:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: savaş mı ?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Savaş mı?Kime karşı bir savaş bu….Mağlubiyeti bile bilevirgs.gifyenilgiyi sindire sindire kazanılacak olan ne??Küçük sevgi artıkları mı…??Ben savaşın tam orta yerindevirgs.gif kalkansız mağlubiyeti çoktan kabul etmişim..Henüz –dante gibi gelemesek de ömrün yarısına-Yaşayacağım yolu uzun uzadıya kat ettim..Öğrendim seninleyken de yalnızlığımın kaçınılmaz olduğunu..Biliyorumvirgs.gifyine elime yüzüme bulaştırdımvirgs.gifbu aşk oyununu..

Eylüldü…
Sen gittin….Okullar açıldı gittiğinin ertesi günü..Eylül yaprakları düştü yollara…Bomboş şehri dolduran varlığın silinip gidincevirgs.gifçocukların ayak sesleri kaldı kaldırımda..Eylül ayıvirgs.gifyazdan geçiştirvirgs.gifson bahara….bazı akşamlar üşüdümvirgs.gifseni örttüm ruhuma…sen benim yamalı düşlerimin sihirli anahtarıydın…Bir kışa dayanamadı bu sevda…Kar beyaz düşmedi toprağa….ama üşüdümvirgs.gifvirgs.gifvirgs.gifsensizken bu eylül ayında….başlamıştı sanrılarım ruhumda..

Ekim;
Ilık rüzgarlar düşürüyor bu mevsimde…Şehir tüm rengini değiştirmiş…Yüzüne hasret kaldığımvirgs.gifacımın boyutu dayanılmaz…Eve gidemiyorum…Bizimkiler görsün istemiyorum gözlerimi…..yatağım tek sığınağımvirgs.gifiş yerinde ağlıyorum sürekli …telefonum yastığımın üstündevirgs.gifgizli numaraları sana yorumluyorum..mutlu oluyorum Şehir şahitvirgs.gifekim de….

Kasım…
Kasım yağmurları başladı…Bu ay senin ayın….Yeni bir yaşı ağırlıyorsun…saçlarındaki akların sayısı mı artıyor yoksa…Yoksa zaman acımazsızca vuruyor mu çizgilerini ruhuna…Sesini özlediğimvirgs.gifçocuk adam…içim acıyor…iyi ki doğdun diyemediğim için…Sözlerim dağılıyor her gece şiirlere….Gitarım hiç ayrılmıyor başucumdan….dokunamıyorum tellerine..

Aralık….
Yeni yılım merhaba….Sen misin gelen beyaz pamukvirgs.gifşehrimin yatağına…dondurucu soğuk….krizlerim devam ediyor hala….üşüyorum..üşüyorum….üşüyorum…..hava kurşunivirgs.gifyalnızlığım siyaha çalmış…Konuşmuyorumvirgs.gifgörmüyorumvirgs.gifduymuyorum hiç bişeyi…
Kapılarımı açmış gelen gideni seyrediyorum..Ben vazgeçmişim kendimdenvirgs.gifvazgeçilişlerimi izliyorum..Tepkisizim…Ne yapıyorsun?nasılsın hiç haberim yok…Şehirde insan telaşıvirgs.gifbana çarpmıyor bu akan kalabalık…Ben hala dağınığım …sen topladın mı kırıklıklarını_??

Ocak…..
Okullar tatile girdi….Birileri hayatıma girmeye devam ediyor…ruhumu okşamaya…tenime dokunmaya…bu beni daha çok yaralıyor…değen eller acıtıyor ve kanatıyor…. Hoyratça ziyan ediliyorum..Umurum da değil inan…Çünkü bu acı senin acın kadar hırpalamıyor..Doyan bedenler çekip gidiyor…daha bir mutsuzumvirgs.gifdaha bir vazgeçmiş kendinden…Şehir duruldu…Sokaklarda iş güç telaşına koşan insanlar dışında kimsecikler yok….Kendime yollara vuruyorumvirgs.gifayaz bulaşıyorvirgs.gifelime yüzüme…

Şubat….
Sevgililer günün kutlu olsun Çocuk kalpli büyük adam…Hayatımda hiç 14 şubat kutlamadım…Bana yolladığın bileklik elimdevirgs.gifterlemiş avucum içinde….Bugün ilk kez söyledim şarkımızıvirgs.gifilk kez çaldım gitarımı…Canımdaki yaralar hala kapanmadı…

Mart….
Şehrim uyanıyor kış uykusundan…hala ısınmak için yakıyoruz doğalgazı…hala soğuk buralar…Bugünvirgs.gifelindeki gelecek hayaliyle kapımı çaldıvirgs.gifbir adam…elimi aldı eline..senin sözlerini söyledi yüzüme..Kaçmak istedimvirgs.gifyapamadım…O konuştukça daha çok acıdı canım…eve geldim oturup ağladım..ağladım…sonra şarkımız başladı bir radyoda…ben daha çok ağladım…bir mesaj attım o adama….—üzgünümvirgs.gifkalbim geçmişte kalan bir aşkta—incindi biliyorum….ben daha çok incindim..

Nisan…..
Güzel havalar akın ediyor şehrim üstüne..8 ayı devirdim tek başımavirgs.gifsensizlikte….Hala bir haber yok…hala suskunluğunu koruyorsun…Ben biraz daha iyi gibiyim..acaba kendimi mi kandırıyorum….?? Yoksa bu sessizlik bir bozgun öncesi mi??

Mayıs…
Çoluk çocuk herkes sokaklarda..Çiçekler rengini almış bahardan…..Ben hala mutsuzum..

Haziran…
bugün senin doğum günün iyiki doğdun...

Temmuz….
....ay yakamoz düşürmüşvirgs.gifdenize…dalgalar dillerine doladıkları şarkıyı söylemekte…ben duyuyorum onlarıvirgs.gif başkaları hiç duymasa da…Sonra bir cümlen takılıyor aklımavirgs.gifmutlu oluyorum birkaç saniye…sonra düşler kuruyorumvirgs.gifbiliyorum hepsi ütopya…

Ağustos…
Ruhum ihanet etmedi bu sevdaya….sadakatimi korudum...

Eylül….
İşte bir yıl….sensiz gecen kocaman bir yıl….Suçlamıyorum seni sevdiğimvirgs.gifruhuma giyinmeyi özlediğim adam…şimdi içim acıtan kocaman bir sensizliğe bu isyan… İçime öyle bir girdin kivirgs.gifben dahil her şey yerle bir oldu..geçen yıl bu zamanlardı senle kurduğum bir hayat…elimde şimdi yalnızca külleri kaldı..kimse inanamıyor bu ayrılığa…ben inanamazkenvirgs.gifhayattan bir mucize beklerken..söyle sevdiğim adam kimi neye inandırayım…İçimde biriktirdiğim senden arta kalanlarla yaşamaya çalışıyorum…Savaş diyorlar ya…savaşın mağlup kraliçesini oynuyorum.

Ben gerçek bir aşkın olgunluğuna
Erdimvirgs.gifne yazık sen anlamıyordun...
Hayır cevabını dalgınlığına
Verdimvirgs.gifne yazık sen anlamıyordun...
Karanlık kapladı gündüzlerimivirgs.gif
Görseydin sensizlik krizlerimi!
Geceler boyunca bu gözlerimi
Yordumvirgs.gifne yazık sen anlamıyordun...
Sağ salim çıkar mı bilmem yarına?
İncittin kalbimi yaktın nârınavirgs.gif
En yakın dostları senin uğruna
Kırdımvirgs.gifne yazık sen anlamıyordun...
Sevginin kanaat ettim azına;
Çaresiz boynumu büktüm nazınavirgs.gif
Ben senin yüzünden aşk çıkmazına
Girdimvirgs.gifne yazık sen anlamıyordun...
Aşkımı sorsaydın ağacavirgs.gifkuşa;
Tutuldu derlerdi bir tek bakışa
Yeter anla diye başımı taşa
Vurdumvirgs.gifne yazık sen anlamıyordun...
Şiirdim kalbine yaz beni diyenvirgs.gif
Resimdim aklına çiz beni diyenvirgs.gif
Gönlüne sığınmış çöz beni diyen
Sırdımvirgs.gifne yazık sen anlamıyordun...
Çevir dim kendimi sabır yönünevirgs.gif
Sonunda kavuştun leyla ününevirgs.gif
Mecnunum aşkımı gözler önüne
Serdimvirgs.gifne yazık sen anlamıyordun...
Kasım…
Kasım yağmurları başladı…Bu ay senin ayın….Yeni bir yaşı ağırlıyorsun…saçlarındaki akların sayısı mı artıyor yoksa…Yoksa zaman acımazsızca vuruyor mu çizgilerini ruhuna…Sesini özlediğim
virgs.gifçocuk adam…içim acıyor…iyi ki doğdun diyemediğim için…Sözlerim dağılıyor her gece şiirlere….Gitarım hiç ayrılmıyor başucumdan….dokunamıyorum tellerine..

Kasım Ay'ı benm için özel olduğunda alıntı yaptım .
Çok güzel yazmışsın .Her satırını beğendim...
Yüreğine sağlık.....
saoL yorum için canım rica ederim