:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kud?s'?m...!
felyesof
Kud?s Y?kl? bir hasret sard? beni..
Ellerimi yorgun k?lan att???m ta?lar de?il,
Kan tutmu? bir ?afakta kelep?eli kollar?ma inen ta?lard?r..
Camlar? k?r?lm?? pencermeden birde so?uklar h?rpalar v?cudumu..
U?an turnalar de?il art?k g?ky?z?nde..
?ki ka??m?n ortas?nda g?ne?ler s?ner.. Kud?s d??lerim g?nboyu..
Ac?mas?z bir alev ayd?nlat?r g?ky?z?n?,
N?kleer ba?l?kl? f?zeler petrol kokan s?m?r? saatleridir ?alan..
Wasinghton merkezli cinayetleri perdelenmi? ihanetleri kim seyreder ?.. Ne der ?..

??te lekeli bir ?a?da..
Gazze ?eridinden bir ?ocuk ate?ten bir ?i?ek sunar..
Muhacirler kamp?na d?nen ey kalbim konu?un kutludur..
Eylemden geri durmu?lu?umun ku?at?lm??l??? alt?nda ezildi?im g?nlerde su?luyum..
Kud?s?m ! Benden ?al?nan sevgili Kud?s?m..?imdi senden uza??m uzak..
Ve Ate? ?emberinde ruhum, d?nya sunulur bizlere herg?n...

Kanatlar?n? kan sular?nda y?kam?? bir ku? gibi t?m vah?etlerini tezgah?na sermi?..
Bat? ?eria, Gazze, Kud?s, Beyrut derken Ortado?u sokaklar?nda kumtaneleri ?ap?nda yahudi vir?sleri..
Mescidi Aksa kal?r gerilerde yanm?? ,yenik ,ku?kulu h?zn?ndeler senelerce..
Ah Davut o?lu S?leyman bak ne halde mabedler, emrine amade k?l?nm?? r?zgarlar? g?nder..
Yap?lan kaz?lardan kesik kesik kan s?z?yor, arz sallan?yor duyuyorum..Topra??n damar? ?atlad? kan kaybediyor..
Ah seni kimselere anlatamam.. bir g?n y?k?l?rsan korkar?m dar?l?rs?n bana...
?ki g?z?m ondan de?il mah?erde hesaptan korkar?m..

Ac?lar?n intiharlara kay?tl?da olsa ey gerilla do?rul..Vars?n herg?n ?l?mlerle ge?mesin g?n?n..
Bir atl? ge?ecek ordan..?nan ?zerinde selahattinler ta??yan..Kanayan aln?na mendilini uzat?cak bir atl?..
??nk? biliyorum ac?l? bir sevda gibisin seni terk etti?imden beri..
?stersen sor odamda ki as?l? duran resmine sadece bak?p a?l?yorum ellerimde dualar?m..
Dertlerini a?latan yanlar?nla sundun bir kez daha..
Uyuyamam art?k uyusam ???l?klar k?rm?z? renk olur d??lerime..
Ni?in kafir yunan zindan?nda ?m?r boyu mahkum M?cahidler.?

?nsanlar? sormuyorum ben kar?? duracak..
Biz neredeyiz ey ?a?da?lar,demokratlar,Madrid sat?lm??lar?..

Mutlu aile yuvan?zda ?ayl?,?erezli pastal?,b?rekli s?cak soba ba?lar?nda renkli g?r?nt?l?,uydu antenli ekranlar?n?zda doya doya seyredin..

Her ak?am filistinde bir ?ocuk g??s? kalbura ?evrilmi?te bir ta?la kapanm?? topra?a..
K?l?n?z k?p?rdamas?n insanc?l?k, demokrasi havarili?i yap?n ac?y?n vah vah deyin k?nay?n deme?ler verin...
Sahi !..Siz lafla peynir gemisi y?r?tenler ?nce insan olun insan..
?l?me ?l?mlere bir anlam getirin !!..

milagros
K?l?n?z k?p?rdamas?n insanc?l?k, demokrasi havarili?i yap?n ac?y?n vah vah deyin k?nay?n deme?ler verin...
ordaki ya?amlar? de?i?tiremedikten sonra evet bi?eyler yapmal? demenin bi manas? yok....vah vah diyip k?namak ordakilerin hayatlar?n? geri getirmiyecek......galiba ate? d??t??? yeri yak?yo sadece.......gercekten ordaki bu ac? nezaman son bulacak...?Confusedmiley6:
Ara
ezoo20
YÜreĞİne SaĞlik ArkadaŞim ..da...
Sence Bİz Neyİz Onuda SorguladiĞin Oluyormu HİÇ..
Senİnle Ters DÜŞÜndÜĞÜmden DeĞİl..sadece Bİzlerde Ayni Şeyİ Yapmaktayiz..gÜndeme Ne Kadar Getİrİrsek O Kadar Umursamaz Oluyoruz..acaba Kendİ Payimiza DÜŞenlerİ Ne Kadar Yapabİlİyoruz.
Bİrde Bunu Sorgulamak Gerekmezmİ..
Ara
ozgur_yasarim
teşekkürler paylaşımın için birşeylerin değerini bilmek için illaki onu kaybetmeye gerek sadece çevremize baksak yeter sadece kafamızı kaldırıp etrafımıza bakalım ve neden , niçin sorusunu soralım
ÐŽeşaren
Evet haklisin canim +1 katilirum

Paylasimin icn tesekkürler emegine saglikSmile
Ara
ozgur_yasarim
yağmur yürekli katılıyorum dediğin kim ya açık yazsaan şunu ya
felyesof
ezoo20 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:YÜreĞİne SaĞlik ArkadaŞim ..da...
Sence Bİz Neyİz Onuda SorguladiĞin Oluyormu HİÇ..
Senİnle Ters DÜŞÜndÜĞÜmden DeĞİl..sadece Bİzlerde Ayni Şeyİ Yapmaktayiz..gÜndeme Ne Kadar Getİrİrsek O Kadar Umursamaz Oluyoruz..acaba Kendİ Payimiza DÜŞenlerİ Ne Kadar Yapabİlİyoruz.
Bİrde Bunu Sorgulamak Gerekmezmİ..

Peygamber efendimiz bir Hadis-i Şeirflerinde
"Müminler bir vücudun azaları gibidirler. Vücudun bir uzvu rahatsızsa diğer uzuvlar bunu hisseder" buyurur
Yine Kur'an-i Kerimde Allah ‘Müminler ancak kardeştir’ (49, Hucurat:10)
buyurur.
Üzerimize düşen görev onların acılarını gündemde tutmaktan öte, acılarını tüm varlığımızla hissetmektir..
İslam fıkhında bir islam beldesi işgale uğrarsa tüm müslümanların oraya bütün güçlerini seferber etmeleri gerekir denir.
Ne yazık ki aramıza sınırlar çekilmiş,başımıza kukla yönetimler geçirilmiş.. Bu yapacaklarımızı sınırlamakta..
Müslümanlar özellikle son yıllarda çeşitli yardım dernekleri aracılığıyla kardeşlerimizin maddi ihtiyaçlarını karşılama noktasında birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Bu tür çalışmalarda aktif olup elimizden geleni yapmamız gerekiyor.

Yine "De ki: Sizin duanız olmasaydı Rabbim size değer verir miydi?” (Fûrkan, 77) ayeti gereğince her duamızda kardeşlerimize yer vermeli,onların acılarının son bulması için yakarışta bulunmalıyız..

Elimizden birşey gelmez demeyelim,elimizden geleni yapalım; Allah yapamadıklarımız konusunda yardım eder bizlere..

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-09-2024, 08:05 AM