:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Kim Kimden özür Dileyecek?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
( sözde ermenı soykırımına sözde bilmiş bazı kısıler ermenılerden özür dileme arayışındalar malumunuz bununla ilgili bir yazı buldum ve paylaşmak istedim)

KİM KİMDEN ÖZÜR DİLEYECEK?

Baki Dökme

Osmanlı Devleti adına Türkiye Ermenilerden özür dileyecekmiş:

“Ey Ermenistan! Biz zamanında Ermenileri astık kestik, katliama tabi tuttuk. Hiç gereği yokken bunu yaptık. Kusura bakmayın, özür dileriz; bir daha yapmayız…”

Sonrası?

Sonrasında gelsin tazminatlar, toprak istekleri…

Buna Türkçe’de bir tâbir ile cevap verenler var:

“Yok canım; ana güzel mi?”

Ermenilerin ve Rumların yaptıkları zulüm ve katliamın eskiden dinlerdim; hâlâ da anlatılıyor .

Küçüklüğümüzde bizim oralara gaziler gelirlerdi. İçlerinde çolak olanlar bile vardı. Onların anlattıklarını o zamanlar tüylerimiz diken diken olarak dinlerdik. İnsan olan bunu nasıl yapar diye kendi kendimize sorardık.

Gebe kadınlara önce tecavüz etmek, ardından karınlarını deşmek kimin işi?

Körpe kızların ırzına geçip, sonra karınlarını deşmek kimin işi?

Çocuk, yaşlı demeden öldürüp, çukurlara doldurmak kimin işi?

Bebekleri havaya atıp, altına süngü tutmak kimin işi?

Ermenilerin o tarihte yapmadıkları zulüm yok. Kim yaptı bütün bunları, Türkler mi?

Başlarına bir hal gelmesin diye, daha güvenli Türk topraklarına gönderilen Ermenilere her türlü kolaylık sağlanmağa çalışılırken, nedir Türklere yapılan zulüm ve katliam?

Türk’ün özelliklerinden biri de olaylara karşı sabırlı olmaktır. Ama sabır küpü çatladığında tut tutabilirsen.

1915’te milletimizin sabır küpü çatlamış. Zulüm yapanların, Türk’ü katledenlerin elebaşlarının cezaları verilmiş.

Ermeniler, Türklerin yaptığı savunmayı kendilerine yapılan bir katliam gibi göstererek, üste çıkma gayretini yıllardır devam ettirmektedirler. Maksatları; Türkiye’yi suçlu ilan ettirip, ardından bir takım tazminatlar ve toprak koparmak, Türkiye’nin belini bükmektir.

Nerede bu yoğurdun bolluğu?

Zulmü yap, katliamı uygula, her türlü kepazeliği yap; ardından da bana katliam uygulandı diye ortalığı velveleye ver…

Olacak iş mi?

Ermenilerin yaptığı zulüm ve katliam daha dün gibi belleklerde…

Azerbaycan’da yapılan katliamlar unutulmuş değil.

Ermeni terör örgütünün konsoloslarımı za yaptığı katliam aklımızdan çıkmış değil.

Öyleyse kim kimden özür dileyecek?

Türkiye mi?

Ermenistan mı?

Yoksa ille de “Türkiye Ermenistan’dan özür dilesin” diyen adı belli kişiler mi?

Allah milletimize sabır versin.

Geçmiş geride gelecek ileride nereye bakacağınıza siz karar verin
herkes görmek istediği yerden görüyor