:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Sinav
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3

Original Message -----
From: ali bagseven
Sent: Thursday, October 19, 2006 8:43 AM
Subject: Fw: TURK FILMI

Merhaba,
(radyo ve/ya sitenizde yayimlarsaniz sevinirim, tesekkurler..)

Sezonun ilk Turk filmi SINAV Belçika sinemalarinda:

Kinepolis Bruksel, Liege, Gent, Hasselt, Metropolis Antwerpen, Euroscoop Genk, Cine Le parc Charleroi.

SINAV
Türk sinemasının rekorlar kıran VIZONTELE ve G.O.R.A. filmlerinin yönetmeni ÖMER FARUK SORAK yeni filmiyle sinemaseverlere büyük bir sürpriz sunuyor.
2006-2007 sezonunun ilk filmi olan SINAV hikayesini genç bir dünya ¨zerine kuruyor.
Bu film gençlerin kendi kayatlarını bulabilecekleri ve izlediklerinde: “İşte benim yaşadığım dünya bu” diyebilecekleri ilk Türk filmi...
Filmimiz Mert, Sinan, Gamze,Kaanve Uuç’un aile baskısı ve gelecek kaygısı nedeniyle derslerindeki başarılarını yükseltmek için okuldaki yazılı sorularını ele geçirmesiyle başlıyor.
Gençler, bu yaramazlıktan aldıkları cesaretle işi Universite Sınavı Soru Bankasını soygununa kadar götürüyor.
Kahramanlarımızın heyecan, macera ve komikliklerle dolu hikayesi asıl sürprizini ise işte bu soygun sırasında ortaya koyuyor.
Gençler, bu büyük soygun için Ingiltere Kraliyet ailesi adına çalışan efsanevi hırsız Charles Brown’u (Jean Claude Van Damme) Türkiye’ye getiriyor.

Oyuncular: Ismail Hacioglu, Tuba Buyukustun, Guven Kirac, Humeyra, Altan Erkekli, Jean Claude Van Damme, vs...

Ali BAgseven

[url=http://207.46.9.252/cgi-bin/getmsg/afis-sinav.gif?&msg=97C154F4-A4DD-42CF-B89B-F3AF24F8C892&start=0&len=203297&mimepart=5&curmbox=00000000-0000-0000-0000-000000000001&b=d0fbb0ce9aeaf02b80c7edbca50c1391&disk=10.1.106.218_d1531&login=ms_akrep&domain=hotmail%2ecom&hm___sig=55ba74b101c6f39208b51707234e2cba39516553aeab8b97][/url]
"SINAV" İçin Geri Sayım Başladı

SINAV%20Teaser%20Poster.jpg
YENİ BİR GENÇLİK EFSANESİ DOĞUYOR: "SINAV" için GERİ SAYIM BAŞLADI.
Türkiye’nin yarısını oluşturan genç nüfusun yaşamlarını çarpıcı bir dille beyazperdeye taşıyacak olan üçlemenin ilk filmi "Sınav" için geri sayım başladı.
Türkiye’nin ilk kült gençlik filmi olacak olan "Sınav"ın yönetmenliğini Vizontele ve G.O.R.A. gibi gişe filmleri rekortmeni Ömer Faruk Sorak üstleniyor… Fida Film ve Böcek Yapım’ın ortaklığında çekimlerine 12 Haziran 2006’da İstanbul’da başlanan filmin hikayesinin merkezine, gençlerin tam anlamıyla korkulu rüyası haline gelen ÖSS’yi yerleştiriyor…
Sınav aile baskısı, gelecek kaygısı, sınav depresyonu ve bir yandan süregelen yoğun okul temposuyla birlikte öncelikle ortaöğretim başarı puanlarını yükseltmek için okuldaki yazılı sorularını ele geçirmekle başlayıp, sonrasında işi ÖSS Soru Bankası Soygununa kadar götürmeyi planlayan Mert, Sinan, Gamze, Kaan ve Uluç’un heyecan dolu hikayesini konu alıyor. Film Türkiye’nin bir türlü çözüme kavuşamayan eğitim sistemi ve sınav problemini oldukça komik, eğlenceli ve aksiyonu yüksek bir dille anlatıyor…
Öykü ve Senaryosunu Yiğit Güralp’in yazdığı "Sınav"da filmin genç yüzleri İsmail Hacıoğlu, Yağmur Atacan, Rüya Önal, Caner Özyurtlu, Volkan Demirok’a; Hümeyra, Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Ayda Aksel, Ali Sürmeli, Tuba Büyüküstün, Kadir Çöpdemir, Muhittin Korkmaz, Ayşenil Şamlıoğlu, Nihal Menzil, Nejat Birecik, Itır Esen, Özge Özder gibi güçlü bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor.
Filmin oyuncu kadrosundaki diğer bir isimse dünyaca ünlü aktör Jean Claude Van Damme. Van Damme özellikle 80’li ve 90’lı yıllarda oynadığı “Kickboxer”, “Double Impact”, “Universal Soldier”, “Street Fighter”, “Maximum Risk”, “Legionnaire” ve “Double Team” gibi birçok kült aksiyon filmiyle geniş bir kitlenin büyük bir hayranlıkla izlediği bir isim.
Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de tüm sinema salonlarında gösterime giren teaserıyla da dikkatleri üzerine çeken yönetmen Ömer Faruk Sorak, genç senarist Yiğit Güralp’in yazdığı sınav’ın kurgu, zeka ve anlatım yönünden Türk Sineması’nda senaryo anlamında bir ilk olduğunun altını çizerken aynı şekilde ortaya çıkacak filminde gerek oyuncu kadrosu, gerek atmosferi, gerek görüntüleri, gerekse Ozan Çolakoğlu ve Türkiye’de özellikle genç kuşağın büyük ilgi gösterdiği önemli sürpriz isimlerin müzikleriyle izleyiciye alışageldikleri kalıpların dışında bir film vaat ettiğini şimdiden müjdeliyor.
Sınav Temmuz sonunda tamamlanacak çekimlerinin ardından Ekim 2006’da izleyiciyle buluşacak.
Hababam Sınıfı'nı gölgede bırakacağı iddia edilen "Sınav"ın gösterime girmesini Türk Sinema izleyicisi merakla bekliyor.
[url=http://by120fd.bay120.hotmail.msn.com/cgi-bin/saferd/afis%2dsinav%2egif?_lang=FR&hm___tg=http%3a%2f%2f207%2e46%2e9%2e252%2fcgi%2dbin%2fgetmsg%2fafis%252dsinav%252egif&hm___qs=%26msg%3d97C154F4%2dA4DD%2d42CF%2dB89B%2dF3AF24F8C892%26start%3d0%26len%3d203297%26mimepart%3d5%26curmbox%3d00000000%2d0000%2d0000%2d0000%2d000000000001%26b%3d809067f1826b84b68fee00eb904c11de%26disk%3d10%2e1%2e106%2e218_d1531%26login%3dms_akrep%26domain%3dhotmail%252ecom%26_lang%3dFR%26country%3dUS&hm___cacheh=1&file=afis%2dsinav%2egif&domain=hotmail.com][/url]
SINAV – ORİJİNAL FİLM MÜZİKLERİ ALBÜMÜ Sinav1.jpgYılın merakla beklenen filmi Sınav'ın, müziklerinden oluşan soundtrack albüm, filmin gösterime girdiği aynı gün müzik marketlerdeki yerini alıyor.

Aksiyon filmlerinin dünyaca ünlü yıldızı Jean Claude Van Damme’ın da rol aldığı filmin başrol oyuncularından biri de müzik ! Günümüzün sevilen alternatif müzik gruplarının ve sanatçılarının birbirinden güzel şarkılarını bir araya getirmesiyle dikkat çeken SINAV’ın SONY BMG tarafından hazırlanan orijinal film müzikleri albümü adeta hit şarkılardan oluşan bir karışık albüm...

SINAV için özel olarak yazdıkları şarkılarıyla Nil Karaibrahimgil, Ogün Sanlısoy, Gece Yolcuları ve rap ikilisi Bektaş ve Sırtlan ; hayranları tarafından çok sevilen şarkılarıyla Duman (Yanıbaşımdan), maNga & Göksel (Dursun Zaman), Özlem Tekin (A)Şık) ve (Gezegen X), Badem (Sen Ağlama); ve filmin orijinal müziklerine imza atan Ozan Çolakoğlu bir arada. Nil Karaibrahimgil filmde ve albümde ayrıca (Havuz Problemi) ve (Rüzgar) isimli şarkılarıyla da yer alıyor. Albüm, filmden diyaloglarla da zenginleşiyor.

Gerek oyuncu kadrosu, gerek kurgusu, gerekse atmosferiyle kalıpların tamamen dışında bir film olan SINAV, eşine pek sık rastlanmayan çok özel film müzikleriyle ve albümüyle de fark yaratıyor.

Ogün Sanlısoy / Sınav (Koşu BaşladıWink
Nil Karaibrahimgil / Yaş 18
Gece Yolcuları / Babeyli
Özlem Tekin / A) Şık
Duman / Yanıbaşımdan
Nil Karaibrahimgil / Havuz Problemi
Badem / Sen Ağlama
Özlem Tekin / Gezegen X
maNga & Göksel / Dursun Zaman
Bektaş ve Sırtlan / Hayat Okulu
Nil Karaibrahimgil / Rüzgar
Ozan Çolakoğlu / Anne…Lütfen
Ozan Çolakoğlu / Üç Virgül Ondört
Ozan Çolakoğlu / Operasyon Tamam
HANGİSİ DAHA İYİ SINAV MI? YOKSA HOKKABAZ MI? NE TASFİYE EDERSİNİZ:yikildim::yikildim::yikildim: YÖNETMENE GÖRE Mİ GİDİLİR FİLME OYUNCUYA GÖRE Mİ? HER İKİSİNE GÖRE Mİ YOKSA HİÇBİRİNE GÖRE Mİ:yikildim::yikildim::yikildim:
?ok G?zel Bir Filme Benziyor Ama Hadi Hay?rl?s? Big Grin
KESİİNLİKLE SINAVVV cem yılmazdan daha iyi daha güsel bi film
hokkabaza sırf em yılmaz için gidilio oyca film ekip işi bence ve bunu sınavı izleyenler çok iyi anlıycaktır..
Filmi izLedm komik ama biras saçma gibi o Van Damme kısmı filan Big Grin ama güseLdi ya Big Grin

YaLnıs sonu çok kötü bitti ya pecete4lk.gif
nasıL bitti ? Big Grin

bende qidicektim fakat saati bana çok tersti o yüsden bende hokkabaza qittim o fiLmde çok qüseLdi..Big Grin kısmetse qareze qidicem ama kimse qeLmiyor..Sad sınavıda merak ettim bak şimdi hanqisine qitsem acaba sınav mı yoksa qarez mi ? Big Grin
tatl?_cad? Adlı Kullanıcıdan Alıntı:nas?L bitti ? Big Grin

bende qidicektim fakat saati bana ?ok tersti o y?sden bende hokkabaza qittim o fiLmde ?ok q?seLdi..Big Grin k?smetse qareze qidicem ama kimse qeLmiyor..Sad s?nav?da merak ettim bak ?imdi hanqisine qitsem acaba s?nav m? yoksa qarez mi ? Big Grin

s?nava git bence...
bncedee ..
Sayfalar: 1 2 3