:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Diyemediklerim Ol !
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
30818_10150185911035632_223723040631_123...8925_n.jpg

Sende yaşarken bildiğim her şeyi unutayım..Varlığın alfabesinde tek bir harf olurken sensizliğin lugatında hiçliğimin ipinde sana kaybolayım..Yitirsem dilimin ucundaki kelimeleri..Sözlerimi kaybetsem dudaklarının ben kokan yalnızlığında. Diş bilesem senin geçmediğin içi boş cümlelere..Alnından vursam öznesi sen olmayan yüklemleri. Sana sussam hep..Sen konuşurken yitirsem hecelerimi...Kekeme yalnızlığından kurtulana umut gibi boynu bükük bir “ mim “ gibi doğrulsam senin kurduğun sevda coğrafyalarına..Sınırları henüz çizilmiş sevda ülkesinin başkenti olsa bir “ Elif “ miktarı gülümsemelerin..

Dillendiremediklerim ol…..

Sokul cümlelerime..Başı dik yüreğinle ayaklandır damarlarımdaki donuk kanı..Lehçem ol söyleyemediklerimin…Senden başka yar gözlerinden başka memleket bilmesin yüreğim..Dillendirmediğim cümlelerimle söylemediğim kız cocuğu özlemlerimin tercümanı ol. Avaz avaz bağır beni. Susmalarımda sözüm ol dudaklarımdan dökülen...Konuştuğumda ise susuzluğum ol damarlarımdan avuçlarıma süzülen..Özüm ol canımda tazelenen..Sözüm ol dudaklarımda demlenen..

Sevmelerim ol….

Dağ başı yalnızlığına inat sen benim umutlarım ol…Uçurum dibinde körelmiş ya da köreltilmiş dilimin söyleyebildiği tek cümle ol..Bilirsin beni benden daha iyi..Beni benden fazla düşünürsün her daim..Sen ki; kar yüzü görmemiş bir ateşsin bozkır dudaklarımda düşen..Hadi küllen yüreğimin iç denizlerinde..Ellerim yaralı kelebek kanat çırpayım kız cocuğu özlemi yarınlarına..Yüreğim imlası bozuk bir cümle bensiz yüklemlerine şerh düşeyim..Sevmelerim ol...Seni severken dualarım yorgun düşsün dudaklarımda..Özlemim ol. Yak beni her cümlende..Sonra küllerinden doğur beni..Sana varmak olsun her yolculuğum..Sana kavuşmak olsun sonum..

Ekmek arası hasretinle çıkayım istasyonu sen olan yollara..Çığlığını toprağa saklamış yol kenarı sevdaları giyineyim..Kızgın güneşte kavrulmuş taşlar çıplak ayaklarımda serinlesin..Sana gelmeliyim..Büyümeliyim..Yetişmeliyim sana..Sen büyüme sakın..Cennet müjdecisi yaşında bekle beni..Sakın büyüme..Sana gelirken üzüm bağlarından geçeyim..Gece yarısı üşüyen tenime tütünleri sarayım..Sonra çöllere düşeyim..Musa’nın asasından kurak bozkırlara fışkıran sulardan geleyim sana..Tamara sessizliğinde eriteyim buz dağlarımı..Sonra sana kavuşayım..Elimde unuttuğun fırından taze ekmek özlemi yüreğimde dillendiremediğin sadece saçlarını ellerinle örmek istediğin kız cocuğu özlemin…Hadi sevmelerim ol; çöl ikindisi kuraklığına aldırmadan bir gül yeşersin gözlerimizde..Öyle bir gül olsun ki; her dem “ sevdamıza “ şükreden her an gülüşümüzde tazelenen..

Geleceğim ol....

Geçmişimden alıntı yaparak yürüdüğüm yarınlarımda öznem ol..Göremediklerimi göster bana..Diyemediklerimin sözü yaşayamadıklarımın özü ol..Mahzeni karanlık nüfus kütüğüme gözlerinin aydınlığını vur..Güz yüzlü çocukların tazeliğini bırak avuçlarıma..Ezberine kat beni..Vur beni adının binlerce anlamına.Savur beni ıslak saçlarına..Sonra da topla beni avuçlarına..Topuklarının sesini bırak susuzluğum baş harfi yalnızlığına..Yazgıma kaderime düş adını..Kendinden alıntı yaparak değil en yalın halinle düş gerçekliğime...Sözlerimi bitirdim..Cümlelerimi yitirdim..Geleceğim ol. Ne “ Elif” umutsuz kalsın ne de “ gül “ bozkırsız..

Gün gelir söylemediklerimde “ söz “
Gün gelir dillendirmediklerime “ tercüman “ olursun…

Vakit geleceğime
Elif tazeliğinde umutlar ekme zamanı…

Geleceği beklerken;

Bize ve sevdamıza vaat edilmiş yarınlarımızı Yakup sabrı ile beklesek..Sonra da diz çöksek Yunus’un sabır sofrasına..Sussak harf harf ..Sonra İsa’nın sancısına vurulsak..İnlesek cümle cümle..Meryem’in içi kalabalık yalnızlığı dile gelse…Sonra tekrar sussak…Züleyha’nın karanlığında Yusuf gözlü aydınlıklarda yansak İbrahim vari..Sonra aşka susasak...Koşsak mavi ufuklara anlamı sende büyüyen derinliklere..Sonra konuşsak dilsiz varlığımızla Süleyman misali..Yansak avuç avuç Mecnun’un bağrında..Sonra da Belkıs’ın saçlarında dinlensek..Üzüm bahçelerinde gölgelensek…

Hadi gözlerini kapat…
Zamanın avuçlarından kurtar kendini…
Vur kendini yollara..
Sensizliğin içindeki “ hiçliğime”
Varlığının anlamı kat….
Geleceğimin bozkır topraklarında
“ Elif “ tazeliğinde bir “ umut ” tanesi ol..

Tek gerçeğim..
Aydınlık geleceğim
79943351.png

Bir tek gün bile bırakmayacağım elini.
Yanımda olmasan aklımda olacaksınvirgs.gif
baktığım her yerde seni göreceğim.
Ben aşktan bunu anlıyorum işte. Sıradan olamadım hiç.
Birkaç sevgi sözcüğüyle geçiştirilecek aşklar bana göre değil. Yaşayacaksamvirgs.gif doya doya yaşamalıyım aşkı.
Her hücreme girmelisin. Aşk kaçağı değilvirgs.gif aşk mahkumu olmalısın. Şimdi bırakalım tedirginliği bir kenara.
Kenetlensin ellerimiz ve aşk bizi alsın kollarına...
bolhinhaslilas2sr9jf3.jpg

97007864iv5.gif

Sus diyorum sana sadece sus...........

Ne anlat geçmişi bana ne de gelecekteki korkularımı vur yüzüme.

97007864iv5.gif

Dinle...
Hayatında bir kez olsun dınle, sus diyorum ...
Görüyorsun gidemiyorum senden ama aradaki mesafeyi de kapatamıyorum ..

97007864iv5.gif

Ne kadar koşsam sana , o kadar uzağımda kalıyorsun.
Dinletemiyorum sana kendimi ya da ulaşmıyor kelimelerim senin içine..

97007864iv5.gif

Eğer seviyorsan beni ''sus'' biraz diyorum sana ,beni duymak ıstıyorsan sus..... ,
Kalabalık etme cümlelerinle ,beynimi sıkıştırma
geçmişle geleceğin arasına sokma kafamı.!

97007864iv5.gif

Biliyorsun seninle benim aramda kalıyor , boğazıma sıkışıyor kelımeler benı daha fazla zorlama ,
sus dıyorum YÜREÄžİM sana .
suuus ......!!!!!
fffjl4.jpg

Saplantılı bir kara sevda değil bu... Gelip geçici bir heves hiç değil...

Ve söz vermek,bir başka gözün değmeyeceğine bakışlarıma...

İçimden geçen sevda sözlerini haykırsam yüzüne, canın acıyacak biliyorum..
İşte sırf bu yüzden, suskunluğun karşısında yapabileceğim tek şeyi yapıyor ve sessizliğe gömülüyorum.. Belki bir gün seversin diye bekleyerek çaresizce...

Yokluğun, sen olmadığın için hiçbir şeyi umursamayışımdan belli..
Yokluğun, geceleri hayaline daldığımda, üzerime doğru gelen odamın duvarlarından belli..
Uyku tutmayan gecelerde biraz nefes almak için pencereyi açtığımda...
yıldızlarda asılı duran bakışlarından belli.
Ve sen bu yokluğa alışmamı istiyorsun öyle mi? Bu yokluğu kabul etmemi istiyorsun...
Yaşanan onca şeye bir kalemde mil çekmemi istiyorsun...E peki !!

Ne yaparsam yapayım hayatımdan sadece geçtiğini ve gönlüne beni kabul etmeyeceğini biliyor ve bu yazıyı sakın okuma diyorum..

Aşk mahkemesine düştüm sanki...
Sayende cezamı çekiyorum hiç suçum olmadığı halde...

Hakim dedi suçlu ayağa kalk...
Suçun SEVMEK dedi...
Biliyorsun en buyük suç bu savunman nedir...

Evet hakim bey sevdim onu...
Hemde iliklerime kadar...
Uğrunda ölecek kadar...
Çok değer verdim...
Mutlu oldum...
Ağladım...
Cezama razıyım...
Karar verildi..

Ve ...

Şimdi Mutlu musun?

193065.jpg

Hüzünlü şarkılar gibi suskun

Ve bir çocuk sevgisini bile

Görmekten alıkonulmuşum.

Gözyaşları mı içime döküp susuyorum.

Gün geliyor ki aydınlık görmemiş gün.

Ve umutlarım paramparça.

Bir bütün haline getiremezken kişiliğimi,

Bir acı sevdaya tutuluyorum,

Sonra bir sigara yakıp saatlerce düşünüyorum.

Yine zaman geliyor ki çaresizce ağlıyorum

Ve umutlarım paramparça.

Dile gelen arzularım hap solurken gölüme

Biran çıldırmamak için avutuyorum kendimi

Olmayan saadetleri bir gün,bir umut diye aşılıyorum,

Kendime.

Ve yine o an yaşanıyor ki

Umutlarım paramparça

Umutlarım paramparça bir aydınlık ve çıkış yolu yok

Bir kafese mahkum edilmiş kuş misali kurtuluşu

Ümide bağlıyorum

Umutlarım paramparça
Geçmiş...

-Benden geçemeyen di’li zamanlarıma ve O’ndan geçemediğime-

Geçmişi getirip geleceğimle takas edemiyorum. Gidişinin mürekkebine batırıp diviti alnıma yazıyorum seni falçatayla.

Arkamı dönüp gitmek için tufan gerekliydi. Oysa nicedir yaprak bile kımıldamıyor ruhumda.

Veda ederken sarılmaya niyetlendiğinde olanca gücümle itmiştim seni de şimdi yüreğimin güneşsizliğinde sevinleyemiyorum bile.

Sensizliğe aşina olmuş rutubetli gözlerime yokluğunun karasından sürme çektim. Onun sebebi olsa gerek bu hayatımın zindan masalı.

Ben senin avuçlarına göz kuşağı yaşlarımı bıraktım. Bak gözyaşı tek renk değil işte. Baktığın da gördüğünden ibaret değil sadece.

Ben aşkı satılığa çıkardım kendim de kalıp öldüm.

Ben ölümü kalıplara sığdırdım sevgili…
jessic_stam_02.png
Nefessiz kaldı satır aralarım virgul.gif
Hayıkaramadı adını soluksuz kaldı ayrılıklarım..
Hiç bir hüzün mutluluğun temeline çivi çakamaz diyorum
Seni severken senin için sana çıldırırken
Sana seninle özlem doluyken hala hüzün içinde bedenim..
38786209-2-01.png
Gelmelerin gitmelerin ardında karanlık bir pusu iken
Gitmelerin gelmelerinle özdeşti şimdi..
Yarından haberim olmadığını düşünürken bugünün yarınını yaşadı bedenim . . .
Aşkını dağlara haykırırken yokluğunun tohumunu ekdim yüreğime..
35.png

Sonum hala olmalı virgul.gif
Yüreğim seninle dolmalı virgul.gif
Bitmeyen sevdamın üstünde eşsizliklerin tek hakimi ´´Sen´´ dolaşmalı . . .
Bugün hüzün çöktü yüreğimin en kıymetli yerine virgul.gif
Senden haber alamamak virgul.gif
Sesini duyamamak virgul.gif
Hüzün dolu dakikaların içine sakladı beni !
Düşünmeden edmiyorum sensiz günleri .

0f2s1ef5f5f.png
Ne olur ?
Ne biter ?
Ne kalır/ım ?

Bitmeyecek / Bitmeyen / Bitmemeli . . .

002360bk
Soluksuz seviyorum
Soluksuz özlüyorum
Ve
Soluksuz seni senden diliyorum . ~
Eğer seviyorsan beni ''sus'' biraz diyorum sana ,beni duymak ıstıyorsan sus..... ,
Kalabalık etme cümlelerinle ,beynimi sıkıştırma
geçmişle geleceğin arasına sokma kafamı.!

Susmak, çoğu kez konuşarak anlatamadıklarımızı, anlatmanın diğer yoludur.....güzeldi,teşekkürler.
İçimden geçen sevda sözlerini haykırsam yüzüne, canın acıyacak biliyorum..
İşte sırf bu yüzden, suskunluğun karşısında yapabileceğim tek şeyi yapıyor ve sessizliğe gömülüyorum..

Yaşamdaki ikilem ,çaresizliğimdedir,bu yüzden susmayı erdem sayarım,güzeldi,teşekkürler.
Bir acı sevdaya tutuluyorum,
Sonra bir sigara yakıp saatlerce düşünüyorum.
Yine zaman geliyor ki çaresizce ağlıyorum
Ve umutlarım paramparça.

Sadece umutlar mı, yüreğide paramparça oluyor ,boğuluyorsun...
Sayfalar: 1 2