:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Yar siyah severmiş bilmeyip matemimi...
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
2002626366902069226_rs.jpg

Sevda muştuları getiren ben ve kederin kara habercisi. Kaderimle bir türlü kesişmeyen kaderine SİYAHLAR giydirmişken; SİYAHI sevdiğini bilseydim, damatırdım bütün hüzünlerimi.

Yokluğunun sitemkârı karanlık uykusuzluğumun üstüne, gece denen örtüyü çekerken, bilsem ki en sevdiğin renk
SİYAHTIR
, sitemini sustururdum uykularımın.

SİYAHI sevdiğini bilseydim, sevdamın hasar raporunu SİYAH kalemle düşmezdim BEYAZ
sayfalara. Aşk ilminin, nice ilimlerden üstün olduğunu fehmettiğim günden beri, yârin sevdiğini bilmek ilminin büyüklüğüne de vâkıfım. Bildiğimin kibri değil, bilmediğimi bilmenin mahcubiyetiyle..

Ben sana
"SEVDAMSIN" dedim ya sevgili. Sevda’nın Acem dilinde "KARA"
demek olduğunu bile bile söyledimse, aşkın bir sezgi olduğunun da ispatını yaparak ispat ediyorum sana aşkımı.

Bir zeytin tanesine bakıp,
Aşk-ı Siyah risalesi yazmaya kalkışan deli gönül hikayesini bilir misin? Ya da KARA tahtalara BEYAZ
tebeşirle yazdığı sevda şiirlerini, karalığına helal getirdi diye silen meczup kızın öyküsünü...

Sen
SİYAHI seversin, ben KIRMIZIYI. Yani biz seninle bir UÄžURBÖCEÄžİ'NİN kanatları gibiyiz. Annesi babası sandıkta, biz ise karanlıktayız, karalar içinde. Hadi gül de aydınlat artık bizi sevgili. Öyle aydınlat ki, birden aydınlanan gözlerimize düşen karanlıklardan, yine sana açayım gözlerimi. Hani UÄžURBÖCEÄžİNİN
kanatları ayrılmaz ya..

Ve sen ey mürekkebimin karası, mektuplarımın ucu tutuşturulmuş zifiri külleri, denizin dibindeki nadir
SİYAH inciler, gurbetin rezmi kara tren, cümle SİYAH
kuşlar, toprak, yağmur bulutu, ay tutulması, sobadaki kömür, taşplağın döndüğü eski gramafon, güzel ceylan gözleri ve sen ey süveydâ..

Yar siyah severmiş, bilmeyip matemimi..