:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Hüzün Buradan Geçti Mi ?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Hüzün buradan geçti mi?
Yan öyküler vardır hayat hikâyemizde, 'yan' hayaller. O planlı programlı, belki tekdüze, belki karmakarışık ve 'gerçek' hikâyemiz dışında, gülümsediğimiz, hüzünlendiğimiz, nefes aldığımız, kendimiz olduğumuz yahut kendi kimliğimizin ötesine çıktığımız öyküler.
Gün, tüm matematik akışında devam ederken, bir kuşun uçuşuna bakıp, çok kısa bir uçuş hayali kurmak gibi. Uçmanın içine nice kaçışlar saklayarak, nice kavuşmalar ekleyerek, özgür diyarlarda geçen ve aslında yaşanmamış bir hikâyecik. 'Kaçma'nın her zaman kurtulmak olmadığını unutarak, 'uçma'nın düşmesini görmezden gelerek.
Yağmur yağarken, delice bir ıslanma isteği. Üşümeyi umursamamanın, sırılsıklam olmanın, cepteki tüm değerli, değersiz kâğıtları kaybetmenin, şeker gibi erimenin insanı sardığı bir istek.
Bir kitap okurken kurulan hayallerden oluşan, kısacık bir hikâye belki. Kendine biçtiği rolün altından kalkmak için didinen, rölünün hakkını verince gizli gizli efelenen bir kahraman gibi.
Kısa bir aşk, kısa bir yaşanmışlık, kısa bir aşk şiiri, kısa bir buse, kısa bir özlem ve başına 'kısa bir...' eklenebilecek aşkla ilgili herşey.
Belki, gerçek hayata bir katkısı olur, belki düş âleminde kalmaya mahkum olur.
Ama eninde sonunda biter.
Kuş gözden kaybolunca, yağmur dinince, kitabın etkisi geçince, 'aşk' gerçekler karşısında yenilince.
Kiminde elveda bile diyemezsiniz. Sallanmaz "Ne mendil ne de kol". Hüzünlenemezsiniz bile, asla biteceğini tahmin etmediğiniz hikâyenizde. Yüzlerce dramatik son yazmış olsanız bile, sizin yaşadığınız hiçbirine uymayabilir.
Bütün o aşk cümlelerinize karşılık, uzun bir veda cümleniz yoktur.
Her kısa ayrılıktan önceki sarılmanız bile yoktur.
Her geçici 'hoşçakal'ınızın karşısında gerçek 'hoşçakal'ınız ne de zayıf kalır.
Gözden kaybolan kuşu ne de çabuk unutsunuz. Güneş açınca, yağmur ne kadar da uzaktır. 'Son'dan sonra, sizi o kadar etkileyen kitapla aranızdaki mesafe ne de hızlı açılır.
[SIZE=4]Aşk, büyük aşk, mükemmel aşk ne de çabuk biter.
Elveda bile demeden. Ağlamadan, hatta hüzünlenmeden.
Gerçek öykü, hükmünü devam ettirir, sürekli yeniden başlayan yan hikâyelere rağmen.
[/SIZE]

(Alıntı)
Yüreğine sağlık hüzün çiçeği güzeldi...
aynen yazıdaki gibi...
bir romana başlarsın gelişme bölümünde o kadar sürükleyici hale gelir ki bir noktadan sonra sonunu görmüş olduğun kitabın biteceğine ihtimal vermezsin...
ve zamansız sonlanan aşklarda işta tam böyledir...
sonu gelmeyen kitaplar gibi..
yüreğine sağlık hüznün çiçeği...
Asıl hüzün şimdi benim içimde gezinip duruyor ..

Teşekkür ederim asi_ve_mai , gülay ..
Anılarımın tozunu almayı geçirdi fikrim düşüncemden. Bilmem ki gerek var mıydı? Eskirler miydi daha birvirgs.gif yoksa canlılık mı kazanırlardı? "Nereden başlasam?" diye sordum kendime. Bir gölge gibi varlığın yanımdaykenvirgs.gif yokluğundan geçmiş zamanın neresinden başlayacağımı bilemedim.
Yetmedi: Kokun eskimeye başalamış kazağındaki. Her gün/gece içime çektiğimden olsa gerek.
Ben seni; çok çabuk özledim...
Sana ait olan ne varsa dağıttım odamın her bir köşesine. Seni sen olmaksızın yaşamaya çalışmanınvirgs.gif keyifli bir yanınını bulup çıkaramadım kendime. Bir de ilk defa bu kadar becereksiz olduğumu farkettim. Yettiremiyorum anıları an'ıma...
Olmuyor...
Ben seni çok çabuk özledim...
Hangi anıya el atsamvirgs.gif önce bir sevinç kaplıyor pamuk ipliği yüreğimi. Gözlerimdevirgs.gif gözlerinin gözlerime çarptığı anın parıltısı. Bir heyecan içimde. Uzanmak istiyor parmak uçlarımvirgs.gif canımın attığı yere.
Yoksun...
Ağlıyorum....

Günler geçmiyor özlemin sağanaklığında. Korkuyorum kokunun unutmaktan. Kendime yabancılaşmaktan.
Ama ben...
Ama sen...
Ben seni çok çabuk özledim

Hüzün tamda seni bırakıp gittiğim uğradı bana.....
Teşekürler meleğim .....
emeğine sağlık Smile
paylaşım için tşklr çok güzel

:p: :p:
ÇiLeK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Anılarımın tozunu almayı geçirdi fikrim düşüncemden. Bilmem ki gerek var mıydı? Eskirler miydi daha birvirgs.gif yoksa canlılık mı kazanırlardı? "Nereden başlasam?" diye sordum kendime. Bir gölge gibi varlığın yanımdaykenvirgs.gif yokluğundan geçmiş zamanın neresinden başlayacağımı bilemedim.
Yetmedi: Kokun eskimeye başalamış kazağındaki. Her gün/gece içime çektiğimden olsa gerek.
Ben seni; çok çabuk özledim...
Sana ait olan ne varsa dağıttım odamın her bir köşesine. Seni sen olmaksızın yaşamaya çalışmanınvirgs.gif keyifli bir yanınını bulup çıkaramadım kendime. Bir de ilk defa bu kadar becereksiz olduğumu farkettim. Yettiremiyorum anıları an'ıma...
Olmuyor...
Hangi anıya el atsamvirgs.gif önce bir sevinç kaplıyor pamuk ipliği yüreğimi. Gözlerimdevirgs.gif gözlerinin gözlerime çarptığı anın parıltısı. Bir heyecan içimde. Uzanmak istiyor parmak uçlarımvirgs.gif canımın attığı yere.
Yoksun...
Ağlıyorum....

Günler geçmiyor özlemin sağanaklığında. Korkuyorum kokunun unutmaktan. Kendime yabancılaşmaktan.
Ama ben...
Ama sen...
Ben seni çok çabuk özledim

Hüzün tamda seni bırakıp gittiğim uğradı bana.....
Teşekürler meleğim .....

Bende şimdiden özledim seni.Canımsın.
nazarboncuqu Adlı Kullanıcıdan Alıntı:emeğine sağlık Smile
Teşekkür ederim esra.
MasumSerseri Adlı Kullanıcıdan Alıntı:paylaşım için tşklr çok güzel

:p: :p:
O senin güzelliğin ben teşekkür ederim .