:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Hitler,Yahudi k?za a??km??
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Alman Nazi lideri Adolf Hitler hakk?nda yeni bir an? kitab? yay?mlanmaya haz?rlan?yor.
Adolf Hitler'i ?ocukluk y?llar?ndan bu yana tan?yan August Kubizek, Hitler'in politika anlay???, arkada?lar? ve annesiyle olan ili?kisi ve ruhsal durumuyla ilgili bilgiler i?eren hikayeler yazm??t?. Kubizek'in 'The Young Hitler I Knew' (Tan?d???m Gen? Hitler) kitab? tam yetmi? y?l sonra sir unvanl? Profes?r Ian Kershaw taraf?ndan derlenerek biyografi haline getirildi. 260 sayfal?k kitap, 15 Eyl?l'de ?ngiltere'de sat??a ??kar?lacak.

KIZ G?L?MSED??? ZAMAN D?NYA H?TLER'?N OLUYORDU

Avusturya'da Linz yak?nlar?nda 20 Nisan 1889'da do?an Hitler'in gen?li?i de Linz ve Viyana'da ge?ti. Hitler, Kubizek ile 1904'te yani 15 ya??nda tan??t?. Kubizek, an?lar?nda Hitler'in Yahudi k?kenli bir k?za a??k oldu?u ??yle anlat?yor: Ad? Stefanie Isak't? ve ince, uzun boylu ve sar???nd?. ?ok g?zel g?zleri vard?. Varl?kl? aileden geldi?i belliydi, ??k giyiniyordu. Hitler'le bir g?n caddede y?r?rken onu g?rd?k. Hitler 'Biliyor musun ben ona a????m' dedi. O d?nemler bu cadde gen?lerin tan??t?klar? bir yerdi. Ancak ?st? ba?? d?k?len Hitler, k?zla yak?nl?k kuramad?. Bir kere k?z Hitler'e g?lm??t?. Hitler'in sevincini g?rmeniz gerekirdi. 'G?r?yor musun o da bana a??k' diye ba??rd?. Hitler k?z?n kendisine bakmad??? zamanlar t?m d?nyay? y?kacakm?? gibi g?r?n?yord?. Geceler boyu Stefanie'nin bir ba?ka erke?e ilgi duyup, duymad???n? d???n?p ??lg?na d?n?yord?. Ancak, bu a?k kar??l?ks?z kald? ve galiba zamanla irtibat?n? da kaybetti.

Stefanie kar?m olunca asla dans etmeyecek

Hitler k?z?n dans? ?ok sevdi?ini duymu?. Bana, 'Sa??r oldu?unu ve dans eden insanlar?n aras?nda bulundu?unu d???nsene. Bu ki?ilerin hareketlerini g?r?yorsun. T?m bu insanlar?n yapt?klar? aptalca gelmez mi? Asla dans etmek istemiyorum! Anl?yor musun? E?er Stefanie benim kar?m olursa, o da dans etmeyecek' diye dert yand?.

?ntihar? bile d???nd?

Stefanie'yi ka??rmak gibi ??lg?nca bir fikre de kap?ld?. Ben de yard?m istedi. Bunun i?in planlar yapt? ama ger?ekle?tiremedi. Hatta, Stefanie i?in intihar? bile d???nd?. Nehre atlamay? planl?yordu. Ama yine de akl? ondayd?. S?rekli bana 'Acaba Stefanie de benimle birlikte atlar m?yd?' diye soruyordu. Fakat, bir kez bile nehrin k?y?s?na gitmedi.

AK?AM