:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Tecavüz her yerde haberdir
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Dizi oyuncusu A.A.’nın Büyükada’da tecavüze uğradığı ile ilgili medyadaki haberleri gündeme getiren Cengiz Semercioğlu, medyanın duyarlı davrandığını yazdı.

cengiz_semercioglu.jpg Dizilerin ünlü ismi, benim de yıllardır tanıdığım oyuncu arkadaşım A.A’nın Büyükada’da tecavüze uğradığı haberi ortaya çıktı...

Hepimiz için üzücü, şaşırtıcı bir haber.

DHA haberi ilk geçtiğinde medyanın zaten mağdur olan A’yı daha da mağdur edip etmeyeceği merak konusuydu benim için.

Haberi kim nasıl verecek, ismi yazılacak mı, fotoğrafı açık açık kullanılacak mı?..

Önceki gün Star Haber’e Uğur Dündar’a bağlandı A. ve medyanın haberleri vermesini eleştirdi; "Asıl şimdi saldırıya uğruyorum, mağduriyetim şimdi başladı" diyerek.

Yaşadığı hiç kolay bir şey değil, Allah kimsenin başına vermesin...

Bu haberlerin yapılmasına tepki göstermesi de normal, çünkü olaydan A.’nın ailesinin bile haberi yokmuş.

O yüzden anlayışla karşılıyorum medyaya kızgınlığını...

Ancak sevgili A. gibi düşünmüyorum bu konuda ve tam aksine medyanın duyarlı davrandığına inanıyorum.

İlk gün hiçbir gazete haberi büyütmedi.

Hürriyet’te küçük bir 3’üncü sayfa haberi olarak yer aldı, Sabah’ta da iç sayfalardaydı.

Hiçbir gazete adını yazmadı, fotoğrafını açık açık kullanmadı.

Yani bu konuda herkes gerekli hassasiyeti fazlasıyla gösterdi.

Uğur Dündar da canlı yayında konuşurken, ne oynadığı dizinin adını verdi ne de adıyla hitap etti.

Gazeteler gibi televizyonlar da son derece duyarlı davrandılar tecavüz haberinde, A.’yı mağdur etmemek için ellerinden geleni yaptılar.

A., "Asıl şimdi saldırıya uğruyorum" derken işte bu haberleri kastediyor.

Muhtemelen gönlünden geçen medyanın bu haberi hiç görmemesi.

Ancak bu da düyanın hiçbir yerinde mümkün değil.

Ünlü bir oyuncunun gündüz vakti tecavüze uğraması dünyanın her yerinde haberdir, medya böyle bir haberin üzerine dünyanın her yerinde gider.

Görmezden gelinemez...

A. her ne kadar mağdur edildiğini düşünse de, ben medyayı dengeli ve duyarlı haberciliği için tebrik ediyorum.

Cengiz Semercioğlu / Hürriyet

Cengiz Semercioğlu’nun köşesi için tıklayınız...