:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Anlıyor musun; AŞK bu işte!
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Bir kelime seç!”

Nasıl bir kelime olsun? Bir sıfat olsun. Tam üç şeyi unuttursun sana. Zamanı durduramazsın, ama umursamadan yaşayabilirsin bence. Mekânı terk edemezsin, değiştirebilirsin, gönlünce... ...Ve insanı unutur, unuttukça daha çok sevebilirsin.

"Bir kelime seç!"
Seni titretmiyor olmasın sakın. Ağlatmıyor, mutlu etmiyor olmasın. Kimse söyleyememiş olsun onu, ama söylemek zor olmasın.

"Nasıl bir kelime?"
Senin gibi, benim gibi değil. Herkese, her şeye yakın değil. Herkesin, her şeyin tâ.. kendisi olsun. İçinde olsun, içimiz olsun. Hiç tutmamış, tutulmamış; hiç sevmemiş,
sevilmemiş; hiç nefret etmemiş bir kelime ..

"Az mı söylenmiş dedin?"
Söylenememiş... Söylene söylene eskitilmiş olsun da; eskimemiş bir kelime. Duyula duyula bıkılmış da; hep istenen... Yaşana yaşana tadılmış da; aranan bir kelime.

"Ne olsun?"

"Söylesem mi?"

"Söylesen! Ah bir söylesen!"

"Sevgili olsun."

"Sevgili!?"

"Evet, sevgili."

"Bir fiil seç sonra."
Henüz işlenmemiş bir fiil. Henüz ne olduğu anlaşılmamış, yaşanıp tadılmamış bir fiil Onu, öyle bir yerde, öyle bir zamanda, öyle biri için seç ki; ona da, ötekilere de
yeni bir yücelik göstermiş ol.

"Kendi yüce olmasın mı?"
"Olsun, kendi de yüce olsun."
Bilirsin, Tanrı kadar olunamaz. Ona uzaklığını biraz azaltabilirsin. Yaklaşamazsın.

"Bir fiil seç şimdi."
"Gerçekten ben seçeyim bu sefer."
"Sen seç."

"Sevmek olsun."

"Sevmek olsun."

"...Ve artık..."
"Ne seçeyim?"

"İsim..."
İyice bir düşün önce. Yaratılmış ne varsa; ve eğer varsa, yaratılmamış ne varsa; unut hepsini. Kendini de bir kenara bırak bir yol. Erkek, kadın demeden; çoluk, çocuk demeden düşün. İsme benzemez, kimseye söylenmez, delice, çılgınca bir isim seç.

"Birlikte seçelim mi?"

"Seçelim istersek .."

"Seçtik bile bence. Baştan beri seçtik."

"Ne?"

"Sevgi!"
...Ve şimdi konuşmayalım seninle. Birlikte bir ismi seçtik ya; artık birlikte düşünelim bence.

...Ve şimdi bir cümle kuralım seçtiklerimizden. "Sevgi sevgili sevmek."

Fiili çekmeden, isme bir hâl yakıştırmadan olsun cümlemiz. Cümlemiz güzel olsun. İsteyen istediği gibi, istediği kadar görsün cümleyi.
"Sevgi sevgili sevmek."

Alalım, götürelim, bir insana verelim. Ama hep başka bir insana... Bir zaman, bir insan sevinecekse; bir zaman bir başka insan üzülecektir buna. Hep ismin kime
koyulduğunu, fiilin kimle işlendiğini düşünecektir bir insan. Üzülecektir. Bir başkası, her şeyi kendine yorup sevinecektir. Alalım, götürelim bir çiçeğe verelim, kuşa, ağaca, buluta verelim. Ne üzülen, ne sevinen olacaktır buna, bizden başka.

Alalım, götürüp saklayalım... desem. Çok kötü! Kötü ki, bize de ifâdesizdir bu!
İyisi mi;
Biz bulduk, biz seçtik bu cümleyi. Biz gel, bana söyle; biz onu alayım; götüresin, bir şiire koyalım.

Anlıyor musun; aşk bu işte!
çokkkk güzel yüreğine sağlıkSmile
SmileSmileSmile

Yüregin Dert GörmeSin ..
yanl305zl305kel4ef9.jpg

Yar senin hediyen bir gönül ağrısı
Ah ölüm olmalı yok aşk değil adı
Aşk bizi terk etti
Ah ne gelir elden

Bu hüzün, bu kalp ağrısı, geçmeyen bu sızılar senden kalan bana. Bunun adı aşk değil aşk böyle olamaz ben aşkı hiç böyle düşünmemiştim. Aşk uzaklarda bir köşeye kuytulara kaçtı çıkmamak üzere aşkta kırıldı yapacak bir şey yok artık aşk yok sende yoksun. Ne kadar düzeltmeye çalışsan da artık düzeltemeyeceğin şeyler var.

Dertli bağrımda camdan bir kalp var
Artık dönsen de geçmez ki bu kırıklar

Şimdi bende bir aşk ve kırık dökük bir kalp
Senin elinde kalbimin camdan parçaları
Yapıştırmaya calıştığın
Koyduyun parçalar yerine oturmuyor
Parçalar eksik
Kalbim kırık.
Dertlerim bağrımda yaşıyorum öylece. Bunlarla senin hediyen . Artık dönsen ne fayda geçmiyor. Bir kez düştümü, kırıldımı, tuzla buz oldumu olmuyor eskisi gibi.Bir söz var ya işte biz düştük ve kırıldık. Artık ne yapsan nafile bir çok şey eskide hatırların içinde kaldı. Onların tekrardan canlandırmaya çalışmak için uraşma.

Sen gittin yastığımda kokun misafir kaldı
Gözlerimden haylaz yağmurlar yağdı
Ayrılık mı sen mi yoksa sevda mı
Hangisi sebebim olur

Gittiğinden beri her şey seni hatırlatır oldu kokun, resmin, hepsi bir misafir şimdi. Her adını andığımda gözlerimde yağmurlar yağdı. İçimde dinmeyen volkanlar patladı. Artık hangisi sebebim olmuyor bilmiyorum aşk mı, sensizlik mi, sevda mı? hepsi sana çıkıyor en büyük sebebim sensin. Senden kurtulacağım kırıklıklarımın kaynayacağı günleri bekler oldum. Sensiz bir hayatın ikinci perdesini indirmek var sadece birkaç sahne sonra senin oyunun bitirmek var. Sonra benim oyunumu oynamak bu oyunda sen olmayacaksın senden kalan bir şey de yok. Yeni bir perde yeni aşk.

Gözlerimin içine bakıyorsun
Düzelteceksin sanıyorsun kırıklıklarımı
Yapa bilirim, eskiye döndüre bilirim diyorsun
Elinde cam parcaları
Elinde kalbim
Ama nafile…

Gelme artık istemez bu kalp seni. Kırdıklarını, parçaladıklarını tamir edemezsin. Bir zamanlar en çok istenendin. Sevgiliydin yerin çok ayrı bir yerde duruyordu şimdi istenmiyorsun. Bir yabancısın, uzaksın hissedemediğimsin. Bütün paylaşacaklarımı tükettiğimsin

Teşekürler....
Alıntı:

"Birlikte seçelim mi?"

"Seçelim istersek .."

"Seçtik bile bence. Baştan beri seçtik."

"Ne?"

"Sevgi!"
Anlıyor musun; aşk bu işte!
Çok GüzeLL Yüreğine Sağlık
Teşekkürler €zberimsin ..Smile Smile
Ezberimsin ve deli sevdam yürekleriniz dert görmesin... Çok güzeldi...
Selin :) Adlı Kullanıcıdan Alıntı:çokkkk güzel yüreğine sağlıkSmile

Beğenmene sevindim Selin (:
ѕαкℓıмѕıη Adlı Kullanıcıdan Alıntı:SmileSmileSmile

Yüregin Dert GörmeSin ..

Smile Smile Smile

Teşekkür ederim, O Güzel Gözlerine Sağlık ..
deli_sevdam Adlı Kullanıcıdan Alıntı:yanl305zl305kel4ef9.jpg

Yar senin hediyen bir gönül ağrısı
Ah ölüm olmalı yok aşk değil adı
Aşk bizi terk etti
Ah ne gelir elden

Bu hüzün, bu kalp ağrısı, geçmeyen bu sızılar senden kalan bana. Bunun adı aşk değil aşk böyle olamaz ben aşkı hiç böyle düşünmemiştim. Aşk uzaklarda bir köşeye kuytulara kaçtı çıkmamak üzere aşkta kırıldı yapacak bir şey yok artık aşk yok sende yoksun. Ne kadar düzeltmeye çalışsan da artık düzeltemeyeceğin şeyler var.

Şimdi bende bir aşk ve kırık dökük bir kalp
Senin elinde kalbimin camdan parçaları
Yapıştırmaya calıştığın
Koyduyun parçalar yerine oturmuyor
Parçalar eksik
Kalbim kırık.
Dertlerim bağrımda yaşıyorum öylece. Bunlarla senin hediyen . Artık dönsen ne fayda geçmiyor. Bir kez düştümü, kırıldımı, tuzla buz oldumu olmuyor eskisi gibi.Bir söz var ya işte biz düştük ve kırıldık. Artık ne yapsan nafile bir çok şey eskide hatırların içinde kaldı. Onların tekrardan canlandırmaya çalışmak için uraşma.

Sen gittin yastığımda kokun misafir kaldı
Gözlerimden haylaz yağmurlar yağdı
Ayrılık mı sen mi yoksa sevda mı
Hangisi sebebim olur

Gittiğinden beri her şey seni hatırlatır oldu kokun, resmin, hepsi bir misafir şimdi. Her adını andığımda gözlerimde yağmurlar yağdı. İçimde dinmeyen volkanlar patladı. Artık hangisi sebebim olmuyor bilmiyorum aşk mı, sensizlik mi, sevda mı? hepsi sana çıkıyor en büyük sebebim sensin. Senden kurtulacağım kırıklıklarımın kaynayacağı günleri bekler oldum. Sensiz bir hayatın ikinci perdesini indirmek var sadece birkaç sahne sonra senin oyunun bitirmek var. Sonra benim oyunumu oynamak bu oyunda sen olmayacaksın senden kalan bir şey de yok. Yeni bir perde yeni aşk.

Gözlerimin içine bakıyorsun
Düzelteceksin sanıyorsun kırıklıklarımı
Yapa bilirim, eskiye döndüre bilirim diyorsun
Elinde cam parcaları
Elinde kalbim
Ama nafile…

Gelme artık istemez bu kalp seni. Kırdıklarını, parçaladıklarını tamir edemezsin. Bir zamanlar en çok istenendin. Sevgiliydin yerin çok ayrı bir yerde duruyordu şimdi istenmiyorsun. Bir yabancısın, uzaksın hissedemediğimsin. Bütün paylaşacaklarımı tükettiğimsin

Teşekürler....

Güzel eşliğin için Teşekkür ederim Deli Sevdam Smile
Yorgun Yürek Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Çok GüzeLL Yüreğine Sağlık
Teşekkürler €zberimsin ..Smile Smile

Rica ederim, Okuyan Gözlerine Zeval Gelmesin Yorgun Yüreğim Smile
Sayfalar: 1 2