:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ben seni çıkarmam benim BAŞÖRTÜM !!!
Qetesh
Bende çok tşk ederim...
Ara
KRaLiCe
BeSeBiH-Mask Adlı Kullanıcıdan Alıntı:.... ,Türban var ama yarı transparan body de var,daracık elbiseLer de var,makyaj da var,bunların hiç biri çelişmıyor zaten birbiriyle.Ne güzeL vaLLa yap makyajı bağLa başı sür ojeyi,giy daracık koLda da biLezik.

Bu konudaki düşüncelerinizi yanlış buluyorum.Şu var bu var bilmem ney var diyip eksik yönlerini eleştireceğinize '' Maşallah ne de güzel saçlarını kapatmış darısı diğer uzuvlarına inşallah '' gibi Kışkırtıcı cümleler yerine daha ılımlı teşvik edici bir üslupla yaklaşılması gerektiğini düşünüyorum..Belki açıktı yeni yeni kapanma yolunda ? Tamam bende tesvip edenlerden değilim ama sizler gibi de gaddar bi şekilde yaklaşmıyorum bu duruma.Belki açık olan kolunu bacağını cehennem ateşleri sararken halis niyetle taktığı o türban ona siper olacak. ??? Fetva vermek, şu şu doğru bu yanlışşŞ! demek haşa bizim haddimiz değil ama ne belli Yoluna binlerce kez kurban olduğum RAbbimin ondan razı olmadığı ? Önemli olan niyet değil mi?

Ha birde şu '' İstanbul Hanımefendisi gibi bağlamak'' nasıl oluyor onu bize bir öğretirseniz sevinirim.Kayseri,Şırnak,Tokat,Muş;Bitlis,Bursa,Mersin,Kütahya,K.Maraş,Ş.urfa,Adana,İzmir vs..hanımefendisi gibi bağlansa elifi yanlışmı olur ?bunu pek bir merak ettim doğrusu Smile

İçtenlikle Hazırlanıp emek sarfedilen paylaşımın hakkettiği yaklaşım bu değil bence.Emeğine sağlık güzel kardeşim.Okurken gururlandım,yüzümü tebessüm sardı.Etkilendim.Paylaşımın için Teşekkür ederim Smile
Ara
KRaLiCe
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Okumayı çok seven bir kişiyim,iyi kötü demem, bilgilenmek adına okurum, Kuran mealini defalarca okudum, fırsat buldukçada okumaya devam ediyorum.Anlatılanlarla,dikte ettirilmeye çalışılanlarla okuduklarım çok farklı, hayretler içindeyim.Örnek olması adına ,(site adı vermek doğrumudur bilmiyorum)Kuranda ara vb. gibi sitelerde bir Kuran meali seçip,aranmasını istediğiniz kelimeyi yazıp tüm ayatlerde aratıyorsunuz.Yukarıda örneklediğim gibi...Bakın namaz onlarca ayette varken, örtünmek ve başötüsü ile ilgili birtek ayate rastlanmıyor.Hadis diyorsanız,sahih (kuvvetli) hadislaerin ayetler ile desteklenmesi gerektiğini biliyorum.Kuvvetli bir delil varsa lütfen beni bilgilendirin.Allah(cc) emri diye yazılıp çiziliyor,lütfen bir delil istiyorum, saygılar.
Syn history;
Okumayı seviyor olmanız hele ki Kuran-ı Kerim'in mealini okuyor inceliklerini araştırıyor olmanız ÇooooOK Güzel bir şey.Devam olması temennisi ile diyorum.
Yalnız şunu belirtmek istiyorum.İnsan bazen okuduğunu anlayamayabiliyor ya da yanlış anlamlar çıkarabiliyor değil mi ? O yüzden bu konularda benim onun bunun gibi çömezlerden fikir almak yerine bu konularda ilim irfan sahiplerine danışılmasının daha iyi olacağı düşüncesindeyim.Benim anladığım okuyup yeni anlamlar ekleyip aktarmam farklı bilen birilerini bu konudaki gerçekleri anlatması çOk farklı .gerçi yıldız_gozlum güzel güzel açıklama yapmış Allah razı olsun ondan ama ben bu konuda bilen birilerine danışıp size tatmin edici bilgi vermeye çalışacağım.Bunu gerçekten çok istiyorum

Selametle.....
Ara
YARGIÇ
Arkadaşlar konuyu baştan sonra okudum herkesin araştırmaları ve özelliklede konu içerisinde kırıcılık olmaması çok güzel.Lakin birşeye çok üzüldüm bu Cennet e Cehennem e gitme konularındaki yorumlara rica ediyorum arkadaşlar bu konuda dikkatli olun buna karar verecek merci kullar değildir...Smile
Ara
HIÇKIRIK
YARGIÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Arkadaşlar konuyu baştan sonra okudum herkesin araştırmaları ve özelliklede konu içerisinde kırıcılık olmaması çok güzel.Lakin birşeye çok üzüldüm bu Cennet e Cehennem e gitme konularındaki yorumlara rica ediyorum arkadaşlar bu konuda dikkatli olun buna karar verecek merci kullar değildir...Smile

evet abi katılıyorum sanaSmile
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
hepinize gercekten cok tesekur ederim kralice eger bu konuda arastirma yapip bulduklarini buraya yazarsan inan beni cok mutlu etmis olursun allah razi olsun
...
Ara
history
KRaLiCe Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Syn history;
Okumayı seviyor olmanız hele ki Kuran-ı Kerim'in mealini okuyor inceliklerini araştırıyor olmanız ÇooooOK Güzel bir şey.Devam olması temennisi ile diyorum.
Yalnız şunu belirtmek istiyorum.İnsan bazen okuduğunu anlayamayabiliyor ya da yanlış anlamlar çıkarabiliyor değil mi ? O yüzden bu konularda benim onun bunun gibi çömezlerden fikir almak yerine bu konularda ilim irfan sahiplerine danışılmasının daha iyi olacağı düşüncesindeyim.Benim anladığım okuyup yeni anlamlar ekleyip aktarmam farklı bilen birilerini bu konudaki gerçekleri anlatması çOk farklı .gerçi yıldız_gozlum güzel güzel açıklama yapmış Allah razı olsun ondan ama ben bu konuda bilen birilerine danışıp size tatmin edici bilgi vermeye çalışacağım.Bunu gerçekten çok istiyorum

Selametle.....

Değerli kardeşim Kraliçe, ilgine teşekkürler, bilgilerini sabırsizlikla bekliyorum, minnettar kalırım.Saygılar.
Ara
BeSeBiH-Mask
KRaLiCe Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bu konudaki düşüncelerinizi yanlış buluyorum.Şu var bu var bilmem ney var diyip eksik yönlerini eleştireceğinize '' Maşallah ne de güzel saçlarını kapatmış darısı diğer uzuvlarına inşallah '' gibi Kışkırtıcı cümleler yerine daha ılımlı teşvik edici bir üslupla yaklaşılması gerektiğini düşünüyorum..Belki açıktı yeni yeni kapanma yolunda ? Tamam bende tesvip edenlerden değilim ama sizler gibi de gaddar bi şekilde yaklaşmıyorum bu duruma.Belki açık olan kolunu bacağını cehennem ateşleri sararken halis niyetle taktığı o türban ona siper olacak. ??? Fetva vermek, şu şu doğru bu yanlışşŞ! demek haşa bizim haddimiz değil ama ne belli Yoluna binlerce kez kurban olduğum RAbbimin ondan razı olmadığı ? Önemli olan niyet değil mi?

Ha birde şu '' İstanbul Hanımefendisi gibi bağlamak'' nasıl oluyor onu bize bir öğretirseniz sevinirim.Kayseri,Şırnak,Tokat,Muş;Bitlis,Bursa,Mersin,Kütahya,K.Maraş,Ş.urfa,Adana,İzmir vs..hanımefendisi gibi bağlansa elifi yanlışmı olur ?bunu pek bir merak ettim doğrusu Smile

İçtenlikle Hazırlanıp emek sarfedilen paylaşımın hakkettiği yaklaşım bu değil bence.Emeğine sağlık güzel kardeşim.Okurken gururlandım,yüzümü tebessüm sardı.Etkilendim.Paylaşımın için Teşekkür ederim Smile

[COLOR="DarkRed"]Gerdandan başLayarak ayak biLekLerine kadar örtünmektir farz oLan,sacını ortmus darısı dığerLerının basına,bana cok komık bır cumLe geLiyor.Konu başLığına ve içeriğine biraz daha yansız oLarak bakabiLmeyi denersen,ve yazdığım diğer mesajLarmda söLedikLerimi özümsersen göreceksin ki,türban,takanLardan çıkartılmak isteniyormuş fakat biz çıkarmayacagız anLamı veren bir direniş mevcut.ben de diyorum ki isLamın diğer kuraLLarına uymadan,örtünmenin ne oLduğunu biLmeden,bi tarafı örterken diğer tarafı acık bırakan bır zıhnıyetın böyLe bir direniş de buLunması çok saçma geLiyor.Yani benım soyLedıgım fetva değiL,kimin nerde yanacağını ALLah biLir.bu sadece benım gorusum.

istanbuL hanımefendisi gibi bağLamak şudur:örtünmek için iLLa kafanı sarmasına,şapka gibi yapısmasına gerek yoktur.Sadece saçın görülmesini engeLLemektir amaç.Ve istanbuL hanımefendisi tabirini öğrenmek isteyen herkes öğrenebiLir.İstanbuL un osmanLı nın başkenti oLduğu zamanLardan beri süregeLen bir tabirdir bu.gerekLi merciLere danışırsan bunu da çok rahat öğrenebiLirsin.

Bu konuya bir daha yazmayacagımı söyLemiştim ama yazmamı gerektirdin,bu son mesajımdır.çunku yanLış anLasıLmaktan sıkıLdım.[/COLOR]
Ara
(¯`•._ αѕιρяєη
BeSeBiH-Mask Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Gerdandan başLayarak ayak biLekLerine kadar örtünmektir farz oLan,sacını ortmus darısı dığerLerının basına,bana cok komık bır cumLe geLiyor.Konu başLığına ve içeriğine biraz daha yansız oLarak bakabiLmeyi denersen,ve yazdığım diğer mesajLarmda söLedikLerimi özümsersen göreceksin ki,türban,takanLardan çıkartılmak isteniyormuş fakat biz çıkarmayacagız anLamı veren bir direniş mevcut.ben de diyorum ki isLamın diğer kuraLLarına uymadan,örtünmenin ne oLduğunu biLmeden,bi tarafı örterken diğer tarafı acık bırakan bır zıhnıyetın böyLe bir direniş de buLunması çok saçma geLiyor.Yani benım soyLedıgım fetva değiL,kimin nerde yanacağını ALLah biLir.bu sadece benım gorusum.

istanbuL hanımefendisi gibi bağLamak şudur:örtünmek için iLLa kafanı sarmasına,şapka gibi yapısmasına gerek yoktur.Sadece saçın görülmesini engeLLemektir amaç.Ve istanbuL hanımefendisi tabirini öğrenmek isteyen herkes öğrenebiLir.İstanbuL un osmanLı nın başkenti oLduğu zamanLardan beri süregeLen bir tabirdir bu.gerekLi merciLere danışırsan bunu da çok rahat öğrenebiLirsin.

Bu konuya bir daha yazmayacagımı söyLemiştim ama yazmamı gerektirdin,bu son mesajımdır.çunku yanLış anLasıLmaktan sıkıLdım.

arkadasim yanlis anlasilmak icin elinden geleni yapiyorsun biz zaten konunun hic bir yerinde su yada bu sekilde ortunun yada su sekilde ortunmeyin demedik ama sen konuya baska acdan bakiyorsun allahin yasaklarini bilen daha oncede dedigim gibi zaten yapmaz zaten konuda da allah rizasi icin ortunmekten bahsediyorki allah rizasi icin yapilinca guzeldir hersey . su dediginide gelince evet turbanimizi cikartmaya calisiyorlar bunu herkez biliyor neden giremiyoruz universitelere neden calisamiyoruz resmi yerlerde basortumuzle yapma allahini seversen bukadar tartisma icinde turbaninizi cikartmaya calismiyolar diyemessin sen bana ...
Ara
Ebu-CeNDeL
Offf yaa yeter artık!!nedir türbanlı bacılarımızdan istediğiniz ki?Ne istiorsunuz onlarda çağdaşlaşsınlar!mı?Yok rahat bırakın artık onlar yobaz,gerici olmaktan çok mutlular!Tek istedikleri Allah emrettiği için Allah(cc)nün emri doğrutulsunda örtünmektir..nerde inanç özgürlüğünüz,nerde çok methettiğiniz demokrasiniz?yok yok inanç özgürlüğü bizlere yani Müslümanlara yok dimi bizler harici herkese var ama..Yahudiler kippa(başlarına giydikleri takke) ile istediği yerlere kamuda dahil girebilecekler %99 u Müslüman bir ülkede Müslüman bacılarımın türbanı gözlerine batıyor..Unutulmasın ki bir gün gelecek ve o gün geldiğinde hesaplar görülecek elbette Allah(cc)nün izni ile inşaAllah...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SeNi SeWiYoRuM Ey NeBi yagmuryurekl!m 3 438 04-10-2022, Saat: 12:49 AM
Son Yorum: wildfang
  “Rabbin sana ne darıldı, ne de seni bıraktı.” Hasretiim 7 651 06-17-2011, Saat: 02:56 PM
Son Yorum: ZencefiL
  ResuLüm! Biz Seni ALemLere Rahmet OLarak Gönderdik Nare 1 499 09-03-2010, Saat: 11:54 PM
Son Yorum: ÐŽeşaren
  Hasbi Rabbi CelallAllah:(Benim Rabbim Bana Yeter): *Asİ-yÜrEk* 2 634 06-10-2008, Saat: 08:58 PM
Son Yorum: *Asİ-yÜrEk*
  'Başörtüm .. ÐŽeşaren 43 2,526 04-22-2008, Saat: 08:02 PM
Son Yorum: ÐŽeşaren

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 06-05-2024, 08:14 PM