:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Şehidin arkadaşlarının İSYAN ŞİİRİ
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Şehidin arkadaşlarının İSYAN ŞİİRİ

Gün gelecek baştakiler KANSIZLARA BOYUN EÄžMEYECEK
14 Temmuz 2008 / 16:42

120571.jpg
Tunceli merkeze bağlı Geyiksuyu beldesi kırsal alanında arama tarama faaliyetleri sırasında, terör örgütü PKK mensuplarınca önceden döşenmiş mayının patlaması sonucu şehit olan Jandarma Komando Er Samet Akdeniz'in cenazesi, Bursa'da düzenlenen askeri törenle toprağa verildi.

120572.jpg

Bursa Asker Hastanesi morgundan askeri yetkililer tarafından teslim alınan şehit erin Türk Bayrağına sarılı naaşı, önce İntizam Mahallesi'ndeki baba evine getirildi.

Yoğun kalabalık nedeniyle güçlükle evin önüne götürülen şehit erin cenazesi, burada okunan duaların ardından askeri araçla Ulucami'ye götürüldü.

ARKADAŞLARI SİYAH GÖMLEK GİYDİ
İntizam Mahallesi'nden yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Ulucami'ye kadar ellerinde bayraklarla yürüyerek askeri araca eşlik eden şehit erin yakınları ve arkadaşları, terör örgütü aleyhine sloganlar attı. Bu sırada, şehit erin arkadaşlarının siyah gömlek giydikleri gözlendi.

OÄžLUNUN KOMANDO BERESİNİ GİYDİ
Ulucami'deki törene şehit erin babası Salim, annesi Gülçin, erkek kardeşi Sinan ve iki kız kardeşi ile yakınları, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Osman Baykurt, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Er, Emniyet Müdürü Tahsin Demir, bazı milletvekilleri, siyasi partilerin temsilcileri, merkez ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende baba Salim Akdeniz'in başında oğlunun komando beresinin bulunması dikkat çekti.

Bursa Valisi Harput, törenden önce avluda şehit erin annesi Gülçin Akdeniz'e ''baş sağlığı'' dileğinde bulundu. Anne Akdeniz de ''Bu vatana Samet'im feda olsun. Sizler sağ olun'' diye karşılık verdi.

Ulucami'de kılınan namazın ardından askerlerin omuzlarında taşınarak top arabasına konulan ve Hamitler Mezarlığı'na uğurlanan Şehit Jandarma Komando Er Samet Akdeniz'in cenazesi, askeri şehitliğe defnedildi. Şehit erin mezarlığa uğurlanışı sırasında asker selamı veren Akdeniz ailesi, gözyaşlarına hakim olamadı.

LİSE ARKADAŞLARININ ŞİİRİNDEKİ İSYAN SATIRI
Bu arada, Demirtaşpaşa Endüstri Meslek Lisesi mezunu olan Samet Akdeniz'in liseden arkadaşı oldukları öğrenilen 24 genç, Samet'in şehit olduğunu öğrendiklerinde birlikte kaleme aldıkları ''Kardeşim'' başlıklı şiirin yazılı olduğu kağıdı Ulucami'deki tören sırasında tabutun yanına bıraktı.

"Gün gelecek intikamın alınacak Gün gelecek baştakiler, kansızlara boyun eğmeyecek" dizelerinin de yer aldığı şiirde, şehidin arkadaşları terörle mücadele konusunda yöneticilere duydukları tepkiyi de dile getirdiler.

120573.jpg

Arkadaşlarının şehit er için yazdıkları şiir şöyle:

Kardeşim;

Bu sonsuzluğa gidişin ilk adımı,

Şehidim, kardeşim, dostum.

Her defasında son olsun diyoruz,

Son bulsun bu gözyaşları diyoruz.

Gidenlerin arkasından ağlıyoruz

Ama aslında hiçbir yere gitmiyorsun,

Hep aklımızdasın, her an yanımızdasın.

Kalleş kurşunlara boyun eğmedik,

Bak biz senin yanındayız,