:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Kımızı gül yasağı...
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
KIRMIZI GÜL YASAÄžI!..
printButton.png emailButton.png
12020801.jpg
Dünyayı yasaklarla yönetmeye çalışan ve insanın özgür iradesini tehlikeli görenler dünyanın her yerinde komik yasaklar uyguluyor. İşte Suudi Arabistan'nın ilginç yasak kararı!..
Suudi Arabistan'da din polisi, 14 Şubat'taki
Sevgililer Günü'nde sevgililerin birbirine kırmızı gül almasını yasakladı.

İyiliği Teşvik ve Kötülükten Men Komitesi, Riyad'daki çiçekçilere ve hediye eşyası satan dükkan sahiplerine, sevginin sembolü olarak görülen kırmızı renkli eşyaları tezgahlarından indirmelerini emretti.

Riyad’da, evli olmayan kadın ve erkeklerin toplum içinde beraber olmalarına ve kadınlara koyduğu sıkı yasaklarla Batı’nın tepkisini çekiyor.

Kaynak: Bugün

Şeriat adı altında kendi yasalarını dikte ettirmenin adı Kur'an Şeriatı.
Eeee bizde örnek alalım.Sözüm; Cumhuriyeti, Demokrasiyi ve Laikliği öcü gibi gösterenler ve görenlere.
yok daha neler bu kadaraıda olmaz demi ama ya
sağol paylaşım içinSmile
Ben böyle saçma kuralları ülke görmedim,insan değil onlar ya sonumuz öyle olmasa bari,gül veremeyecekse yeşil ot versin dimi bu ne ya yuhh yani.
HIÇKIRIK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:yok daha neler bu kadaraıda olmaz demi ama ya
sağol paylaşım içinSmile

Bende şaşırdım, aynı sizin gibi daha neler dedim...belki hoş karşılayan arkadaşlarımız olabilir, saygıyla...
:mad:
GizLiDüŞ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ben böyle saçma kuralları ülke görmedim,insan değil onlar ya sonumuz öyle olmasa bari,gül veremeyecekse yeşil ot versin dimi bu ne ya yuhh yani.

Din adına yapılıyor olması daha da saçma, yeşil gül yetiştirmek lazım...ama buda günün önem ve ehemmiyetine, yani racona ters,illaki kırmızı.. sağolasın arkadaşım...
:--/