:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Bu Dizi Sizi Ekrana Bağlayacak
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Pahalı bir dönem dizisi yakın zamanda izleyici ile buluşacak

Ayşe Kulin'in çok satan romanı Veda, pahalı bir dönem dizisi olarak çekiliyor. Veda'nın
yazarı, “Bu dizi seyirciye yakın tarih hakkında gerçekleri öğretecek” dedi.

Son yıllarda çok satan romanlarıyla kendi okurunu oluşturan yazarlardan
Ayşe Kulin'in bir romanı daha dizi film olarak televizyon ekranlarına gelecek. Daha önce, ‘Gece Sesleri', ‘Köprü', ‘Geniş Zamanlar' ve ‘Türkan' adlı kitapları dizi olarak çekilen Kulin'in bu kez en çok satan ve en çok bilinen romanlarından ‘Veda' bir dönem dizisi olarak ekrana gelecek. Ayşe Kulin'den romanın yayın haklarını satın alan Fatih Aksoy'un sahibi olduğu Medyapım, dev bütçeli dizinin senaryo çalışmalarını başlattı. Kulin, Veda adlı romanında Osmanlı İmparatorluğu'nun son günlerinde, işgal altındaki İstanbul'da bir konakta yaşananları anlatıyor. Son Maliye Nazırı ve ailesi aracılığıyla o dönemin resmini çizen Veda, çökmekte olan bir tarih ile yeni bir gelecek arayan Milliciler arasında sıkışan o dönem Osmanlı aydınının da öyküsünü dile getiriyor.

Star gazetesindeki habere göre uyarlama dizilerin kitaba katkısı büyük “Veda'nın çok güzel bir dizi olacağına inanıyorum” diyen Kulin, hazırlıkları süren dizi hakkında şunları söyledi: Bu dizi ile, seyirci ülkenin yakın tarihi hakkında ciddi bir bilgi sahibi olabilir. Batı devletlerinin işgali altında geçen günler, Batı budalalarına bazı gerçekleri gösterebilir, Cumhuriyeti küçümseyenler bazı acı gerçekleri öğrenebilir. Kitapların diziye çekilmesinin satışları artırdığını söyleyen yazar, “Diziler kitap satışlarını etkilemekle kalmıyor, hayatta kitaba el sürmemiş insanlara kitap okutturuyor. Okur kitlesinin genişlemesi her yazarı memnun eder, ülkeye de kitaptan korkmayan insanlar kazandırır” diye konuştu
ay süperrrrrrrrrrrrrrr bizde bunu konusmuştuk sılayla ne iyi olur die .. kesn izlerim benBig GrinBig Grin cok sevndm
ayyy kesinlikle izleyeceğime emin olabilirsin teşekkürler bu bilgi için Smile kitapları süperdi hep diyodum niye bu kitapları dizi ya da film yapmıyolar diye
çok sevindim umarım prodüksiyon da güzel olur ziyan olmaz herkes izler Smile
Big Grin zenco kız aynı anda aynı şeyi yazmışız Big Grin
evet Big GrinBig Grin kalb kalbe karşı ama bn alt kalttayım nasıl oldu böle bilmıorum..

ama biz konusmusduk da bu kitabı dizi olarak çok sevndm harbi hemen başlasın izlerim gelecek bölümüde merakla beklerm gerçe biliorum amaBig Grin
olsun biliyo olsak da hayalde canlandırdığımız kişilerin konuşmalarını hareketlerini görüp izlemek de ayrı bi zevk olur Smile
Bağlamaz biliyorum,sahilde zaman geçirmeyi yeğlerim....
sıla Adlı Kullanıcıdan Alıntı:olsun biliyo olsak da hayalde canlandırdığımız kişilerin konuşmalarını hareketlerini görüp izlemek de ayrı bi zevk olur Smile

evet orası öle tabi..vedada çok güzeldi yanii .. inşallah izleyici kitlesi cok olur
history Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bağlamaz biliyorum,sahilde zaman geçirmeyi yeğlerim....

alakayı çözemedm ben:S
ZencefiL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:evet orası öle tabi..vedada çok güzeldi yanii .. inşallah izleyici kitlesi cok olur

evet bence de inşallah izlenir de araya kaynayan dizilerden olmaz çok üzülürüm :ahhhhh: gerçekten okunması ve izlenmesi gerekiyo bence o dönemler süper yaaaa Smile
Sayfalar: 1 2