:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Aşk oyununda rolünüzü test edin!
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Seks tutkunu bir heyecan avcısı mısınız? Güvenilir bir liman ararken yorulmuş, kırılgan bir kelebek mi? Testimizi çözün; aşk filmindeki rolünüzü bulun. Aşk karakterinize göre analiziniz ve ilişki tavsiyeleri yazımızda.1) Amerika’da yapılan bir araştırma sonucuna göre, esaslı bir öpüşme erkekler için sekse davet, kadınlar içinse güven anlamına geliyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

a. Kesinlikle doğru. Bir erkekle ancak, kendimi onun kollarında güven içinde hissettiğim zaman öpüşürüm.

b. Herhalde ben maskülen bir tipim. Tutkulu bir öpüşme çoğunlukla beni de sekse davet eder.

c. Bir erkekle, ona kendisinden hoşlandığım ve benimle bir şansı olduğu mesajını vermek için öpüşürüm.

d. Öpüşme benim için bir güven kanıtı olmaktan da fazladır. Aşkın en önemli işaretidir!

2) Erkeklerin yüzde 64′ü, yeni birlikte olmaya başladıkları bir kadınla en geç dört hafta sonra sevişmek istiyorlar. Siz ne kadar beklemeyi tercih ediyorsunuz?

a. Beni tahrik ediyorsa, dört saat bile beklemem!

b. Aşağı yukarı bir ay. Bu birbirimizi daha yakından tanımamız için yeterli bir süre.

c. Seksi mümkün olduğunca geciktirmeye çalışırım, çünkü ilk randevuyla ilk sevişme arasındaki zaman diliminde ortaya çıkan o müthiş erotik gerilime bayılıyorum.

d. İki hafta uygun bir süre. Aksi takdirde bende, cinsel açıdan yeterince çekici olmadığım hissi uyanabilir.

3) Bugüne kadar hiç Best Model yarışmalarından birine katılmayı düşündünüz mü?

a. Hayır! Her ne kadar fiziksel açıdan kendimi yeterli görsem de, yarışmaya hazırlık sürecindeki bütün o sıkıntı ve strese katlanmam mümkün değil.

b. Elbette… Meydan okumayı severim ve bir şeye ulaşmak istersem kesinlikle ulaşırım!

c. Muhtemelen hayır. Yarışmacılar arasındaki kıskançlıklar, küçük oyunlar ve rekabet hiç bana göre değil.

d. Her kadın top model olarak kariyer yapmanın hayalini kurar. Böyle bir yarışmada şansımı deneyebilirim. Başaramazsam da, hiç sorun değil.
4) Her dört kişiden biri, karşısındakini incitmemek için yalan söylüyor. Siz ne zaman yalan söylersiniz?

a. Yalan söylemem, en fazla biraz palavra sıkarım.

b. Gerçeği dile getirmenin tatsız sonuçları olacaksa yalan söylerim.

c. Hiçbir zaman. Yalan; insana hiçbir şey kazandırmaz.

d. Mümkün olduğunca seyrek ve ancak ayrıntılarla ilgili konularda. Büyük yalanlar bana kendimi kötü hissettirir.

5) İlkbahar güneşi, vücuttaki serotonin ve endorfin oranını yükseltir. Böylece flört isteğimiz artar. Size de böyle mi oluyor?

a. Önce bir süre parklarda banka oturup güneşin tadını çıkarmam, spor merkezlerinde ter dökmem, kısacası aşka hazırlanmam gerek.

b. Hormonlarımın hayatım üzerinde o kadar büyük bir etkisi yok. Fakat tabii ki yaz aylarında insanın karşısına daha fazla flört fırsatı çıkıyor.

c. Evet her yıl böyle olur ve her seferinde; ‘Artık bu kez hayallerimin erkeğini bulacağım’ derim.

d. İlkbahar, yaz, sonbahar ya da kış… Ben her zaman flört modundayım!

6) Ortalama iki evlilikten biri boşanmayla sonuçlanıyor. Buna rağmen evlenmeyi düşünüyor musunuz ve hangi sebeple?

a. İsterim ama sadece bebek bekliyorsam…

b. İstemem… İyi bir ilişki yaşamak için bürokratik işlemlere ihtiyacım yok.

c. Belki… Sonuçta ekonomik güvence, göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir ayrıntı.

d. Elbette… Çünkü birlikte olduğum erkeğe olan aşkımı bütün dünyanın gözü önünde resmileştirmek isterim.
7) Günümüzde kadınların yüzde 59′u, erkeklerinse yüzde 51′i birlikte oldukları kişiyi aldatıyorlar. Sizce neden kadınların oranı daha yüksek?

a. Belki de kadınlar kendilerini ihmal edilmiş hissettikleri için…

b. Günümüzde birçok erkek eşini çeşitli açılardan mutlu edemiyor ve etmeye de çalışmıyor. Bu yüzden de kadınlar mutsuz, tatminsiz ve arayış içindeler.

c. Bu genel olarak benim anlayamadığım bir şey. Çünkü ilişkilerimde daima çok sadığımdır.

d. Muhtemelen günümüzde modern kadın çok daha bilinçli ve erkeklerle aynı özgürlüklere sahip olduğu için…

8) Araştırma sonuçlarına göre, kadınlar 30 yaşına gelene kadar ortalama beş erkekle birlikte oluyorlar. Ya siz?

a. Çetele tutmuyorum ama beşten çok daha fazla olduğu kesin!

b. Benim de aşağı yukarı o civardadır.

c. Benim yattığım erkek sayısı biraz daha fazladır.

d. Beşten az ama bu benim için hiç sorun değil.

9) Deneyimlerinizden yola çıkarak söyler misiniz, yatakta sizi özel kılan nedir?

a. Partnerimin isteklerine göre hareket ederim.

b. Ne istediğimi açıkça söylerim.

c. Çok yaratıcıyımdır.

d. Seksten gerçekten de büyük zevk alırım…

10) Diyelim ki evinize bir demet çiçek almak istediniz. Aşağıdakilerden hangisini seçerdiniz?

a. Kırmızı ya da turuncu zambaklar.

b. Büyük sarı papatyalar.

c. Beyaz orkideler.

d. Mor ya da pembe güller.
11) Erkeklerin yüzde 63′ü, ev idaresi konusunda uzman olduğunu iddia ediyor. Sizin için bir erkeğin evle ilgili olarak aşağıdaki özelliklerden hangisine sahip olması daha önemli?

a. Parayı idare etmeyi bilmesi…

b. Dekorasyon konusunda zevkli olması…

c. El becerilerinin olması, tesisat arızalarıyla başa çıkabilmesi…

d. Resmi evrak işlerinin altında kalkabilmesi…

12) Kendinizi aşağıdaki kadınlardan hangisine benzetiyorsunuz?

a. Katherine Hepburn… Çekici ve başarılı.

b. Sarah Jessica Parker… Doğal ve alçakgönüllü.

c. Victoria Beckham… Tarz sahibi ve ilgi odağı.

d. Kylie Minogue… Hayat dolu ve mücadeleci.

13) Amerikalı bilim adamları; ‘kendine mektup yazma’ tekniğini uygulayarak stres ve çatışmalarla daha kolay başa çıkabileceğimizi söylüyorlar. Siz sorunlarınızla nasıl mücadele ediyorsunuz?

a. Dışarıdan tavsiye ve profesyonel yardım alıyorum.

b. Bütün çözüm seçeneklerini gözden geçiriyorum.

c. Sorunları sürekli göz ardı etmeye, mümkün olduğunca ertelemeye çalışıyorum.

d. Kısa bir süre için sorun yokmuş gibi davranıyorum. Nasd olsa yarın dünya gözüme bambaşka görünecek ve çözüm yollan kendiliğinden ortaya çıkacak.

Puanlama ve değerlendirme >>>>>>

askoyunpuan.jpg

Puanlarınızı toplayın…

DEÄžERLENDİRME >>>>>>

90 puana kadar:

KURBANLIK KOYUN

Siz her erkeğin hayalindeki kadınsınız! Şefkatli, sevgi dolu, fedakâr, anlayışlı, çekingen… Aşk uğruna, elinizde avucunuzda ne varsa harcamaya hazırsınız. Fakat tam da bu nedenle, işler yolunda gitmediği zaman sonradan geri dönüp bakınca her seferinde kendinizi kullanılmış hissediyorsunuz.

Analiz: Fazla iyi niyetlisiniz. Kendinizi her duygusal ilişkide karşı tarafın mutluluğuna adıyorsunuz. Eğer kendi istek ve beklentilerinizi dile getirmezseniz bunlar nasıl gerçeğe dönüşecek, hiç düşündünüz mü? Bir ilişkiyi neden sürdürürüz? Tabii ki mutlu olmak için, yani kendimiz için… Bundan böyle kendinize bir iyilik yapın ve şefkat, anlayış, güven, denge gibi taleplerinizi dile getirmeyi öğrenin. Bu sadece sizin değil, birlikte olduğunuz erkeğin de kendini çok daha iyi hissetmesini sağlayacaktır.

İlişki tavsiyesi: Sizin güçlü ama bir o kadar da duyarlı bir erkeğe ihtiyacınız var. Gelip geçici maceralar hiçbir mevsimde size göre değil. Çünkü bir yaz aşkı gibi ya da eğlencelik bir flört gibi başlasa da aile kurma noktasına kadar gidecek uzun soluklu ilişkiler yaşamak istiyorsunuz.
90 - 150 puan arası:

OYUN ARKADAŞI

Neşeli, iyimser, coşkulu ve hayat dolu bir karakteriniz var. Hayatı ve aşkı çok seviyorsunuz! Tabii yaz mevsimi de sizden hiçbir fırsatı esirgemiyor. Üç ay boyunca yeni deneyimler yaşadınız, sıra dışı ilişkilerin tadını çıkardınız. Oyun oynamayı çok sevdiğiniz için bütün bunları çok da ciddiye almıyor gibi görünebilirsiniz ama aslında, kalbinizin derinliklerinde çok daha farklı istekler yatıyor.

Analiz: Bugüne kadarla teşebbüsleriniz hayal kırıklığıyla sonuçlanınca gerçek aşkı aramaktan vazgeçmiş ve daha bir yüzeyde yaşanan eğlenceli beraberliklerle yetinmeye, hayatın tadını böyle çıkarmaya karar vermiş olabilirsiniz. Fakat aslında her kadın gibi siz de içinizde bir yerlerde derin duyguların, güvenli ve uzun vadeli bir ilişkinin özlemi içindesiniz. Hatta bu yüzden kimi zaman çok da size göre olmayan bir erkeği hayatınızın aşkı zannettiğiniz bile oluyor. Oyun oynamaya devam edin ama ara sıra pembe gözlüklerinizi çıkarıp dünyayı gerçek renkleriyle görmeyi de ihmal etmeyin.

İlişki tavsiyesi: İdeal hayat arkadaşınız hoşgörülü, sizi sıkmayacak, ama aynı zamanda güven verecek bir erkek. Bu kişi hem sizin oyunbazlığınıza eşlik edebilmeli, hem de size hayatın ciddi yanlarını öğretebilmeli. Böyle birini bulursanız bize de haber vermeyi unutmayın!

150 - 230 puan arası:

GÜÇLÜ PRENSES

Dışarıdan bakıldığında soğukkanlı, hatta biraz mesafeli görünüyor olabilirsiniz ama gönül ilişkilerinde ne kadar açık kalpli ve dürüst olduğunuzu sizinle birlikte olan birçok erkek biliyor. Sevdiğinizin kollarında seks tanrıçasına dönüşüyorsunuz. Özellikle yazları çok ilginç maceralar kapınızda oluyor. Ancak bu kadarı sizin için yeterli olacak mı?
Analiz: Yatakta son derece güçlü, hatta baskın bir karaktersiniz fakat bir yandan da birlikte olacağınız erkeğin size ilişkinin her alanında destek olmasına, hayat karşısında sizin kadar sağlam durmasına ihtiyacınız var. Cinsel tatmin sizi bir yere kadar mutlu ediyor. Hep aynı hikâyeyi tekrar etmek bir noktadan sonra sizde değersizmişsiniz gibi bir duygu yaratıyor. İlişkilerinizde kadınca tarafınızı, yani ‘yumuşak yanınızı’ göstermekten korkmayın.
İlişki tavsiyesi: Tam bir kariyer kadını olduğunuz için, başarılarınızı taşıyabilecek, size destek olacak ve bir yandan da sizi samimi duygularla sevecek bir erkeğe ihtiyacınız var. İşte küçük bir tüyo! Sizinle aynı meslekten olmayan, ama kendi mesleğinde başarılı erkeklere odaklanın. Bu tür kişiler, sizi kıskanmaz ve rekabete girmez.
230 puan ve üzeri:

KUSURSUZ AŞIK

Gerçek aşk, karşılıklı anlayış, kayıtsız şartsız sadakat ve bomba etkisi yaratan seks… İşte sizin çekici, zeki, aklı başında, sevgi dolu bir erkekten minimum beklentiniz! Çok şey mi istiyorsunuz? Bize göre kesinlikle hayır. Hiçbir kadın elindekiyle yetinmek ya da ‘o olmazsa bu da olur’ diye düşünmek zorunda değildir. Biz hep daha fazlasını, daha iyisini, hatta mükemmelini ararız.

Analiz: Her şeyi birden istemeniz çok güzel ama bazen uzlaşmayı ya da beklemeyi de öğrenmeniz gerek. Çok sabırsızsınız; mükemmel aşkı hemen bulmak istiyorsunuz ama bu hiç de sandığınız kadar kolay değil. Bu yıl bitmeden birkaç deneme yapın ve birlikte olduğunuz erkeklerin hangi yönden size eksik geldiğini bulmaya çalışın. Acaba onları, size benzemedikleri için mi başınızdan atıyorsunuz? Yoksa onlar mı sizin baskın ve sert karakterinizden korkup uzaklaşıyorlar?

İlişki tavsiyesi: Zeki, kendine güvenen, hepsinden önemlisi sabırlı bir erkek! İşte sizin aradığınız kişi. Bu erkeğin yaşça sizden epey büyük olması daha sağlıklı bir ilişki yürütmenizi kolaylaştıracaktır. Onun olgunluğu sizi de daha yumuşak ve ılımlı olmaya itebilir. Dolayısıyla, bundan sonra yaş yelpazesini yukarıya doğru genişletmekte fayda var.