:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Hapşırana Allah rahmet eylesin
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Hapşırana ‘Allah rahmet eylesin’
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kamil Yılmaz'dan hapşırana “Çok yaşa” yerine “Allah rahmet eylesin” denilmesini önerdi
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kamil Yılmaz, Diyanet Aylık Dergisi'nde “Kardeşlik: Üzüntü ve Sevinci Paylaşmaktır” başlıklı bir makale yazdı.
Akşam gazetesinin haberine göre, Kamil Yılmaz yazısında aksıran bir kişiye “Allah rahmet etsin” denilmesini istedi.
Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:
“Aksırmak bazen sıhhatli olmanın alameti, bazen de hastalığın habercisi. Allah'ın verdiği bütün nimetler gibi sıhhat alameti olan aksırma için de şükredilmesi gerekir. Aksırma sırasında insana canı adeta iade edilir. İnsanın aksıran bir mümine 'Allah sana rahmet etsin' demesi aslında bir ilgi ifadesidir. Yalnızlaşan günümüz insanı aslında bugün, bu ilgiye eskisinden daha çok ihtiyaç duymaktadır.”
yani ben hapşıracam biriside bana allah rahmet eylesin diyecek....!!..valla benden önce onu rahmetli ederim....
allahın rahmeti üzerimizden eksik olmasın hiçbizaman teşekkrler historyy..
Amin Big Grin

ya iyi güzel hoş da biz bu sözü hep ölenlerin ardından söyleriz bu yüzden biraz tuhaf olur bence :/
Haber ilginç diye paylaştım,ölen birine de çok yaşa diycez bence,gerçekten ilginç.. Big Grin