:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Organları alınırken canlandı!!!
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Tıbben öldüğü gerekçesiyle organları çıkarılmak üzereyken hayata döndü
Fransa'da tıbben öldüğü gerekçesiyle organları çıkarılmak üzereyken hayata dönen hasta, ülkede yeni bir tartışma yarattı.

Ocak ayında Paris'teki Pitié Salpétriere Hastanesi'nde meydana gelen olayda, adı açıklanmayan 45 yaşındaki adamın, hastaneye getirildiğinde kalbinin atmadığı belirtildi.

46546543473.jpg

Doktorların 90 dakikalık müdahalesinin ardından hastanın yaşam fonksiyonlarının durduğuna karar vermesiyle birlikte ailesinden organ nakli için onay alındı.

Doktorların ilk neşter darbesinin atmasının ardından makine yardımı olmadan kalbinin atmaya başladığı ve nefes alıp verdiği kaydedildi.

Hemen yoğun bakıma alınan adamın, birkaç hafta sonra konuşmaya ve yürümeye başladığı, şu an ise sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Yaşanan olay, ülkede 2006'da kabul edilen yeni organ nakli kurallarının da tartışılmasına yol açtı.

Fransız uzmanlar, birçok Avrupa ülkesinde de uygulandığı gibi, kalbi ve beyin fonksiyonları duran hastaların vakit geçirmeden hayati organlarının nakledilmesini istiyor.

Ancak uygulamaya karşı çıkanlar, pek çok hastanın tıbben ölü sayılmasına karşın uzun süre sonra yeniden hayata döndüğüne ilişkin örnek vakalar bulunduğunun altını çizerek, organ nakli için acele edilmemesini talep ediyor.
öldürmeyen Allah,öldürmez
wayy be allahın işi bu işte öldürmeyeni öldürmüyü annemde küçükken 4, kattan düşmüş biey ol mamışş :yikildim:
SmileSmileSmile ...bende diom bu genc_fb de bişe var ama ...Smile tesiri sürüyo:yikildim: :yikildim:ama
allahın işine işte yazzık yhaaa çook kötuSad
Big Grin
keşke öLseydiBig Grin
Keşke bazıLarıda tekrar canLansa..:'( :'(
kötülük denir buna be ne güzel öbür dünyaya gitmek icin yaşamıomuyuz geri gelince sevinmek neyin nesiBig Grin