:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Gelmeyi?in- Mustafa ?slamo?lu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
??te Eyl?l de bitti. Ve sen hala gelmedin.Ya?murlar damlayacakt? ?slak sa??ndan. G?zya??ndan bir deniz getirecekti seni.

“Aah”lar?n ?i?irdi?i yelkenleri y?rek zar?ndan yap?lm?? bir gemiyle
gelecektin.

Ellerinde g?zlerimi getirecektin; seni Yusuf bilip, Yakup gibi, giderken ard?ns?ra yollad???m g?zlerimi.

Bunca k?f kokmayacakt? ayr?l???m?z. Kavlimiz b?yle de?ildi. Beni hacil b?rakmayacakt?n ele-g?ne, dosta-d??mana kar??.

Sevmek y?re?e saplanm?? bir b??akt?, biliyorum; fakat bunca firkatin ad?n?da koyam?yorum.

Bilseydim, imrenir miydim hi? u?an ku?lara? Bilseydim, aylardan Eyl?l'?, vakitlerden ak?am?, ?i?eklerden zamba??, ku?lardan turnay?, leyle?i koyarm?yd?m lugatlara?

Bak, kokun geldi burcu burcu toprak gibi, bir yoksulun ellerine d??m?? s?cak ekmek gibi, kan gibi, g?zya?? gibi, ter gibi, emek gibi; fakat sen gelmedin.

Ac?n geldi, sanc?n geldi.

"Derin bir nefret olmadan derin bir muhabbet nas?l olur?” demi?tin ya, bak, k?tl?kta verilmi? bir sokum gibi yollad???n h?nc?n geldi.

Nemrud'un geldi, ate?in geldi. Maskelere d?n??m?? y?z?n ve binbir t?rl? sahte e?in geldi. Yoklu?un, g?z?n ve k???n geldi. ?ark?lar?n, resimlerin, a?lay???n geldi; sen gelmedin...

Firavun'un geldi, Haman'?n geldi, Karun'un geldi; fakat Harun'un gelmedi.

?eytan'?n geldi, Tufan'?n geldi, Kenan'?n geldi, t?m d??manlar?na ta? ??kart?r d??man?n geldi; ama sen gelmedin...

Bak, sevdan? s?p?r?yor Firavun'un ??p??leri.

Hat?ran? kundakl?yor k?r?las? elleri.

Oca??na t?neyen bayku?lar, mabedine put dikmek i?in Azer'i ?a??r?yorlar.

Analar?n rahimlerine bir y?lan gibi s?z?l?yorlar; bu y?zden Neron
gibi, Kaligula gibi, ?eddad gibi, Haccac gibi, H?lagu gibi kanl? do?uyor yeni do?an bebelerin elleri.

Zavall?lar!

Her biri bir yediveren olan milyonlarca sevday? topra?a g?m?yorlar.

G?ne?e seni seviyor diye tutuklama emri ??kar?yorlar.

Senin rengin diye, ye?ilin her tonunu dara?ac?na ?ektiler.

Senin mevsimin diye, bahar? g?yab?nda idama mahkum ediyorlar.

Senin insan karde?lerine yerin ?st?n? zindan ettiler; fakat yerin alt? imdada yeti?ti. Senin do?al karde?lerin onlar; fakat bunu bilmiyorlar. T?pk? Nuh'un yer-g?k karde?leri, ?brahim'in ate? karde?i, Musa'n?n asas? gibi...

Onlar, senin u?runa ?ekti?imiz her “aah”?n bir f?rt?na, senin u?runa kald?rd???m?z her elin bir da?, senin u?runa d?kt???m?z her damlan?n bir atom bombas? oldu?unu yeni yeni ??reniyorlar... ??renecekler...

Fakat sen, sen biliyorsun bir nice beklendi?ini. Analar?n g??s?nde hamay?l gibi gezdi?ini, her biri sana Meryem kesilen gen? k?zlar?n basma ta? oldu?unu biliyorsun.

Ah, biliyorsun s?rtlar?nda Firavun'un kam??s? saklad?k?a, her birinin isyan krali?esi birer Asiye kesilece?ini.

G?rb?z ?ocuklar?n, a??r sanc?larla do?du?unu biliyorsun.

Biliyorum, bu y?zden geli?ini erteliyorsun. Sevenlerini a?k?na
bileyliyorsun. Yoklu?unun daha ?ok fark edilmesini bekliyorsun. Bak, diyorsun, ufka bak, karanl???n en koyu oldu?u an, fecre en yak?n zamand?r.

Ey d?nyalar?n en muhte?em gelini! Kim bilir, belki de sevdal?lar?ndan sana sadakatlerini ispatlamalar?ni bekliyorsun. Sahte a??klar?ni de?ifre ediyorsun.

Do?ru ya; mehir bedelini ?demeden, hangi d?nyal? seni g?rebilmi? ki?..

Ama keffaretimiz, yoklu?unun deh?etine bunca zaman katlanmak olsun.

Bu ac?y? mehre bedel kabul et.

Bilir misin el-intizar, e?eddu mine'n-nard?r?

Bekletme ki, bekleniyorsun...

Mustafa ?slamo?lu
GüzeL paylaşımın için teşekkürler allah razı olsun Smile
Teşekürler arkadaşım...
Güzel paylaşım
sagol abim bu güzel paylasimin icin....
paylasimin icn tesekkürler arkadasSmile
█▒♥█♥▒▒╬▒▒█▒▒▒█ALLAH RAZI OLSUN ▒▒▒▒♥█♥▒▒▒╬▒▒█