:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Umudum Kalmadı Artık
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Umudum Kalmadı Artık ...

Önümde bomboş ve bembeyaz bir kağıt var . Kalem elimde beklemedeyim , düşüncelerim ise çok karışık ve ben , Ben ise hepden umudsuz .

Yıllardır aynı şeylere benzer senaryolarla , yeri geldi kimimiz ayrılıklarımızı yazdık , kimimiz sevinçlerimizi . Ağlamlar , acılar , mutluluklar derken bomboş sayfalar bir bakdık ki doluvermiş . Şimdi birileri bize sorsa , kardeşim sizin başka işiniz yok mu dese ? Ne deriz bizler o'na . Günün her saati aşk , meşk vs ... Eeee adam haklı . İş de lazım dimi güzel kardeşim . Öyle kuru kuruya da sevgi denilen yüce değer yaşanmıyor . Hani eskiler derdi hep , İki gönül bir olunca samanlık seyran olur . Şimdilerde bu çok bir durum , anlayana , anlatana .

12 can var burda . 12 Yürek 12 Sevgi tarifcisi . Yada şöyle diyebiliriz 12 Kılavuz , 12 Duygusuz . Bunlar dışındakilere tek sözüm şudur . Güzel kardeşlerim seyran olan samanlık değildir , uyanın bu uykudan . Aç aç ayı oynamazken , insan ne yapsın ? Haksızmıyım ? değilim , biliyorum . Adı geçen 12 Yüreğe ise şunları söylemek isterim ....

Sizler bu yolda emin adımlarınızla hep ilerlemek zorundasınız , sizler sevginin tek tariflerisiniz . Sizler duygusuz olmak zorundasınız ve bu sevgiyi yaşatmak zorundasınız . Ayrıca ... Tüm bu değerleri de herkese aşılayıp 12 rakamını 15 yada 18 yada 25 yapmak zorundasınız . Anlıyorsunuz dimi beni . Evet evet duyuyorum sesinizi , hissediyorum yüreğinizi , siz bensiniz , ben ise siz .

Umudum Kalmadı Artık ...... demek istemiyorum ....... Bu cümleyi kullandığım an , ben biterim . Ya siz ?

Sevg ...

Yazan : Firari Fırtına
Umudum kalmadı artık...demek istemiyosun ama başlıkta umudunuz kalmadıgından söz ediyosun umutları yok eden tükeden 12 can dimi...

O 12 can'a can eklemek sayısınız hergün çogalması elbette gerek bunu yaparmıyız evet yapabiliriz..çünkü biz insanoglunun isteyipte yapamayacagı hiçbirşey yok hele ki o 12 can bir olursa can'a can ekler ama birşey daha var o 12 can'nın Çınarın'nında onlara güç vermesi gerekmektedir...9 can'dık 12 olduk kimbilir belkide 15 oluruz...ve 25

Ama birlik beraberlik içinde ve sevgi içinde olarak..
Umutların tükenmemesi hergün yeşermesi ve meyvelerini vermesi dilegiyle....

Sevgi ve saygılarımla...

Güzel kardeşlerim seyran olan samanlık değildir , uyanın bu uykudan . Aç aç ayı oynamazken , insan ne yapsın ? Haksızmıyım ? değilim , biliyorum .(Dogru söze nedenir ki)
Umut nedir ki..¿?
Umud insanin ta kendisidir..Umut insanin icindeki yeseren sevgisidir..
Bugun 12 kisi olduysa 12.000 kiside olacaktir..Siz umudunuzu kaybetmeyin...
Siz varsaniz, biz var isek umut'da hep var olacak demektir..

Gonuller bir olunca samanlik seyran olurmu bilmem ama birlik ve beraberlik olunca butun zorluklar asilir...

SmileSmileSmile
Ne olursa olsun ,

Sakın ha .... Hayal dünyasında yaşamayın , herkesi kendiniz gibi bilmeyin .

Sevg ...
Belki zor, belki zahmetli ama başka şey umutlu olmak, umutla bakmak, umudu taşımak yüreğinde. Bu büyük gücü keşfettiği zaman artık karamsarlık diye bir kavramı bilmez kişi. Sıkılır bazı, daralır; fakat yine de güçlüdür, sıkıntılar sarmaz onu, çünkü umutludur. Yüreği geniştir, çünkü umudun verdiği güçle dopdoludur.

Ne demiş Aliya İzzet Begoviç "En son umut ölür..."

Allahın izniyle bu 12 rakamını daha'da çoğaltacaz Sevgi ile ..

Smile
Umudun var yani ?

Buda güzel ....
umut fakirin ekmeği derler...
Elbette ki umutsuz insan yoktur var ise yüce yaradan umut kapısı açmak için sebep verir anlayana ayrı bir mevzu...
Ağlamak güzeldir dökülürken gözünden yaşlar .
Ağlamak doğallıktır var olmak gibi insan gibi ..
Sevgi kelimesine süslü kelimeler ekleyebilirsin ama ağlaamlara ekleyemezsin sendendir..
bizler sadece örnek oluruz yaşadığımız yaşattığımız en derin sevgilerimizi yazarak ..
insanlar sadece helal bea derler.kendilerine doğruları alırlar...
bizler 20 yürekte buluştuysak bunun sayısını elbette yükseltiriz..
istemek ve inanmak gerekiyor...
Bir olmak sevmeyeni sevmek gibi....
Sevmeyeni sevmek .............

Bu bende zaten var ..........
Bir hikaye vardı akrebi seven insanla ilgili sürekli sokuyor onu akrep fakat o hep seviyordu... etraftakiler güldü ilk baş napıyorsun sen dediler.. seviyorum dedi sonra..

Neden mi ?

Onun doğasında sokmak benim doğamda sevmek var dedi..

Ah be bu herşeyi anlatıyor..
Ahhh ahhh ...........