:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: 8 tane 8 nasıl 1000 eder ?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
"Vali bu soru karşısında ilköğretim öğrencisinin elini öptü. Peki sorunun yanıtı ne?

Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, inceleme yaptığı ilköğretim okulunda sohbet ettiği öğrencilerden birinin yönelttiği "8 tane 8 nasıl 1000 eder" sorusunu bilemeyince küçük kızın elini öptü. Türkiye Kızılay Derneği Eskişehir Şubesi'nin "Kardeş Okul" protokolü imzaladığı 30 Ağustos İlköğretim Okulu'nu ziyaret eden Vali Çalışıcı, ziyaret ettiği sınıfta öğrencilere sorduğu bir matematik probleminin doğru yanıtını alamayınca, çözümünü tahtada gösterdi ve "Bu soru yüzünden sizin gibi okurken 100 pide kaybettim" dedi. Bunun üzerine 4-C sınıfından Mine Uysal adlı bir kız öğrenci de Çalışıcı'ya "8 tane 8 nasıl 1000 eder" diye sordu. Çalışıcı, soruyu yanıtlayamayınca, "Bükemediğin bileği öpeceksin" diyerek Uysal'ın elini öptü. Uysal, yanıtı şöyle açıkladı: "888'e 88 ekleyip üç 8 toplandığında, 8 tane 8 kullanılarak 1000 rakamına ulaşılır."

vsalieleldlsds.jpg