:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: ...ATATÜRK KİM'Dir?...
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link

42766408dt6.jpg

… ATATÜRK KİMDİR ?…

Yıl 1979, UNESCO üyesi bulunan 152 ülkeye, Atatürk'ün doğumunun yüzüncü yıl dönümünün kutlanmasını önerir.

Bu öneriye İsveç'in genç delegesi karşı çıkar: “ Dünyada bu kadar devlet adamı var, hepsinin doğum yıldönümünü bu şekilde kutlayacak mıyız? diye sorar.

Rus delegesi ayağa kalkar ve aynen şöyle söyler: “ Genç delege arkadaşım hatırlatmak isterim ki, Atatürk öyle dünyadaki herhangi bir lider değildir, bırakın onu bir yıl anmayı, her ülke her problemimizde çare olarak aramalıyız ”

Sonra UNESCO tarihinde ilk defa 152 ülkenin oybirliği ile “ Atatürk kimdir” belgesi imzalanır.

Bu arada, İsveç delegesi imzaların atılması sırasında mikrofonu alır ve:

“ Ben Atatürk'ü inceledim bütün ülkelerden özür diliyor ilk imzayı ben atıyorum ” der.

“ … İşte O Muhteşem Belge …”

ataturk1pi9.jpg

“ … İşte O Muhteşem Belge …”

ataturk1pi9.jpg

:A: t$kL€r CnM :A:
Teşekkürler Aynur'cumm. Hisseden Yüreğine binlerce kere teşekkürler
[COLOR="DarkRed"]Teşekkür ederim,çok değerLi bir payLaşım

KahroLsun amerikan emperyaLizmi,kahroLsun emperyaLizmin bayrakLarı[/COLOR]
Teşekkür ederim Bitanesi; aynı duyguları paylaşan bizlerin yolu her daim Aydınlık olacaktır. Biz Atatürk ve bu uğurda can veren nicelerin sayesinde Özgürce nefesimizi alıyor, Bu topraklarda esaret altında olmadan yaşayabiliyoruz. Esaret altında neyi yapabilir, neyi yaşayabilir, neyi savunabilirdik ki; Durup bir düşünmek gerekiyor sanırım...
çok ama çok güzel bir paylaşım olmuş... Tebrikler...
O' nun gibisiii bir daha gelmez dünyaya eşsiz kahraman dünümü sana borçluyum ama bugünümü ve geleceğimi amerikalılara borçlu olarak geçireceğim borçlar değişsede Türklüğümden ödün vermeyeceğimm
Değerli kardeşim SON ,bizler ısrarla bıkmadan anlatalım, Cumhuriyet gençleri zaten biliyor Atatürk'ü Ama bilmemekte ısrar edenlerden bir tanesinin kafasında soru işareti bırakabilirsek bu bize yeter,
Yüreğine sağlık kardeşim.....Confusedmiley16: