:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Âciz iki yüreğiz...Sen ve Ben..
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sende kendimi görmek ürkütür beni…
Arkadaşımsınvirgs.gif canımsın…
Yüreğimi paylaştığımvirgs.gif ama sınırları aşamayansın…
Herkes gibisin… Âilem desem değilvirgs.gif ben desem değilvirgs.gif sen tam ortadasın…
Yürümek ve ardımızda koca seneleri devirmek…

Bir edeb hikâyesi yazmak hayalim seninle!

Alnım açıkvirgs.gif her ânımvirgs.gif konuştuğumuz kelâmlar dizilir

gözlerimin önüne

Sonra düşünürümvirgs.gif seni bu beden üzdü mü diye?
Aynaya bakarım… Konuşurum kendimlevirgs.gif gözlerimle ve

sonra kalbime ilişir gözlerim…

Seni ararım… Kapladığın yer kadar büyür gözlerim!

Ve sonra hâtıralar kendilerini sergiler ve «İzle bizi!» derler!

Ellerim senden uzak olmamalıvirgs.gif ama ellerini de sarmamalı!

Hep yan yana durmalı…

Arkadaşımsın… Canımsın

Ama sözlerimiz edebi aratmamalı! Bir hikâyesi olmalı

beraberliğimizin… Bir dâvâsı ve de sevdâsı olmalı bu yüreklerin! Menfaat kokusundan kendini arındırmış temiz bir sayfa konmalı adı…

Yazın sıcaklığı kadar samimi olmalı sevgimizvirgs.gif ama eylül kadar derin olmalı kalplerimizvirgs.gif kış kadar beyaz gözükmeliyiz ve sonbaharın geleceğini unutmadan edebimizi ve de dengemizi muhafaza etmeliyiz…

Kilitlemeliyiz güzel duygularımızıvirgs.gif hırsızların hain bakışlarına teslim etmemeliyiz

Olur da bir gün küskünlük mevsimi gelirse diyevirgs.gif Rabb'in rızasını gözetmeliyiz… Ve hoş görmeliyiz sabırsız dakikaları…

Biz arkadaşız diye cesaretin esiri olmamalıyız!

Tâviz vermemeliyiz benliğimizden…

Arkadaşımsın… Canımsın

Ama sen de yabancısın… Arkadaşlıklar sonsuzluk için edebe muhtaçmış… Sen ve ben… Bu deryanın içinde susuzluğumuzun farklında mıyız? Samimiyetimizin doruklarında edebi unutmakta mıyız?! Laubâlilik karışmamalı arkadaşlığımızın esen sevgi rüzgarına…

Yalanlar korkmalı bizden…

İpleri hep dengede tutmalı;ne düğümlenmişvirgs.gif ne de gevşek olmalı… Harflerim çekinmeliler ağzımdan sana doğru yola çıkarken Sei üzmekten ve edebi ürkütmekten korkmalılar cümle olurken…

Bir kristal olmalı kalplerimizin arasında… Perdesiz ve kırılgan… Gösterişli ama nârin olan…

Ve hikâyemizin adıvirgs.gif kırmadan ardımızda bırakmak olmalı kristali…

Çok şey beklememeli birbirimizden… Sadece sevmeli ve sadece gerektiğinde gönlünde gezmeli ve bizi gören gözler Allah rızâsı için sevmenin tarihini seyretmeli!
Ve bir kız çocuğu büyütmeli sevgimizden…

Ona paylaşmanın kıymetini ve edebi öğretmeli Adı sevgi olmalı…

Ve kristalden bahsetmeli… Küçük yüreğine fısıldamalı kristalin kırılganlığını ve iki kalp arasındaki önemli varlığını… bir gün yaşlı gözlerimiz ebediyetle tanışırken ardımızda bırakacağımız hâtıralarımız bize teselli olmalı… Ve zamanı gelince küçük kıza emânet

etmeli kristali ve nice kalplere yakışacak olan sevgi dolu hikayemizi

Sıcacık yatağımızda sonsuzluk için ayrı düştüğümüzde kırmadan tamamladığımız bu hikâyeyi hatırlamalı yüreklerimiz

Ve ölsek devirgs.gif bitmeyen sevgimiz ile gönülleri fethetmeliyiz Çünkü biz sevgiyi kaynağından içmeyi isteyenvirgs.gif sadece Rabbin rızâsı için seven ve bize verilen bu kalp emânetlerine layık olduğu değeri vermek isteyen âciz iki yüreğiz… Sen ve ben… Senvirgs.gif ben ve devirdiğimiz senelerimiz

Arkadaşımsınvirgs.gif canımsın…

Sonsuzlukta da yanımda olman için duâ ettiğimvirgs.gif kalbimin

karşı kıyısısın…

FATMA ALADAÄž