:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Türkçe'de küFür oLaraK kuLLandıqımZ bazı keLimeLeriN qerceK anLamLarı =)
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3
TÜRKÇE'DE KÜFÜR OLARAK KULLANDIÄžIMIZ BİRÇOK SÖZCÜK ASLINDA ÇOK MASUM ANLAMLAR TAŞIYOR. TÜRKÇE'YE YABANCI DİLDEN GEÇEN BAZI SÖZCÜKLER İSE GERÇEK ANLAMLARINI ÇOKTAN YİTİRMİŞ. İŞTE ONLARDAN ÖRNEKLER...

2.jpg
ANGUT: BİR ÇEŞİT KUŞ TÜRÜDÜR ANGUT KUŞU'NUN EŞİ ÖLDÜÄžÜ ZAMAN (YANINA O ANDA BAŞKA BİR YIRTICI HAYVAN VEYA BİR İNSAN GELSE DAHİ) GÖZLERİNİ BİR DAKİKA BİLE EŞİNİN ÖLÜSÜNÜN ÜSTÜNDEN AYIRMADAN O DA ÖLENE KADAR ONUN BAŞ UCUNDA BEKLER...

3.jpg
DANGALAK: GERÇEK ANLAMI 'GEREKSİZ KONUŞAN KİŞİ'DİR.

5.jpg
YAVŞAK: BİT YAVRUSU, SİRKE DEMEKTİR.

7.jpg
YOSMA: ŞEN, GÜZEL KADIN

9.jpg
PEZEVENK: FARSÇA "PEJAVEND" KELİMESİNDEN GELDİÄžİ SÖYLENİR. O DİLDEKİ ANLAMI "KAPI TOKMAÄžI" VEYA "SÜRGÜ" İMİŞ. TÜRKÇEYE DE “KAPIDA BEKLEYEN ADAM” ANLAMIYLA GİRMİŞ. ŞİMDİ KULLANILAN ANLAMI İSE MALUM...

17.jpg
KALTAK: ÜZERİ MEŞİN, HALI VB. ŞEYLERLE KAPLANMAMIŞ OLAN EYERİN TAHTA BÖLÜMÜ

10.jpg
KAHPE: ARAPÇADAN DİLİMİZE GİRER VE ETİMOLOJİK OLARAK ÖKSÜRME KELİMESİ İLE İLGİLİ. BU BAYANLAR YERLERİNİ GECE KARANLIÄžINDA ÖKSÜREREK BELLİ EDERLERMİŞ. TÜRKÇE’DEKİ ANLAMI AHLAKSIZ KADINDIR.
Bu bilgiler için teşekkürler Smile
önemli diil ercan Smile
bizleri bilqilendirdiğin için saolll..en azından bazı kelimeleri kullanıpta anlamını bilmeyenler öğrenmiş olurr
ewet ece haklısın_bu arada önmli diil Smile
daha önce ben yayınlamıştım tekrarı olödu bir gün sonra olsa bileBig GrinBig GrinBig Grin
Alıntı:PEZEVENK: FARSÇA "PEJAVEND" KELİMESİNDEN GELDİÄžİ SÖYLENİR. O DİLDEKİ ANLAMI "KAPI TOKMAÄžI" VEYA "SÜRGÜ" İMİŞ. TÜRKÇEYE DE “KAPIDA BEKLEYEN ADAM” ANLAMIYLA GİRMİŞ. ŞİMDİ KULLANILAN ANLAMI İSE MALUM...

Ahhahha:yikildim: t$kLeR Big Grin
angel16 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:daha önce ben yayınlamıştım tekrarı olödu bir gün sonra olsa bileBig GrinBig GrinBig Grin

hade yhaa qörmedm kusura bakma Smile
önmli deil PCKom(:
Ben zaten bu anlamlarını bildiğim için kullanıyordum Big Grin
sağol tuuce Smile
Sayfalar: 1 2 3