:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Mühürlü Kaderim
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
buryaagifj1.jpg

Düşlerin gerçeğe, gerçeklerinse düşe dönüştüğü bir yaşam özlüyorum. Yaşamaktan bunalmıyorum, bunalımı yaşayıp,bunu kendime ait bir yaşam biçimine dönüştürüyorum. Sanırım bütün sorunum özlemekle ilgili. Keşke "yaşlanmaya başladım, o yüzden geçmişi özlüyorum" diyebilseydim. Zerre kadar özlemiyorum geçmişi. Geçmişe dair ne varsa silindi hafızamdan. Ben geleceği özlüyorum. Belki de hiç yaşayamayacağım geleceğime dair özlemlerim. Asıl sorunda burdan başlıyor zaten. Geleceğin olmayacağını biliyorum. Olmayanı, olma ihtimali bulunmayanı özlüyorum. İşte bu özlem koyuyor insana...

hangiur1.jpg

Böyle mi geçer bu rüya
Çok mu sevdin kederleri
Hangi günahın bedelisin
Sen mühürlü kaderim

Duvarda gölgeler ve o görüntülerle çarpışmak yoruyor. İnsanlar gerçek değil artık, mekanlar gerçek değil. Belki de o yüzden sevmiyorum ana caddeleri, ışıltılı alışveriş merkezlerini, konforlu mini sinema salonlarını. Ruhumuz bütün "sakıncalı" kareleri sansürlüyor, makaslıyor, yalnızlaştırıyor. Sansürlü, makaslı, yalnız bir yaşam bu benim yaşadığım ve yalnızım işte yine...
Şaşırmıyorum aslında, böyle olacağını çok öncesinden biliyordum. "Boş durmadım, savaştım. Savaştım ama yenildim. Yenildim ama ezilmedim" diye kandırmayacağım kendimi. İşte itiraf ediyorum; ezile ezile, hırpalana hırpalana yenildim. Yenildim işte ötesi yok..

buuuimzalsep1.jpg

Hep mi cefa gördüğün reva
Yok mu sende hiç vefa
Mühürlü kaderim ben gibi erir misin
Mühürlü kaderim bir yol verir misin
Gün olur bu rüyadan ben de geçerim o gün sen de bitersin
Eyvallah der o şarabı ben de içerim o gün sende bitersin

muhurlukaderimypo1.jpg

İşte bu yüzden korkuyorum ana caddelerden. Deniz kenarlarını seviyorum, salaş evimi seviyorum. Issız ve bana ait olan yerleri seviyorum. Televizyonu değil ama o televizyonun altındaki dolapta bulunan anılarımı seviyorum. Her açtığımda o dolapta bulunan anılarımın anlatacakları var bana çünkü. O salaş dediğim evimin de öyle, ne çok anlatacağı şey var. Bunlar dışında her şeyin sadece görüntüsü var oysa.

cerceve1copyal4.jpg

Olmuyor ne yapsam olmuyor
Çok mu gördün hevesleri
Hasret senden yana sevda senden yana
Değişmedin kaderim
Hep mi hüsran bana hep mi veda
Yok mu sende hiç deva

Bunun için ve sadece yalnızca kendimi korumak için kaçıyorum herşeyden. Kaçarak yaşıyorum. İçime kapanmıyorum, düpedüz içime kapaklanıyorum. Böylece korunuyorum hayattan. Bedenimse ruhumun zırhı sadece

isimliwe7.jpg

MÜHÜRLÜ KADERİM BEN GİBİ ERİRMİSİN
MÜHÜRLÜ KADERİM BİR YOL VERİRMİSİN
GÜN OLUR BU RÜYADAN BENDE GEÇERİM OGÜN SENDE BİTERSİn
EYVALLAH DER O ŞARABI BENDE İÇERİM OGÜN SENDE BİTERSİN
MÜHÜRLÜ KADERİM BEN GİBİ ERİRMİSİN
MÜHÜRLÜ KADERİM BİR YOL VERİRMİSİN
GÜN OLUR BU RÜYADAN BENDE GEÇERİM OGÜN SENDE BİTERSİn
EYVALLAH DER O ŞARABI BENDE İÇERİM OGÜN SENDE BİTERSİN

süper bir paylaşım canım ellerine sağlık olsun yüreğinden sevgi eksik olmasın.
Gözlerine sağlık Aşksız
sözlerin her biri beni anlatıyordu sanki çok anlamlı Nev'in şarkı sözleride arada yakışmış çok hoşuma gitti...
teşekkürler cnmm...
Teşekkürler çok güzel bir paylaşım...
rapunzel Adlı Kullanıcıdan Alıntı:sözlerin her biri beni anlatıyordu sanki çok anlamlı Nev'in şarkı sözleride arada yakışmış çok hoşuma gitti...
teşekkürler cnmm...

Rica ederim canım..

Gözlerine sağlık..
gülay Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Teşekkürler çok güzel bir paylaşım...

Begenmene sevındım..

Rica ederim..