:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Leyla´yi incitirsin...
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Bir gün Mecnun hasta olup yatağa düşer. Tedavî için bir doktor çağırırlar. Doktor

"-Damardan kan almaktan başka çare yok'" diyerek hacamat yapmak için Mecnun'un kolunu bağlar. Tam neşteri eline almıştır ki, Mecnun bağırır;

"-Ey doktor, hacamet etmeyi bırak! Ücretini al ve git. Bu hastalıktan ölürsem öleyim, zararı yok. Bu köhnemiş beden varsın ölsün ne çıkar?!..

Doktor şaşkın bir şekilde Mecnun'a sorar:

"-Sen çöllerde kükremiş arslanlardan korkmuyorsun da kan aldırmaktan ne diye korkuyorsun?"

Mecnun'un cevabı şu olur;

"-Ben neşterden korkmuyorum.

Herkes bilir ki, benim sabır ve tahammülüm ,kayalardan meydana gelmiş olan bir dağdan fazladır!Ben hiçbir şeyden korkmayan ve dünyaya aid bir samanlığı dahi olmayan bir insanım; şu fani tenim yaralanmazsa rahat etmez! Yaralar aşkın merhemidir; bunun için yaralanmaya koşa koşa giderim...

Lakin benim vücudum Leyla ile dolu; içimde Leyla'dan başka bir varlık yok! Bu sedef gibi olan bedenim , o incinin sıfatları ile dolmuştur.Dolayısıyla ey doktor; beni hacamet ederken neşteri ansızın Leyla'ya vurur,onu yaralarsın da Leyla'yı incitirsin diye korkuyorum..

ALINTI
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine saqlık
çok güzel tşklr
cok qüseLL eLLerine saqLık......