:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Dualar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Allah'ım! Nimetinin yok olmasından,verdiğin afiyetlerin degişmesinden ve azabının gelmesinden Sana sığınırım !

Allah'ım! Herkesin diriltilecegi gün beni utandırma! Bir gündür ki o,yalnız temiz bir kalple Allah'a varan kurtulur.

Rabbimiz! Sen herşeyi rahmet ve ilim halinde kuşattın; tövbe edip Sen'in yoluna uymuş olanları bagışla!

Allah'ım! Bize lutfet,gittiğimiz her yere barış götürelim; b ölücü değil bagdaştırıcı,birleştirici olalım!

Allah'ım! Bize Hakkı Hak olarak göster ve ona uymakla rızıklandır; batılı batıl olarak göster ve ondan sakınmakla rızıklandır !

Allah'ım!Toprak gibi herşey üstüne bastığı halde hiç bir şeyini esirgemeyip kendine verileni başkasına verenlerden olalım!

Kullarım Beni sana soracak olursa, muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm. Öyleyse, onlar da Benim çağrıma cevap versinler ve Bana iman etsinler. Umulur ki irşad olurlar. (Bakara Suresi, 186)

“Çağırmak, seslenmek, istemek, yardım talep etmek” anlamlarına gelen dua, Kuran’a göre “kulun bütün benliğiyle Allah (cc)’a yönelmesi” ya da “gücü sınırlı ve sonlu bir varlık olan insanın, sınırsız ve sonsuz kudret sahibi olan Rabbimiz'in karşısında aczini hissederek yardım dilemesi”dir. Allah (cc), Kuran’ın pek çok ayetiyle kullarını Kendisi’ne sığınıp yardım dilemeye çağırmış ve “... Sizin duanız olmasaydı Rabbim size değer verir miydi?” (Furkan Suresi, 77) ayetiyle bu ibadetin önemini hatırlatmıştır.

Lütfen İslam kardeşliğimizi dualarla bütünleştirelim.Dualarımızı paylaşıp ''Amin''lerle Rabbımıza yönelelim.
Dua ile vesselam...
Ya Rabbbi! Efendimiz Muhammed(s.a.v.)'in tesbihat sadalarını kıyamet ve mahşere kadar kainatın sayfaları üzerinde ebedileştir!

_Amin_
Allah'ım! İnsanların kardeşinden,anasindan,babasından,evlatlarından kaçacağı günde Sen'den aman diliyorum!
Ey Rabbimiz İman ettik, öyleyse bizim günahlarımızı bağışla, bizi ateş azabından koru.
( Âli İmran -l6 )
Ey Rabbimiz Günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığımızı bağışla, ayaklarımızı (yo1undan) kaydıma, kâfirler topluluğuna karşı bizi muzaffer kıl. ( Â1i İmran-147 )

Amin..Amin..
Amin.Paylaşımlarınızın devamını beklerim.Rabbim razı olsun.
Vesselammm
Rabbim,yalnız Sen'inle olmakla kalabalıklaştır beni!
Bir secdede biriktir varlığımı!
Sana açılan ellerimle çoğalt!
Kendimi Sen'de unutayım ve öylece kapansın gözlerim ve öylece çözülsün ellerim.
Dilim öylece sussun ve tenim öylece çamura katışsın ve bu sözlerim kısacık vuslatımın hatırası olsun...Amin...
Ne olur Ya Rabbi! Bu yollar Sen'in himayen olmadan aşılamaz.
Bizi özden kopmadan,pişmanlık bataklıklarından muhafaza eyle,bizi rızan istikametinden ayırma...Amin...
Allah'ım! Sen'den sevgini ve Sen'i sevenlerin sevgisini ve Sen'in sevgine ulaştıracak ameli taleb ediyorum.Nasip eyle...
...Amin...
Yarab islerimizi hayr eyle,gönüllerimizi hosnut eyle senin sevgini ,Habibinin sevgisini habibinin yolundan gidenlerin sevgilerini ver icimize Rabbim...
Zulüm gören bütün din kardeslerimize yardim eyle. Onlara zulmedenleri dini İslam'la sereflendir ya da Kahhar ismi Cemilin ile onlari yola getir Rabbim...
Hastaliklarimiza sifa dertlerimize deva ol...Bütün müminlerin evlatlarini ehlisünnet istikametinden ayirma...AMINNN
Sayfalar: 1 2