:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bu korku size yeter...
CReATuRE
FC Sion başkanı kale boylarını bile ölçtü!

ChristianConstantin.jpg

Galatasaray ile yarın UEFA Kupası 1. Tur rövanş maçında karşılaşacak FC Sion'da, teknik direktör Alberto Bigon, "Galatasaray'ın ilk karşılaşmada gösterdiği performası gördükten sonra, favori olduklarına dair düşüncem daha da pekişti" dedi.

Alberto Bigon, FC Sion Kulübü Başkanı Chiristian Constantin ve Sportif Direktör Paolu Olfer ile birlikte, takımının yapacağı son antrenman öncesinde Ali Sami Yen Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, karşılaşmanın favorisinin Galatasaray olduğunu söyledi.

Bigon, "Galatasaray'ı favori görüyor musunuz?" şeklindeki soruyu şöyle cevapladı: "Galatasaray'ın bize karşı ilk maçta nasıl oynağını gördükten sonra, benim bu düşüncem daha da pekişti. 3-0 geride götürdükleri bir maçı 3-2'ye getirdiler ve hatta beraberlik bile elde etmeleri mümkündü. Benim için o maç, güzel bir maç oldu. Her iki takımın da güzel oynadığı, her türlü sonuca açık ve keyifli bir maçtı. Yarınki hedefim yine aynı güzellikte bir maç çıkartmak. Ne olursa olsun, sahadan başımız dik ayrılmak istiyoruz."

Bazı Galatasaraylı oyunculara, ilk maçtakine benzer önlemler alacağını ifade eden Bigon, ilk maçta forma giyen oyunculardan Cedli'nin yarınki karşılaşmada yer almayacağını, bunun dışında kadroda fazla bir değişiklik yapmayacaklarını söyledi.
Bigon, yarın sahadan beraberlikle ayrılmalarının kendileri için iyi bir sonuç olacağını ve Galatasaray'ı hücum etmeye zorlayacaklarını sözlerine ekledi.

CONSTANTIN: "GAZ DEDEKTÖRÜ GETİRMEDİM AMA..."
FC Sion Kulübü Başkanı Christian Constantin, daha önce bazı basın organlarında, soyunma odalarını kontrol etmek için gaz dedektörü getireceğine dair çıkan haberlerle ilgili "Gaz dedektörü getirmedim, ama kalelerin boyutlarını ölçtüm. Normal ölçütteler" dedi.

Constantin, aldıkları güvenlik tedbirleriyle ilgili de şunları kaydetti: "Avrupa Kupası maçlarında, daha önce bizim başımıza çok ilginç olaylar geldi. Aldığımız tedbirler kesinlikle Galatasaray ve İstanbul'a yönelik değildir. Yıllardır Avrupa kupası deplasmanlarında aynı tedbirleri alıyoruz. Kendimize göre aldığımız güvenlik önlemleri var. Aşçımızdan bahsediliyor her yerde, her zaman. Bir aşçı ile yola çıkmamız normal. Takımın rahat etmesi lazım. Rahat etmesi için öncelikle gereklerden biri, alıştıkları mutfaktan beslenmeleri. Bu yüzden güvenlik önlemlerinin aşırı olmadığını düşünüyorum. Güvenlik önlemlerinin İstanbul ve Galatasaray'a özgü olmadığını bir kez daha belirtmek istiyorum."

Daha önce, "Olay çıkarsa takımı sahadan çekerim" şeklindeki demecinin hatırlatılması üzerine Canstantin, "O demecimde, '1988 yılanda Galatasaray'ın Neuchatel Xamax ile oynadığı maçtaki olaylar tekrarlanırsa ne yaparsınız?' diye soruldu, ben de 'takımı sahadan çekerim' diye yanıtladım" karşılığını verdi.

"FAVORİ GALATASARAY"
Christian Constantin, yarınki maçın favorisinin Galatasaray olduğunu söyledi. Constantin, "Benim gözümde yarınki maçın favorisi Galatasaray. Biz, Galatasaray yarınki maçtan galip ayrılsa bile, 'Çok zorlu ve güçlü bir ekibe karşı oynadık ve yenerken zorlandık' desinler istiyorum. Bu şekilde bir hatıra bırakırsak, bu benim için çok büyük bir gurur kaynağı olacaktır" dedi.

Constantin, yarın yapılacak karşılaşmanın sonucu ne olursa olsun, teknik direktörleri Alberto Bigon'un sezon sonuna kadar takımının başında olacağını da söyledi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Y?reginiz Yeter!!! gurbetci 13 765 04-01-2022, Saat: 04:01 PM
Son Yorum: wildfang
  Bu UTANÇ Size Yeter !!! Ñ•qρα кJмя 2 351 01-28-2008, Saat: 02:21 PM
Son Yorum: AfrâsyâB
  İbreTLİk OLsun Size aLy™ 1 441 01-06-2008, Saat: 05:17 PM
Son Yorum: ѕqρα кJмя
  V?Doemuz yeter laf edenler izlesin sonuna kadar soyle 0 560 07-13-2006, Saat: 10:39 AM
Son Yorum: soyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 06-21-2024, 10:27 AM