:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumu Türkçe'ye Davet Ediyorum!
KoLera
ßen aLi$mi$im ßöLe yazmaya Sad
Türkce yazmaktan hoLLandaca yazmayi zaten unuttum :$ Big Grin
zoR oLacak :S
Ara
MorciveT
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır sizden ''Türkçemize Dikkat Edelim'' gibisinden bir yazı bekliyordum ve bu ilgiyi Türkçemize Mert gösterdi. Benim bu konudaki hassasiyetimi çoğunuz biliyorsunuz. Bu konunun neden bu kadar üstüne düştüğümün kiminiz farkında, kiminiz...

Bu dil bize atalarımızdan kalmış; fakat gördüğüm kadarıyla bazılarımızda, eskilerimize hürmet kalmamış. Başka dillerin bizim dilimizi göz göre göre yok ettiğinin farkında değil misiniz ? Niçin sizin olan ve size bir anlam veren dilinize sahip çıkmıyorsunuz ? Bu vatanda, binlerce şehit verdik; Türkçemizi özgürce kullanalım, devlet olalım, kudretli olalım, ÖZGÜR OLALIM diyerekten... Kimse bunun farkında değil mi? Vatanına, diline, dinine sahip çıkmayan, onlara saygı göstermeyen, hakettiği değerleri vermeyen, nimet gibi göreceğine onunla dalga geçenlere sesleniyorum : Sen Türk müsün yoksa vatan haini mi ?

Arkadaşlar

Herşeyi toparlamak, düzene koymak bizim elimizde. Etrafımızda Türkçemize saygı göstermeyen kişiler olduğunda onları uyaralım, konuşalım, anlatalım derdimizi; ama pes etmeyelim ya da onlar gibi dilimizi sahipsiz bırakmayalım. Sonuna kadar savaşı yüreğiniz başlatır, bitirense diliniz olur. Bırakın bitmesin savaşımız, bizlere başka dilleri öğretmeye çalışanlara, biz Türkçeyi öğretelim. Onlar bizim dilimizi, kültürümüzü, deyimlerimizi, atasözlerimizi öğrensinler... Bizim dilimiz bütün dillerden güzel, onların diline biz değil onlar bizim dilimize muhtaçtır, bunu kim ispatlayacak ? Tabiki biz ve bizim gibi düşünen Türk Gençliği.
Ara
GCLRNFNS
bir deli kuyuya bi taş attı
öbürleride çıkarcam diye ugraşıyo
hadi bakalım hayırlısı arkadaşlar
yalnız türkçemizi güzelleştirecegiz
diye de kafanızı yarmayın bazı arkadaşlar
kafaya kafaya atıyo taşları
hadi kolay gele size bende akşama katılırımm
siyeeeeeeeeee.......:hihi:hihi
Ara
MorciveT
Tek hata ailede bence... Sorumluluk ve hakimiyet denen duyguyu aşılamamışlar küçüklükten. Onun için herkes kafasına göre estiriyor '' Gelen ağam, giden paşam...''
Ara
kı@ymı@k=)
4 ay aradan sonra konu tekrar gündeme gelse iyi olur dedim en saçma konulara onlarca kişi destek çıkarken bu kadar önemli bi konuda sadece 7 sayfa yazılmış bu konuyu bir kere daha düşünelim ben bazen anlamıyorum ne deniyor anglomanca konuşuyosunuz (herkes için geçerli değil)

not: önceki sayfalardan birinde arkadaş bi yazmış başka bi arkadaşda bir demiş düzelttiğini sanmış bir kelimesi bişeyleri sayısal olarak ifade etmede kullanılır bende böylee biliyorum doğrusunu hadi bakalım ben bu konuya destek bekliyorum
Ara
djseninim
bende varım kambersiz düğün olurmu lütfen yaBig Grin
Ara
CaNaT
umarım istediğiniz olur ...
Ara
djseninim
inşallah gerçi yapamıyorum da deniyorumBig Grin
Ara
MaNeSiA
türkçe turqchele$mesin
Ara
riukeen
Teklifim şu (...savaş açabiliriz...

Yazdıklarını anlamıyormuşçasına arapça yazıyormuşçasına görüp aldırış etmemek karşılık vermek bile onları teşfik eder..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  rica ediyorum asi_ve_mai 1 564 11-01-2008, Saat: 12:24 AM
Son Yorum: Leader
  gereginin yapılması taleb ediyorum casus021 13 841 10-10-2008, Saat: 02:46 AM
Son Yorum: Leader
  Türkçe Kullanıcı Adları Kullanılsın ... Firari Fırtına 0 729 09-17-2008, Saat: 09:49 AM
Son Yorum: Firari Fırtına
  nick degişikligimi yapılmasını talep ediyorum casus021 23 1,000 09-16-2008, Saat: 06:42 PM
Son Yorum: casus021

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-23-2024, 04:28 PM