:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: YufkaL? VaniLyaL? Dondurma .. ohhhh ohhh :D
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Gerekli Malzemeler :

1 Su Barda?? S?t
2 Su Barda?? S?t Kremas?
2 Paket Vanilya
6 Yumurta Sar?s?
1 Su Barda?? Toz?eker
1 Yufka
100 gr Eritilmi? Margarin
1 Paket Krem ?anti

Haz?rlan???:

Derin bir tencerede s?t ve s?t kremas?n? kar??t?r?p kaynat?n. ?ki paket vanilyay? ekleyip kar??t?r?n. Tekrar 10 dakika kadar pi?irin. Kar???m? ate?ten al?p dinlendirin.
6 yumurta sar?s?n? toz?ekerle kar??t?r?p iyice ??rp?n. Yumurtal? kar???m? tencereye ilave edip kar??t?r?n. Haz?rlad???n?z kremal? kar???m? en az 6 saat buzlukta bekletin.
F?r?n? 180 dereceye ayarlay?p ?nceden ?s?t?n, Bu arada yufkan?n ?zerine eritilmi? margarin s?r?p seritler halinde kesin. Bir f?r?n tepsisini ya?lay?p yufka ?eritlerini ?zerine yerle?tirin. Tepsiyi f?r?na verip 15 dakika kadar pi?irin.
Krem ?antiyi paketin ?zerindeki tarife g?re haz?rlay?n.
Dondurmay? bir dondurma ka???? ile servis kaplar?na al?n. Krem ?antiyi bir s?kma torbas?n? i?ine yerle?tirip dondurman?n ?zerine s?k?n. F?r?ndan ald???n?z yufka ?eritlerini krem ?antinin ?zerine yerle?tirip servis yap?n.
Oneri: Evde dondurma haz?rlayacak kadar zaman?n?z yoksa haz?r dondurmadan da yararlanabilirsiniz.
Ayr?ca dondurma yerine puding, muhalebi veya s?tla? da kullanabilirsiniz
Ne yaptın sen arkadaşım...Smile
Şimdi bu saate çikıp nerde bulacam ben yufka...Smile
Teşekürler
canın çekiyorsa buLacan ferhat dağLarı deLdi şirinin aşkı için sende dondurma için yufka aL çok mu Big Grin Big Grin Big Grin
Ferhat olsaydım çıkıp alırdım....Smile
Ama şirin olduğum için çıkamam karanlıkta...Smile
İlk kez duydum ama güzel bir tarif umarım bir gün tatmaya fırsatım olur.Tşkler
Smile evLere servis yoq mu orda TLF aç geLsin Big Grin
Yufka servisi yapmıyorlar...SmileSmileSmile
Sizde var mı...varsa yap hazır gönder bana...Smile
tmm MaiL iLe gönderirim Big Grin göndermişken sen uğraşma dondurmayı yapıp gönderiim Tongue
Teşekürler...Smile
Güzel yemek yaptığını biliyorum...Smile
Eminimki bu tarifi de çok güzel yaparsın...Smile
Bekliyorum....SmileSmileSmile
ymk1428sgt2.jpg

Güzel Oldu Heee:yikildim:Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Sayfalar: 1 2