:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: MaSaL ' ın Dünyası
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Bu Başlık Altındaki Tüm resim ve şiirler ALINTIDIR ...

Yine bomboş ıslak sokaklar
Yine bomboş ıslak sokaklar

yoksunsencx7.jpg
2cxx4hx.gif
[FONT=Comic Sans MS]benyasaklarhm8.gif[/FONT]
Ben yasaklara değil sevdama yenildim..!
Bugün seni çok ama çok özledim de söylemek istemedim. Niye öyle burnumun sızladığını içimin burulduğunu gözlerimin çaktırmadan ıslandığını anladım da ondan seni özlediğimi söylemedim. Bu güzel eylül gününde Boğaz'ı seninle seyretmek isterdim sigaramın yarı dumanını rüzgarla paylaşmaya hazır bedenim göğsüne yaslanmış öylece bakardım görüntüye. Bakarken güzel şeyler düşünürdüm! Sabah rastgele müzik dinlerken kimin söylediğini bilmediğim bir şarkı sözlerinın sözü çok hoşuma gitti. Kıymetimi bilmen için illa gitmem mi lazım sevdiğini duymak için illa ölmem mi lazım diye soruyordu. Ya da benim bu şarkı sözleridan çıkardığım sonuç bu emin değilim. İnsan hem sevdiğini söyleyip de hem neden sevdiğinin yanına gelmez.

benyillareadelye4.gif

Hani sana okuduğum kitapların konularını ve kişiliklerini anlatıyorum ya "Kürk Mantolu Madonna"nın erkek kahramanı geldi aklıma bugün. Kitabı sana anlatırken hissettiklerimi dile döküşüm ve adama nasıl sinir olduğumu hatırladım sana sinir olurken. Aşık olduğu kadını evinin işleri bitince yanına almayı düşünen bir adam. O evin inşaat işleriyle uğraşırken kadıncağız Almanya'da hastalıktan ölüverdi. Bu garibim de aşkından gözleri körvirgul.gif kadını mutlu etmek için evi güzelleştirmeye çalışıyor kadının öldüğünden habersiz bir şekilde. Aşkın boya badanaya ihtiyacı yok ki. Sonrada bir ömür boyu terkedildiğini düşünerek mutsuz yaşadı. Ama ille de boyayacağım diyorsan ben yanındayken boya. Benim öyle "benden uzak olsanda mutlu ol" "gideceğin yere beni de götür sorana başımın belası dersin" "sabret aşkım sabret" gibi şarkı sözleri sözleriyle hiç işim olmaz. Arada söylüyorsun ya "Endamın yeter" diye biz onu söyleyelim.

benhayatadelui0.gif

Ben seni öyle ilahi bir aşkla seviyorum ki anlatmaya kalksamvirgul.gif kelimelere döksem ifade edememekten korkuyorum. Ya da dile dökülenin basitleşmesinden. Ben eğer becerebilsem parmaklarımla kaburgalarımı ayırıp seni içimdeki buğuda saklarım. Uykunun en derin yerinde birden uyanınca seni yanımda görmekvirgul.gif pişirdiklerimin güzel olduklarını gözlerinden okumak kış gecesinde söylenmeden patlatılmış mısırı paylaşmak televizyondaki filmi seyretmek için demlenmiş çayı birlikte içmek hastalıklarda sevgiyle sıkılmış limonata içirmek kahvenin telvesinde yazanları birlikte yaşamak sabahın kör saatinde çıplak denize girmek emanet alınmış bir motorsikletle gezintiler yapmak sırtıma dolanmış kollarınla güneşi batırmak bizim batırdığımız güneşin doğduğu ülkedeki insanların hayatları hakkında abuk hikayeler uydurmak bozuk musluk yüzünden kavga etmek ne kadar rahat adamsın ne kadar telaşlı kadınsınlarla başlayan cümlelerle tartışmak hayatı-hayatın getirdiklerinin tümünü seninle paylaşmak. Bugün seni çok ama çok özledim de söylemek istemedim.

busevdans6.gif

Hani geçen akşam trafik kazası yüzünden ölmüş birini görmüştük. Üzerini örtmüşlerdi de sadece ayakkabıları görünüyordu. Ben çok etkilenmiştim de sen "adamı tanımıyorsun bile" diyerek etkilenmemin sebebini anlamamıştın. İlk düşündüğüm hayatın çok mu değerli olduğu yoksa düşünmeye değmeyecek kadar basit mi olduğu hakkında aklım karışmıştı. Ne zaman ölümle karşılaşsam aynı karmaşık duyguları hissederim zaten de sevince insanın içi daha çok acıyor. Öleni tanıman gerekmiyor ölüm karşısında. Orada yatan sende olabilirdin bende. Seni düşünmek bile istemiyorum. Kendimi öldükten sonra düşünemeyeceğime göre sana acı çektirmek istemiyorum. Eee diyeceksin. Eee si ölüm var eve gitme süresince bile ertelenemiyor seni yolun ortasında yakalayıveriyor ve bulduğu yerde götürüyor. Bu yol kıyısında bize göre zamansız bir kaza olabilir deniz gezmesinde söylenenler söylenmeden gelebilirvirgul.gif yaşanacakları beklemeden de... Yaşamak istediklerini söylemeden... Bir akşam denizden dönerken aynı duygu karmaşasını hissederekvirgul.gif sana telefon açıp "Hayatı benimle paylaşır mısın" diye sormuştum. Güzel şeyler söyledin de hala net bir cevap alabilmiş değilim artık hiçbirşey sormuyorum. Sende unuttum zannediyorsun herhalde. Artık çok özlediğimde bile özlediğimi bu yüzden söyleyemiyorum. Cevapsız sorular varsa ortalıklarda yalansız olmuyor yaşananlar.

bendenbakatl6.gif
stersenekgtzu3.gif
benmsanaolantutkumgb6.gif
vebenmolanbusevdamhbrzamanbtmezty0.gif
Veda zamanları..
images.gif
2qi7i8h.png
Kırıldım....
o kadar kırıldım ki tükendi kelimelerim...
şimdi susma zamanlarım..
Beşinci mevsimi yaşıyor yüreğim...
yağmur damlalarınla birleşti kirpiklerim..
benden geriye kalan
sadece aynalardaki izlerim...
saklandı yürek gizlendi ilk sevmelerim..
şimdi susma zamanlarım..
kelimeleri bitirmeliyim...

124djpf.png

Kırıldım....
o kadar kırıldım ki tükendi gülmelerim..
şimdi gözyaşı zamanlarım..
beşinci mevsimi yaşamaya alışmalıyım...
yalanı tanıyışım.. ilk aldanışım..
aşktan geriye kalan
sadece gerçeği arayışım..
bu kadar kolaymıydı ilk harcanışım..
savurup parçalanışım...

11lu429.png

Kırıldım....
o kadar kırıldım ki tükendi tüm zamanlarım..
aylarım.. günlerim.. haftalarım..
kış bitti.. bahar bitti.. hazan bitti.. yaz bitti..
şimdi beşinci mevsimi yaşamaya başladım..
ne yağmur var ne soğuk nede sıcak..
sadece koyu bir yalnızlık
birde kırılmış bahar dalları..
açmıyor bu mevsim bahçelerde aksam sefaları
sarmayacak sarmaşık gülleri
sevdalı gönülleri...
2s9rakk.png
Dönüşü olmayacak yolcululuklar başladı...
Okunmayan şiirler yazıldı....
Söylenmeyecek aşk şarkıları...
Dedim ya bu Beşinci Mevsim..

Yani ..

Veda Zamanları...
Dü$ünme BeNi.!

[i]ab07737c3dqg5br81ye5.gif[/i]

[SIZE=5][i]İçime içime yağan bu yağmurun sızlattığı iki çift gözüm var..Ve nedenini bilmediğim çokça sancılar..[/SIZE][/i]
[i][SIZE=5]Ben çekip [SIZE=7][SIZE=5]gitmeye hasret,sen[/SIZE] dönmemeye yeminlimisin yar..?[/SIZE][/i]

[i]Esmeyen rüzgar,kıpırdamayan dallar..Suskunluğumdan gelir bu içimdeki fırtınalar.[/i]
[i]Kendimden başlasamda yola,neden sana çıkıyor hep bu başlangıçlar..?[/i]
[i][SIZE=6]Sanki hep sendeyim..[/SIZE][/i]
[i]Sanki bir adım bile [/i]

[i]7b1753da391ti5qh5ig5.gif[/i]
[/SIZE]

gidememişim..Başaramamışım bunuda.
[i][SIZE=5]En derininden [SIZE=6]lanet olsun bana..[/SIZE][/SIZE][/i]

[i][SIZE=5]Bakma kızamam ki sana..O yüzünü bilmem aşkın hani o saf temiz..Vardır ya romanlarda..Vardır ya masallarda[/i]
[i][i][SIZE=5]Kendi başımada yaşarım çıkmaz sokaklarda...[SIZE=6]D[SIZE=5]üşünme beni[/SIZE], kirletme düşlerini..[/SIZE][/SIZE][/i][/i]
[i][i][SIZE=5]Ben kendimi ararken buldum seni.Kaybetmeye söyleyecek tek cümlem yok..[/i]
[i][i][SIZE=5]Hatta alıştım bile diyebilirim..Bakma gözlerime onlar yaş değil,yürekten gelen incinmelerim...[/SIZE][/i][/i]
[i][i][SIZE=5]Hoyratım işte..İçimdeki lodos niye..?[/i][/SIZE][/i]
[i][i][SIZE=5]51thhraene2wego7df5.gif
[/i][/i]

[i][i]Bir rüzgarmıyım sanki? Esip gidebilirmiyim [/i][/i]

[i][i]istediğim yere?[/i][/i]
[i][i]Sanma ki başlayabilirim bittikçe.Yaşarken ölmek var ya,bakta gör yüzüme..[/i][/i]

[i][i]Uzaklaşmak değildir bu,hapsettim seni içime..Sadece bir adım daha yaklaşamam yüreğine..[/i][/i]

[i]www.yeniredsim.com_-_Gzya_Resimleri_-_Ka...zyalar.jpg[/i]

[i]Gülme bu kadar güzel,bu kadar içten...Sarılamazsam sana,sarmassa kollarım bedenini,darılır yüreğim bana..[/i]
[i][i]Evet yanlış yaptım..Sen beni melek sansanda.Ben giderdim alıp başımı,bitirirdim bu yangını..![/i][/i]

[i][i][SIZE=5][i]68zapz7kz7.jpg[/SIZE][/i][/i][/i]

[i]Eğer bana engel olmasaydı bakışın,bitirirdim bu yaşamı..[/i]
[i][i]Herkes buna karşı çıkmasaydı yaşayabilirdim sevdayı...[/i][/i]

[i][i]Uzaklaşırken [SIZE=6]sana uzlaşamam aklımla..Ve her savaş yeni yıkımlar getirdi bana.[/SIZE][/i][/i]

[i][i]Toplanmayan,belkide hiç toplanmayacak olan dağılmalara gittim en sonunda..[/i][/i]
[i][i]Bitmeye hazırım tamda şu anda..[/i][/i]
[i][i]Hadi gel al canımı..[/i][/i]

[i]yyynq7.jpg[/i]
[/SIZE]
[/SIZE][/i]
[/SIZE]
[SIZE=5][SIZE=5]
[/SIZE]
[/SIZE]

[i][SIZE=5][i][SIZE=5][i][SIZE=5]Hadi söndür başlattığın içten içe yangınımı..[/SIZE][/i]
[/SIZE][/i]
[SIZE=5][i][i][SIZE=5][SIZE=5]Ne o yetmedi değilmi yüreğin böyle acılara dayanmaya..?[/SIZE][/i]
[/SIZE][/i]

[i][i][SIZE=5]Hani yemindi,hani sözdü tutulurdu ya...
[/i][/i]
[i][i]Geç kaldık saatlere,geç kaldık yaşamlara..[/i][/i]
[i][i]Çıkıp bir yerlerden karşı koyamadın zamana..![/i][/i]
[i][i]Korktun,belkide haklıydın bu aşk yaşanmazdı dar zamanlarda..[/i][/i]

[i][i]huzun2oc2ej1.gif[/i][/i]

[i]Yetişecek kadar yakın olmalıydın avuçlarıma..[/i]
[i][i]Yanağımdan öpüp kaçacak kadar korkak değil,yüreğimde duracak kadar mert olmalıydı yüreğin..[/i][/i]

[i][i]Yoksa sen değilmiydin aradığım?Yıllarca [SIZE=5]kaybettim sanıp ağladığım..?[/SIZE][/i][/i]

[i][i]296pe.jpg [/i][/i]
[/SIZE]
[/SIZE][/SIZE]
[/i]

[i][SIZE=5][i][SIZE=5]Canına yandığım..Canıma can katacak candın..
[/SIZE][/i]
[i][SIZE=5][i][SIZE=5]Şimdi sen beni ortada bıraktın..Keşke ışıkları yaksaydın..[SIZE=6]Korkarım[/SIZE]
[/SIZE][/i][/i]

[i][i][SIZE=5][SIZE=6]karanlıktan,büyümedim hep çocuk kaldım..[/SIZE][/i][/SIZE][/i]

[i][i][SIZE=5]Şimdi ben seni içime sakladım..Baksanda göremeyeceğin kadar sana uzağım..
[/i][/i]

[i][i]Hoyrattım..Rüzgarımdı alevlendiren aşkını..[/i][/i]
[i][i]Bak dedin baktım..[SIZE=6]O sevgiyi yüreğim kadar sakladım.[/SIZE][/i]
[i][FONT=Palatino Linotype][i][SIZE=5]Sende ona iyi bak..Ben bu savaşa yenik girdim,yenik çıktım..[/i]
[/SIZE][/i]
çıktım..[/i]
[i][i]Geçicek dedin inandım..[/i][/i]
[i][i]Kapattım gözlerimi hadi bir an önce geçsede,yine başlasam bitmeye..[/i]
[/i]
[i]pelinonay1fa0fg5.jpg[/i]

[i][i][FONT=Palatino Linotype]Geç kaldım..
[/i][/i]

[i][i]Yan dedin yandım[/i][/i]
[/SIZE]
[/FONT][/SIZE][/SIZE][/FONT][/i]
Bir gül yaprağı gibi yaşam ayaklar altında
nereye baksan hüzün konar gözlerine
yıllardır ki ırmağı yaralı canevinin
akıp gider sancıyarak mevsimlere
çekilir bir köşeye seyredersin sessizce
sessizlik ki[/url] içine gömdüğün o derin çığlık

ay küs kayıp iz sürdüğün samanyolu
güneş de doğmuyor yüreğine artık
yüz üstü bırakıp gitti gecelerde yıldızlar
ah! nereye baksan tül kanaması ince sızılar
kör karanlıklardasın ey kalbim
uçurumlar kadar derin ve yalnız

49aggp4.jpg

günahkârsın ey kalbim günahkar
bütün mevsimleri sevmekten suçlusun
bütün insanları sevmekten
sevmelerin ki kıyametten beter
anlaki affetmiyor hayat yüreğiyle oynayanı
bir elinde ölüm fermanı
bir elinde aşk
aşk ki ürktüğün mavi bir kuş
üşür durur pencerende her sabah

4389vyf4qm7mf7.jpg

vuruldun vuruldun işte ey kalbim
sevda bir yana düştü hüzün bir yana
hayatın aaafi kendine efkârı sana kaldı

ay kanaması
ince bir ışığın kavşağında
üşüyen bir serçe titremesi şimdi
yaralı yalnızlığın
incitir durur bakışlarındaki ince hüznü
öyle kırılgan öyle ürkek

dsmze3by0yc1.jpg

sen ki kocaman sevdaların büyüsü
dikbaşlı yamaçların örtüsüydün
dayan haydi yıkılma
ömürsüzde olsa bir gelinciğin sevinci
savrulup gitsede uçurumdan uçuruma
yine de ısıtabilir yaprağını bir avuç mavi
bir sarmaşık ısrarıyla tutunup yaşama.
aldırma yürü[url=http://www.duygusuz.com/cikis.php?url=http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif]
kendine sakla gece karası hüznünü
kendine sakla yaralarını ey kalbim
kimse bilmesin....
560186pd0.jpg
bctkn49bteyz7emzeok.jpg

77ecfucnxnj5t79rx.jpg

x9dlyzhu46w6b3uj53kh.jpg
Batık Bir aşkın enkazıydık

images.gif

xcoxsh.jpg

Ey Hayal, Ey Aşk! Yaklaş.
Bana gel. Sen gel.
Yalnız gel. Sadece gel.
Yıllardır gece sana doğuyor, güneş sana batıyor.

x4qx.jpg

Bilirsin..
Bir krallığı senin üstüne kurdum, sonra çoğalttım seni.
Saçtım seni dört bir yana.
Artık dağılmıştın da. Halkın içindeydin. Halk olmuştun...
Ya sen ne yaptın...

352mel1.jpg

Mavi derinliklerde gemilerim battı aşk.
Batık bir aşkın enkazıydık. Suyun gözyaşları oldum.
Suyun iç çekişleri oldum.

spaxsn.jpg

Kimi zamansa asi bir yanardağın lavıydım sana doğru hızla akan.
Kucaklaşmalarımızda erittiğim.
Ey Hayal, Ey Aşk.

Gece olunca hesaplaşmalar başlardı
ve
aşk çığırırdı sadece, çökünce buğu geceye.

34t8h1x.jpg

Ey Hayal Ey Aşk.Yaklaş.
Bana gel. Sen gel.
Yalnız gel. Artık gel..

Ey sevgili.

Düşündümde bu aşkta eksik ne diye
Bir türlü seni bulamıyorum.
Bu aşkta eksik sensin.
Bu aşkta yoksun.
Bu aşkta ben varım ve sen yoksun.
Bilsinler..
bbmz6e7mphlguskvwlib.jpg