:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: HeR PeNcEReDe AyRı BiR HüZüN VaR
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Zamansız yağdı yağmur. Hiç sırası değildi şimdi pencere pervazlarından süzülüp odama dolmanın. İçimi yıkayamazken dışımıvirgul.gif pencere pervazınıvirgul.gif halılarımıvirgul.gif küçük sehpanın ayaklarınıvirgul.gif mutfağımı yıkamanın hiç alemi yoktu. Bunca ıslaklık içinde camın yanına
oturup dışarıyı seyretmekten b
aşka bir şey yapabilecek gücüm olmaması da cabası.Bedenim öylesine yorgun kivirgul.gif 'bir kası dinlendirmenin en iyi yolu ters yöndeki kasları çalıştırmaktır' ilkesinin doğruluğunu denemek zorundayım bu yağmurda.Bedenimi durdurup ruhumu çalıştırmalı. Hiç sırası değildi şimdi...

Kış geliyor. İçi kış olanların dışına da kış gelse ne fark eder ki... İçim kış mı şimdi benim? Ruhum böylesine üşüyorsa kış olmalı içimde de. Eski pencerelerim geliyor aklıma. Gençliğimdekivirgul.gif dışarıya bakmaya doyamadığım pencereler. Hala aşık olduğum o deniz ülkesindekiler... Yaşlandım mı şimdi benvirgul.gif ondan mı bu yorgun hal?
Yaşlandım desem başta büyüklerim sonra arkadaşlarım hepsi kızar banavirgul.gif en iyisi içinde saklamalı bu soruyuvirgul.gif sonra yağmur yağdığındavirgul.gif yalnız kaldığında çıkarıp yeniden sormalı kendine.

Nasıl da deli deli yağıyor yağmur. Sanki kazara önüne düşüversem beni bile alıp götürecek gibi. B
aşkaları da benim kadar üşüyor mu acabavirgul.gif gecenin bu saatindevirgul.gif bu karanlıkta soğuk soğuk yağan yağmurda. Evsizlerden bahsetmiyorum. Böyle benim gibi penceresinin kenarına oturmuşvirgul.gif dışarıyı seyredenlervirgul.gif onlar da benim kadar üşüyor
mudur? B
aşkalarının da yanakları ıslanıyor mudur yağmurla yarışarak. Mesela şu uzaktan ışıkları görünen evdekilervirgul.gif onlar da benim gibi karanlıkta kalmış mıdır içlerinin ışıkları sönünce? Elektrik denen sahte aydınlık neden aydınlatamıyor içimizin karanlığını? Bir de okulunu okudukvirgul.gif sanki çok işe yararmış gibivirgul.gif şimdiki aklım olsa... Ya şu karşı pencerede görünüp sonra kaybolan adamvirgul.gif onun da sigarasını yakarken elleri titriyor mudur? Peki ya onun hemen altındaki pencere? Yaşlı(yapyaşlı) bir amca görmüştüm o evin balkonunda. Biri daha varvirgul.gif pencerenin yanına konmuş yatakta yatıyor sürekli. Şimdi yattığı yerden benim gibi yağmuru seyrederken onun da içi acıyor mudur? Böyle sürekli yattığına göre onun da acıklı bir hikayesi olmalıvirgul.gif hatta belki benim ki kadar acıklı bir hikayesi...

...

Yağmurdavirgul.gif pencere önünde
Önce kendimi sordum kendimevirgul.gif
Sonra diğerlerini...
Anladım ki herkesin bir hikayesi varvirgul.gif anlatılasıvirgul.gif dinlenesivirgul.gif ağlanası...
Anladım ki herkesin ayrı bir penceresi var.
Ve anladım ki her pencerede ayrı bir hüzün var...
cok guzel yazı tşkler Smile
okuduğun için ben teşekkür ederim Wink