:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Güneşi Gördüm
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link

Yapım: 2009 ~ Türkiye
Tür: Dram
Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül
Senaryo: Mahsun Kırmızıgül
Yapımcı: Murat Tokat
Görüntü Yönetmeni: Soykut Turan
Müzik: Mahsun Kırmızıgül, Yıldıray Gürgen
Dağıtım:-
Filmin Websitesi: www.gunesigordum.com
Gösterim Tarihi:12 Mart 2009 (Türkiye)

Filmin Özeti

Mayınların arasında, doğuda bir sınır köyü...

25 yıldır iki tarafın arasında kalan çaresiz insanlar...

Zorunlu göç uygulaması nedeniyle doğup büyüdükleri topraklardan, köklerinden ayrılmak zorunda kalan Altun aileleri, köklerinden koparak bir bilinmeze doğru yola çıkarlar.

Davut Altun, ailesiyle birlikte kaçak yollardan da olsa en kısa zamanda Norveç'e gitmeyi istemektedir. Haydar Altun ve ailesi içinse göç yolu İstanbul'a doğrudur...

Yolculuk başlamıştır...

Bitmek bilmez fıtınalardan geçip gelmiş, yollarını kaybetmiş, çaresizce bir çıkış arayan insanların, kendi güneşinden koparılmış ve geleceğin bilinmezliğinde kaybolmuş çocukların, bir göçün hikayesidir...

Her türlü ayrımcılığa ve ötekileştirmeye karşı duran, savaşın, kavganın, kendine benzemeyeni hor görmenin sorunun ta kendisi olduğunu söyleyen bu filmde anlatılan: hepimizin, memleketimizin, Türkiye'nin hikayesidir...

Filmin Fragmanı

[yt]hpXfJzSjby8[/yt]
SenLe beraber Seyrettigimiz filmde çok güzeldi sinemada dimi askim Confusedmiley17: Böö
ѕαкℓıмѕıη Adlı Kullanıcıdan Alıntı:SenLe beraber Seyrettigimiz filmde çok güzeldi sinemada dimi askim Confusedmiley17: Böö

Ne demezsin bitanem O film bir harikaydı Confusedmiley17: Off off bi daha olsun bi kere daha izlerim ama senle olcak Confusedmiley17: Ummaaahhh (:
bugün güneşi gördüm'ü gördüm Big Grin gerçekten çok anlamlı bir film herkes izlemeli bence....
€zBeRimSin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ne demezsin bitanem O film bir harikaydı Confusedmiley17: Off off bi daha olsun bi kere daha izlerim ama senle olcak Confusedmiley17: Ummaaahhh (:

UyuZz ..
Yok bide benle seyretmeSeydin. ( :
Güzel olduğu kesin.
Türkiyenin kendi gerçekleri ile yüzleşmesi adına.
86 lı yıllarda sezen Aksu'nun sarışınım adlı parçasının söz yazarı Ermeni diye TRT de yayınlanmaması geldi aklıma.Bu ülkede böyle komedilerin olduğunu düşününce bu film gerçekden nereye geldiğimizin göstergesidir.Biraz geç kalınmı olsada..