:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Gerdeğe Mi, Mezara Mi Giriyorlar?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
112_1.jpg

12 yaşında evlendirilen ve evinden kaçarak kadın tüccarlarının eline düşen küçük China'nın dramını yüzündeki darp izleri anlatıyor.

112_2.jpg

Etyopya'da bir çocuk düğünü. Çocuklar 13 yaşındaki arkadaşlarının düğününde şarkı söylüyorlar. Onlar için bu bir oyun sadece. Etyopya'nın Kuzeyinde kız çocuklarının yüzde ellisi 15 yaşına varmadan evlendiriliyor.

112_3.jpg

Leyualem evini terkediyor.... Eşini daha önce hiç görmedi. Yüzünün niçin sıkıca kapatıldığı sorusunu, 'nereye götürüldüğümü bilmemeliyim. Yoksa kaçıp geri eve gelebilirim' diye cevaplıyor.
112_4.jpg

Leyualem için artık geri dönüş yok...

112_5.jpg

Onun dışında herkes çok mutlu.
112_6.jpg

Leyualem eşiyle birlikte...

112_10.jpg

Nepal'de bir çocuk düğünü. Bishal Shreshta Balami (16) misafirlerin hediyelerini kabul ediyor. Eşi Surita Shreshta Balami (15) tanımadığı insanlar arasında üzgün ve endişeli.
112_16.jpg

11 yaşındaki Afganlı Gulam Hader 40 yaşındaki eşiyle yanyana. Kendisini nasıl hissettiğini soran gazeteciye; Bu adamı tanımıyorum. Kendimi nasıl hissedebilirim ki? cevabını veriyor. Bu Fotoğraf 2007 yılında Unicef tarafından yılın fotoğrafı seçilmiş.
112_19.jpg

Roshan Kasem 8 yaşında... Yanında oturan 55 yaşındaki adamla nişanlandığını bilmiyor. Nişanlanmanın ne olduğunu bilecek yaşta değil ama çetin bir gelecek onu bekliyor.
112_20.jpg

Majabin 13 yaşında. Babası kumar borcunu onu 45 yaşındaki bu adama kuma vererek kapatmış.
112_25.jpg

Çocuk yaşta evlendirme geleneği Hıristiyanlar arasında da yaygın. 11 yaşındaki Destaye Amare Ortadoks kilisesinin rahibiyle evleniyor. Etyopya'da Ortadoks rahipler çocuk yaşta kızlarla evlenmek zorundalar.
Hayatin Gercekleri
Tesekkürler..
Bunlara bakınca kendimi gercekten çok şanslı görüyorum..
Alıntı:Bunlara bakınca kendimi gercekten çok şanslı görüyorum..

Pesmist evde kaldınBig Grin
Böyle olucağına evde kalmaya razıyım Big Grin
Bekle ben seni oğlma alacam Big Grin
Tamam Big Grin

Cabuk büyüsn ama oğlun onu bekleyemem hep Tongue Big Grin
Du bi doğsn da:yikildim:

Big Grin
Sayfalar: 1 2