:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
asl?nda pek hikaye deildeneysem art?k....
kardelen_21
[INDENT]Bizi Kendilerine Hep Yabanc?, Hep Ayk?r? G?rd?ler
[/INDENT]
Kap?m ?nce a??l?yor, sonra kapan?yor...Merdivenlerden ini?ini, ayakseslerini duyuyorum. Y?re?indeki s?k?nt?y?, o ?rkek yorgunlu?unu, birazdan kentin o karanl?k ak?nt?s?na b?rakaca??n ruhunun tela?l? sanc?s?n? duyuyorum buradan. Bizi g?zeten o b?y? h?zla eksiliyor hayat?m?zdan. Art?k a?k?m?z bizi korumuyor, sevgili, biliyorsun. Eksik, ka?ak, korkak ya??yoruz kimbilir ne zamand?r, birbirimizden gizlice...

A?klar sahiplerine, onlar?n yazg?lar?na, ?yk?lerine benzer sevgili. Bizim de a?k?m?z ?rkek, yaralanm?? ?ocuklu?umuz gibiydi: Hoyratl?klardan, kabal?klardan,duygusuz dalg?nl?klardan sonsuz al?nganl?klara kap?l?p hep arka odalara ?ekilen...
Bu hayat, bize nas?l ac?mas?z ve hoyrat davrand?ysa biz de kendimize ve a?k?m?za ?yle davrand?k sevgili. Birbirimize yapt?klar?m?z? nas?lsa bir g?n unuturuz, unutulur sand?k. Zaman?n ba???lay?c? oldu?unu ve her ?eyi yoluna koyaca??na inand?k. Ne ?ok yan?lm???z! Me?er zaman a?klar?n en ac?mas?z tan???ym??. ?m?r gibi, insan?n a?k?na g?sterdi?i hoyratl??? da s?n?rl?ym??.
Me?er o a?k, hayat?m?z?n tek kristaliymi? sevgili. ?imdi seslerimizi ?rten tesellisiz h?z?nlerden, s?k?nt?l? kayg?lardan, bizi zehirleyen ku?kular?m?zdan anl?yoruz bunu, gidi?in bir vedaysa, ve art?k haz?rsak o b?y?k ayr?l??a; yeni bir hayat kurana dek, eminim yine de birbirimizden, ?zerine ac?lar?m?z?n g?lgesi vuran tarihimizden, payla?t???m?z o kutsal s?rdan g?? alaca??z.
Biliyorum, ?imdi benden ?ok uzakta, bir ba?ka ?ehirde de olsan, sen de benim gibi ?aresiz bir fahi?eyi s?r?kleyerek g?t?ren polislere ?fkeyle kar?? koyacaks?n. Ya?l?, d??k?n insanlarla, kimsesiz ?ocuklarla payla?acaks?n elindeki avucundaki son paray?...
K?rtleri, az?nl?klar?, kad?nlar?, e?cinselleri a?a??lamak isteyenlere sen de benim gibi kar?? koyacak, belki de ?fkelenip onlar?n bulundu?u yeri lanetli bir protestoyla terkedeceksin. Biliyorum, sen de benim gibi, insanlar?n sava?lardan uzak ,bar?? i?inde ya?amalar?n? sa?lamak i?in ne kadar hayalci ve ne kadar sonucu umutsuz da olsa bir tak?m etkinliklere kat?lacak, ?ocuksu ve en ?ok da h?z?nl? dernek binalar?nda, ne yapmal?, nas?l yapmal? diye kendini h?rpalayacaks?n.
Sen de benim gibi hep o saatlerde, g??s?ne bast?rd???n bir kitapla unutulmu? bir tren istasyonuna, ya da terkedilmi? bir k?y? kahvesine gidip, insanlar?n birbirlerine bu denli duyars?z ve a?klar?na kar?? bu denli hoyrat olmalar?n?n sebebini ?st?raplar?n? yitirdiklerine ba?layacaks?n. S?ms?cak, kor gibi olan ve hayata ??r?l??plak dokunmalar?n? sa?layacak olan ?st?raplar?n?...
Biliyorum, birisinden ?ok etkilensen, o insan seni yaral? ?ocuklu?u, yazg?s? ve ?yk?s?yle i?ini ac?tsa, bu ac?n?n o co?kulu h?zn?n? daha da derinden hissedebilmek i?in bir s?re sonra sen de benim gibi i?inden “o ?imdi gitse ve ben onu ?zlesem” diyeceksin(1)
Birisi sana, kimi insanlar neden intihar eder diye sordu?unda,eminim senin de hemen akl?na ikimizin de g?nlerce unutamad??? o film gelecek hemen: Hani sevdi?i adama duydu?u o yo?un, o tutkulu a?k?n bir g?n bitece?inden korkup, b?yle bir ?eyi ya?amamak i?in, kendini sulara atan kad?n? ve sevdi?i adam? anlatan o ?iir ve keder y?kl? film....(2)
Biliyorum, ?ok uzaklarda da olsan, t?pk? benim seni d???nd???m gibi sen de beni d???neceksin. Korkular?m?, sanc?lar?m?, o yar?m kalan arzular?m?, yenilgilerimi... Bu zorba, bu adaletsiz sistemde ayakta kalabilmek, iyi, k?t? i?imi s?rd?rebilmek, karn?m? doyurabilmek i?in katland?klar?m?, susup i?ime att?klar?m?...
Gidi?in bir vedaysa, art?k haz?rsak o b?y?k ayr?l??a ve bizi birbirimize ba?layan, ama yine de alt?nda kald???m?z an?lardan yorulmu? olsak da, yine de geriye bir tek ?ey kalacak sevgili, bir tek o garip, o tuhaf s?r: Bu ?lkedeki insanlar?n ?o?unlu?u, ikimizi de kendilerinden saymad?lar. Ne yapsak, ne etsek bizi hep yabanc? ve ayk?r? g?rd?ler. ??te sana bu y?zden az?nl?k ve ayk?r? bir duyguyla yeniden ve hep tekrar tekrar a??k olmak isterdim

CEZM? ERS?Z....
Ara
ZeNiTH
Yüreğine Sağlık Smile
...h?l@l...
olsun gene de gsl olmuşş[COLOR="DarkOrange"]SeNsİz OlMaZ
[/COLOR]
Ara
LeViS
çok güzel ama
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  yaşanmı$ bi hikaye/// konu:sonu ölümle biten bi aşk hikayesi:( SempatikKız 5 2,181 04-10-2022, Saat: 08:54 AM
Son Yorum: wildfang
  Sensizli?e Son Hikaye :. NuRii 1 271 04-07-2022, Saat: 06:53 AM
  bu hikaye S I K I C I bilgeis 1 476 04-04-2022, Saat: 10:07 AM
  Bu Hikaye Senin için .. acemhe 4 980 04-05-2012, Saat: 08:58 AM
Son Yorum: ZencefiL
  Size bir hıkaye anlatayım. Aydos37 0 688 06-23-2011, Saat: 09:00 PM
Son Yorum: Aydos37

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 10:14 PM