:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: 'Annesütü Neden Eşsiz Bir Besindir ..
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Bütün olumsuzlukları yok eden anne sütü, olağanüstü bir besindir. İhtiyaç duyulan bütün besin maddeleri anne sütünde mevcuttur. Hiçbir sanayi maması veya ıda anne sütü ile kıyaslanamaz. Doğumun ardından ilk 10 dakika içinde hemen verilebilir. Anne eğer yeterli besleniyorsa, ilk 4-6 ay bebeğe vitamin ve su bile vermeden sadece anne sütü kafi gelir.

emzirme sırasında anne-bebek yakınlaşmasının bebekte uyandırdığı güven hissi yanında, sütün en steril şartlarda sunulması, anne sütünü eşsiz bir besin maddesi yapmaktadır.

Anne sütü; protein, yağ, karbonhidrat ve mineral ihtiva etmesinin yanı sıra, bileşimindeki enzimleri ve üstün fiziko-kimyasal özellikleriyle, bebeğin sütten en iyi şekilde yararlanmasına imkan sağlar. Anne sütü ile beslenen bebekler, normal bir büyüme ve gelişme gösterirler.
bence Anne olacak adaylar ilk 6 ay boyunca emzirmelidirler bebeklerini,
Tşkler Sevda Yüreklim Smile
ben hiç emmemişim ondan bu haldeyim Big Grin
böyle olmasını istemiyorsanız emzirin Big Grin
Mutlaka bilinmesi- uygulanması gerekilen bir konuda ki aktarımınız için teşekkürler. Ellerinize Sağlık
tadına bakamadıktan sora neyleyim

ben anne sütünü yaa demiii ama...Big Grin
Teşekkürler arkadaşlar ..(:
annem beni 2.5 sene emzirmiş Big Grin 5 yaşında hala meme arardım ya Big Grin
Antisos Adlı Kullanıcıdan Alıntı:annem beni 2.5 sene emzirmiş Big Grin 5 yaşında hala meme arardım ya Big Grin
allah gözünü doyursun musti Big Grin
doyamadı lanet göz Big Grin Big Grin