayacak.'
YER KONTROL: Bu ses bizden de?il, yabanc? kaynakl?. Orada sizinle birlikte ba?kalar?n?nda bulunmak istemedi?ine emin misiniz?
ARMSTRONG: '?imdi de bir m?zik ba?lad?. Yer kontrol, ?u parazitlerinizi keser misiniz?'
YER KONTROL: 'Hi?bir ar?za yok. M?zik oradan sizden geliyor.'
ALDR?N: Hi?bir zaman anla?amayaca??z galiba. Bu m?zik sesi bizden gelmiyor.

Ertesi g?n Armstrong, Ay'a ayak bast? 'Kartal indi' diyordu. ?lk insan ay'da geziyordu. Birden yine o siren sesi gibi parazit geldi. Ama bu kez keskin seslerin i?inde ?u s?zler bantlara ge?ti: 'RABB?-EL ARZ- D?N? INDAHU- ?ZA- KUN-AL?M'
YER KONTROL: 'Hey kim konu?uyor?'
Bu s?rada Armstrong ayda y?r?yordu. O m?zik gibi ses bir daha ba?lad?. 'E?hedu enlailahe illallah'
YER KONTROL: 'Yine u?an daireler mi? Neydi o ?ark?n?n s?zleri?'
COLL?NS: 'E?EN MAHATMA RESSAMBALLA' filan dedi. Bu Hint?e.
ARMSTRONG: 'Tamam?n? dinledim. Kalbe bir huzur veriyor. Galiba Afrika radyolar?ndan biriydi.'
ALDR?N: 'Frekans de?i?tirdim yine ayn? ses. Bu ses Ay'dan geliyor. Radyo mesaj? de?il. ?nan?lmaz bir ?ey.'
YER KONTROL: '??ld?rd?n?z m? siz? Havas?z yerde ses yay?l?r m??'
COLL?NS: 'Ne yani, yine u?an daireler mi?'
ARMSTRONG: 'Kitap bi?iminde u?an daire olur mu?'
YER KONTROL: 'Bilinmeyen bir hastal?k, uzay vurgunu mudur nedir? Bu sesler, kitap, melodi, hep hayal olmal?.'
ARMSTRONG: 'Hayali kamera ?eker mi, hayalet bir ses teyp band?na kay?t olur mu?'
YER KONTROL: 'Peki havas?z ortamda ses yay?l?r m??'

Sonra Armstrong ve Apollo-II Astronotlar? salimen d?nyaya d?nd?ler. Bantlar yeniden dinletildi. Bu s?rada NASA'da g?revli olan M?s?r as?ll? Faruk El Baz'a dan???ld?. Ay'da okunan bir mesaj?n s?zlerinin 'Arap?a kutsal bir c?mle oldu?una' ili?kin bilirki?i raporu verildi. Daha sonra ayn? c?mleyi Apollo-16 astronotu 'Worden'de i?itti. Asl?nda hi? kimse tatmin olmam??t?. Belki UFO, belki ba?ka birileri ama Ay'da bir mesaj vard?. Armstrong bu bilgilerden hi? mi hi? tatmin olmuyordu.
Bu s?rada astronotlar d?nyay? geziyorlard?. Gittikleri her yerde b?y?k bir ilgi ile kar??lanan astronotlardan Armstrong'un yolu M?s?r'?n ba?kenti Kahire'ye d??m??t?. Armstong kendisine g?sterilen ra?betten memnundu. Bu s?rada olan oldu.
Armstrong irkildi 'Hey, bu m?zik sesi ne?
'M?s?rl?lar g?lmemek i?in kendilerini biraz tuttular. Sonra da cevap verdiler 'O m?zik de?il,
Ezan.. Kilise ?anlar? neyse, Cami'nin de ezan? odur.'
Armstrong, 'Ben bunu daha ?nce de i?ittim.'
Elbette i?iteceksiniz, d?nyada bir milyara yak?n M?sl?man var. Hangi ?lkeye gitseniz mutlaka ezan okunur.
'Ben, d?nyay? kastetmiyorum, bu sesi Ay'da duydum.'
Armstrong'un y?z? kire? gibiydi: 'Aman Allah'?m, Seni ?urada yan?ba??mda de?il, ta Ay'da buldum.

Uzun bir s?re Armstrong'dan ses seda ??kmad?. Sonunda bir a??klamada bulundu: 'Ay'a Besmelesiz ayak basm???m. Besmeleyi ?imdi ?ekiyorum Art?k ben de m?sl?manlardan?m..'

Neil ARMSTRONG

daha ?nce verildiyse ?ok ?ok ?z?r dilerim...
Ara
hulleci
çok ilginç gerçekten allahın hikmetinden sual olunmaz.paylaşım için çok tşk...
Ara
w00w
Bunu daha önce de okumuştum başka yerde... Teşekkürler Paylaşım için...
Ara
ceremi
çok ilginç mevlam büyük doğrudur paylasım için sağol
Ara
aKMeL
arkada?alr bende bu haberin bi yerden yalan oldu?unu okudum kayna?? buldu?um zaman koyca??m hangisine inan?rsan?z benimde kafam kar??t?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ezan Çiçeği(Akşam ezanı okunurken açıyormuş bu soyle 3 554 05-01-2007, Saat: 10:45 PM
Son Yorum: SweetCandy
  Ni?in her insan?n sesi farkl?? soyle 0 274 11-23-2006, Saat: 12:02 AM
Son Yorum: soyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 06:57 PM