:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ben seni çıkarmam benim BAŞÖRTÜM !!!
KRaLiCe
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Değerli kardeşim Kraliçe, tekrarlıyorum benim başörtüsü ile bir sorunum yok. İster inanç bazında, isterse özgürlükler bazında dileyen dilediği gibi giyinir,örtünür veya açılır.

Anlaşılamadığım kesin....

Sevgili kardeşim sana has cevap yazmadım(konu başlığında belirrtiğim gibi cevap niteliğinde genelleme yaptım) örtüyle ilgili olanları farklı renklerde ve değişik boyutta yazdım sanırım farketmedin yada konu içeriğini tam anlamıyla idrak edemedin Her neyse
Konuyu baştan sona okuyacak olursan yazmış olduğum cevabın tümm konu genelini kapsadığını içinde de senin sormuş olduğun soruya tüm içtenliğimle cevap vermeye çalıştığımı göreceksin.Gayet iyi anladım seni öyle iyi anladım ki geniş çaplı araştırmalara bile yer verdim nasıl yararlı olabilirim diye islami forum sitelerine büyük abilemize ablalarımıza tesettürlü olanlara olmayanlara sorular yağdırdım ben seni gayet iyi anladım.
Yalnız senin beni anlamadığın kesin...

verilen ayet-i kerimeler farklı anlamlandırılıp farklı yorumlanması gerçekten çok acı.Mesela aklımda kalnlardan bir örnek vereyim.Konu içinde ziynetten kastın ayağa takılan halhallar oldu yok işte gerdanlık olduğu vs... saçma şeyler üzerine yorum yapılmıştı.Böylesi bir mantık olabilir mi allah aşkına.

''“Ziynet, süs eşyası demek ise de, tek başına süs eşyasına bakmak hiç kimse için haram olamayacağına göre, bundan murat, süs eşyalarının takıldığı kulak, boyun, gerdan gibi yerlerdir. Âyette esas maksat tesettür (örtünme) olduğuna ve hitap zengin-fakir bütün müminlere yapıldığına göre, ziynet sadece süs eşyası olarak anlaşılsa, âyet sadece zenginlere inmiş olur. Halbuki, hitap geneldir, “mü’min kadınlara da söyle.” buyurulmaktadır. Bir başka önemli husus da şudur: Kadın için asıl ziynet, süs eşyası değil, bu organların bizzat kendileridir. Yâni, gösterilmesi haram kılınan boyun, gerdan gibi azalar kadın için ayrıca birer ziynettirler.” (Hak Dini Kur’an Dili) ''
Bazı şeyler sizinde belirttiğiniz gibi biz insan nefsine ağır geldiği için farklı yorumlayıp farklı anlamlar katmak işe geliniyo.Şunuda söyleyeyim buraya yapılan yanlış yorumlarla hareket edecek insan sayısı oldukça fazla ee şeytan bu vesvesesi çok olur o yüzden vebal almak istenmiyosa LÜTFEN Kur'an-ı Kerimde geçenleri yanlış aksettirmeyelim...

ha burada sevgili kardeşim history konu örtünmekse kadın erkek eşitliğine burada değinmene gek yok.Farklı bir konu açarsın hem konu dağılmamış olur hem de orada konuşur tartışırız.Kendi hak ve özgürlüklerini koruyan kadın sayısı çok.İlla gözle görülüp mitingler düzenlenmesine gerek yok.Wink

Örtü kullanmayan (açık biri olarak) ben örtünmenin(başörtüsünün)Kur'an-ı Kerimde geçtiğini ve emredildiğini biliyorum.İmanın kimde olduğunu Rabbim çok iyi bilir

'' [b]Örtünme dinde varsa buna kimse “yok” diyemez. Ama, hiç kimse de başkalarını bu hususta zorlama yoluna gitmemelidir. ''[/b]
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
BeSeBiH-Mask Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Çok güLüyorum sana yha Big Grin yha bi yürü bi iLerLe yha
yaptiginiz hic bir yorumda size hakaret etmedin bana bu sekilde konusamassiniz herkezin dusuncesi kendisinedir ben sadece sizin nefsinize agir gelen gercekleri gostedim sizde kabullenemediniz o yuzden bu tavri sergiliyorsunuz fakat bana bu sekilde konusma hakkini vermiyorum size . Ha ben size gulmuyorum dogrusu sadece aciyorum allah sizi islah etsin de biraz dogrulari gorun insallah ve mumkunse benim konularima hosunuza gitmiyorsa nefsinize agir geliyorsa bu sekilde ithamlarda bulunacaksaniz yorum yapmayin !!!
selametle ...
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
KRaLiCe Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sevgili kardeşim sana has cevap yazmadım(konu başlığında belirrtiğim gibi cevap niteliğinde genelleme yaptım) örtüyle ilgili olanları farklı renklerde ve değişik boyutta yazdım sanırım farketmedin yada konu içeriğini tam anlamıyla idrak edemedin Her neyse
Konuyu baştan sona okuyacak olursan yazmış olduğum cevabın tümm konu genelini kapsadığını içinde de senin sormuş olduğun soruya tüm içtenliğimle cevap vermeye çalıştığımı göreceksin.Gayet iyi anladım seni öyle iyi anladım ki geniş çaplı araştırmalara bile yer verdim nasıl yararlı olabilirim diye islami forum sitelerine büyük abilemize ablalarımıza tesettürlü olanlara olmayanlara sorular yağdırdım ben seni gayet iyi anladım.
Yalnız senin beni anlamadığın kesin...

verilen ayet-i kerimeler farklı anlamlandırılıp farklı yorumlanması gerçekten çok acı.Mesela aklımda kalnlardan bir örnek vereyim.Konu içinde ziynetten kastın ayağa takılan halhallar oldu yok işte gerdanlık olduğu vs... saçma şeyler üzerine yorum yapılmıştı.Böylesi bir mantık olabilir mi allah aşkına.

''“Ziynet, süs eşyası demek ise de, tek başına süs eşyasına bakmak hiç kimse için haram olamayacağına göre, bundan murat, süs eşyalarının takıldığı kulak, boyun, gerdan gibi yerlerdir. Âyette esas maksat tesettür (örtünme) olduğuna ve hitap zengin-fakir bütün müminlere yapıldığına göre, ziynet sadece süs eşyası olarak anlaşılsa, âyet sadece zenginlere inmiş olur. Halbuki, hitap geneldir, “mü’min kadınlara da söyle.” buyurulmaktadır. Bir başka önemli husus da şudur: Kadın için asıl ziynet, süs eşyası değil, bu organların bizzat kendileridir. Yâni, gösterilmesi haram kılınan boyun, gerdan gibi azalar kadın için ayrıca birer ziynettirler.” (Hak Dini Kur’an Dili) ''
Bazı şeyler sizinde belirttiğiniz gibi biz insan nefsine ağır geldiği için farklı yorumlayıp farklı anlamlar katmak işe geliniyo.Şunuda söyleyeyim buraya yapılan yanlış yorumlarla hareket edecek insan sayısı oldukça fazla ee şeytan bu vesvesesi çok olur o yüzden vebal almak istenmiyosa LÜTFEN Kur'an-ı Kerimde geçenleri yanlış aksettirmeyelim...

ha burada sevgili kardeşim history konu örtünmekse kadın erkek eşitliğine burada değinmene gek yok.Farklı bir konu açarsın hem konu dağılmamış olur hem de orada konuşur tartışırız.Kendi hak ve özgürlüklerini koruyan kadın sayısı çok.İlla gözle görülüp mitingler düzenlenmesine gerek yok.Wink

Örtü kullanmayan (açık biri olarak) ben örtünmenin(başörtüsünün)Kur'an-ı Kerimde geçtiğini ve emredildiğini biliyorum.İmanın kimde olduğunu Rabbim çok iyi bilir

'' [b]Örtünme dinde varsa buna kimse “yok” diyemez. Ama, hiç kimse de başkalarını bu hususta zorlama yoluna gitmemelidir. ''[/b]

allah senden razi olsun kardesim cok tesekur ederim soylenmesi gereken herseyi soylemissin cok tesekur ederim .
Ara
Qetesh
Sayın KRaLiCe, konuya olan ilginizden dolayı çok tşk ederim.
Ara
history
Aranan Kelime : Başörtüsü
Aranan Meal : TÜRKÇE KURAN-I KERİM DİYANET MEALİ
Arama Sonucu Bulunan Ayet Sayısı : 0

Başörtüsü kelimesinin arama sonucu 0 ayet bulunmuştur.

Aranan Kelime : türban

türban kelimesinin arama sonucu 0 ayet bulunmuştur.

Aranan Kelime : tesettür

tesettür kelimesinin arama sonucu 0 ayet bulunmuştur.

Aranan Kelime : örtünmek

örtünmek kelimesinin arama sonucu 0 ayet bulunmuştur.

Aranan Kelime : kapanmak

kapanmak kelimesinin arama sonucu 0 ayet bulunmuştur.

Değerli kardeşim Kraliçe ; inancınızı takdir ediyorum,Allah (cc) da takdir eder inşallah.
Ben kaynak olarak Kur'anın kendisini sunuyorum, inanıp inanmama sizin tercihiniz.

Bu yorumun altıma imzamı atıyorum,
Doğruya ulaşmak; ayatlerin iniş sebeplerinde gizlidir. Aslında şu ama şu anlama geliyor demek anlam kargaşası yaratır.Bu nezih fikir jimnastiği için çok teşekkürler.Bir arkadaşımın yorumdaki cümleyle noktalıyorum,
KİŞİ, ALLAH NASİP ETTİÄžİ KADAR ANLAYABİLİR ve NASİPLENİR.
Saygılarımla......
Ara
KRaLiCe
Qetesh Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sayın KRaLiCe, konuya olan ilginizden dolayı çok tşk ederim.

Ben teşekkür ederim ne demekSmile
Ara
KRaLiCe
yildiz_gozlum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:allah senden razi olsun kardesim cok tesekur ederim soylenmesi gereken herseyi soylemissin cok tesekur ederim .

Amin cümlemizden razı olsun inşallah
Ben teşekkür ederim Wink
Ara
KRaLiCe
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Aranan Kelime : Başörtüsü

Başörtüsü kelimesinin arama sonucu 0 ayet bulunmuştur.

Aranan Kelime : türban

türban kelimesinin arama sonucu 0 ayet bulunmuştur.

Aranan Kelime : tesettür

tesettür kelimesinin arama sonucu 0 ayet bulunmuştur.

Aranan Kelime : örtünmek

örtünmek kelimesinin arama sonucu 0 ayet bulunmuştur.

Aranan Kelime : kapanmak

kapanmak kelimesinin arama sonucu 0 ayet bulunmuştur.

Değerli kardeşim Kraliçe ; inancınızı takdir ediyorum,Allah (cc) da takdir eder inşallah.
Ben kaynak olarak Kur'anın kendisini sunuyorum, inanıp inanmama sizin tercihiniz.

Bu yorumun altıma imzamı atıyorum,
Doğruya ulaşmak; ayatlerin iniş sebeplerinde gizlidir. Aslında şu ama şu anlama geliyor demek anlam kargaşası yaratır.Bu nezih fikir jimnastiği için çok teşekkürler.Bir arkadaşımın yorumdaki cümleyle noktalıyorum,
KİŞİ, ALLAH NASİP ETTİÄžİ KADAR ANLAYABİLİR ve NASİPLENİR.
Saygılarımla......

Allah razı olsun kardeşim evet en büyük kaynak Kur'an-ı :Kerim'dir.Rabbim herkesi inananlardan eylesin inş.(hakkıyla..-AmiN-)

''KİŞİ, ALLAH NASİP ETTİÄžİ KADAR ANLAYABİLİR ve NASİPLENİR. ''
Bilmukabele,
Saygılar benden.En Emin'e Emanetsiniz..
Ara
BeSeBiH-Mask
yildiz_gozlum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:yaptiginiz hic bir yorumda size hakaret etmedin bana bu sekilde konusamassiniz herkezin dusuncesi kendisinedir ben sadece sizin nefsinize agir gelen gercekleri gostedim sizde kabullenemediniz o yuzden bu tavri sergiliyorsunuz fakat bana bu sekilde konusma hakkini vermiyorum size . Ha ben size gulmuyorum dogrusu sadece aciyorum allah sizi islah etsin de biraz dogrulari gorun insallah ve mumkunse benim konularima hosunuza gitmiyorsa nefsinize agir geliyorsa bu sekilde ithamlarda bulunacaksaniz yorum yapmayin !!!
selametle ...

"Benim sana güLme hakkımın" oLmadığını anLatırken,bana acıma hakkın oLmadığı haLde "bana acıdığın için" sana haLa güLüyorum.ben sana güLemiyorsam sen de bana acıyamazsın...GüLmek hakaret değiLdir.UkaLaLık hiç değiLdir.ben ne kadar zaman önce bu konuya yazmayacağımı söyLedim ama siz bir şekiLde sürekLi benım mesajLarımı aLıntı yaparak yazmamı gerektirdiniz.bana söyLediğin hiç bir Laf ağır geLmedi geLmez de,ağır geLecek Lafı kurmadın kuramazsın da.Her ne kadar konuşursak konuşaLım hiç birimizin fikti değişmeyecek,ama görmesini biLip anLayabiLenLer kimin hakLı oLduğunu biLecekLerdir(NOKTA)

Türk ya da kürt, ALevi ya da sunni,Laz ya da cerkez,fener ya da cimbom.
Bız puzzle ız bız anadoLuyuz bız böLünemeyız,bak bu pLaka yerLi.
Ermenı rum komsum da coktur,ama aramızda bı problem yoktur.
PoLıtıkada savas oLsa biLe gecınıp gıderız bıze göre hava hoştur.
Bizde akıL var,benım gıbı dusunen cok,bızı boLmek ısteyen var bızı boLebıLecek oLan yok.
Bizi gömmek ısteyen varsa bu ımkansız.[b][SIZE=2]bız bırlıkle özgurlugun tadını aLmıs bır topLumun torunuyuz.[/SIZE][/b]
[b][SIZE=2]Yasasın barıs yasasın özgurluk.sız boşverın türban mı ki sorununuz.[/SIZE][/b]

(CeZa)
Ara
ÐŽeşaren
Arkadaşlar rica ediyorum lütfen konuyu uzatmayalım ..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SeNi SeWiYoRuM Ey NeBi yagmuryurekl!m 3 438 04-10-2022, Saat: 12:49 AM
Son Yorum: wildfang
  “Rabbin sana ne darıldı, ne de seni bıraktı.” Hasretiim 7 643 06-17-2011, Saat: 02:56 PM
Son Yorum: ZencefiL
  ResuLüm! Biz Seni ALemLere Rahmet OLarak Gönderdik Nare 1 499 09-03-2010, Saat: 11:54 PM
Son Yorum: ÐŽeşaren
  Hasbi Rabbi CelallAllah:(Benim Rabbim Bana Yeter): *Asİ-yÜrEk* 2 634 06-10-2008, Saat: 08:58 PM
Son Yorum: *Asİ-yÜrEk*
  'Başörtüm .. ÐŽeşaren 43 2,519 04-22-2008, Saat: 08:02 PM
Son Yorum: ÐŽeşaren

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 06-01-2024, 05:21 AM