:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: Bir Ceylan Varmış
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Bir Ceylan Varmış ...

Tarifi imkansız olan sevişmelerin en güzelini yaşıyan bir gönül , o güzelliğe sahip çıkan ve masum olan duygularını koruyan bir ceylandır . Şöyle bir yandan baktığımızda ondaki aşkı anlamamamız imkansız zaten . O aşk için yaratılmış sanki ve sanırım öylede .

Hani deriz hep , ''senin o ceylan gözlerin'' diye . Aşkı o ceylani gözde arardık . Anlamı ceylanın aşka olan masumluğu ve yakışması değilmiydi . Tertemiz , masum ve sevgi dolu . Gerçektende öyle . Ceylanın gözleri aşka susamış , hasret li bakışlarda yürek kavurmuş bir sahneye benzer . Buna dayanabilmek çok ama çok zor , çünkü ceylan ın aşka olan inancı çok büyük ve çok farklı . Keşke ceylan gibi bakabilseydikde , görebilseydik aşk ı hayatı .

Rahmetli Barış Manço nun sözlerinde de vardı ceylan . ''Yavru ceylan gibi kaçar , seke seke çaydan geçer , Nazo gelin ayağına takar hal hal '' diye . O sevdiğini yavru bir ceylana hitaben mi yazmış , yoksa ceylanın aşka olan tavrını sevdiğinemi uyarlamış bunu bilmiyorum . Fakat ceylanın azizliği insanoğlunun yüreğine işlemişmi ? İşlemiş . Sonrasında yine ceylan gözlüm adlı türküler yakılmış aşk adına , ve daha sonrasında hikayeler . Daha daha sonrası demiyelim çünkü ceylan aşkın içinde varolmuş , belkide o güzelim ceylanların haberi bile yok . Ne mutlu onlara yinede .

''Senin bir ceylan gibi o mahzun bakışını ve ne varsa öylesine yürekden sevdiğim o bakışda unutmadım '' Mahzun bakışlara bakınız , ceylana yar edilmiş aşkın bakışları olsa gerek . Şairler bile diline ceylanı dolamış , gözler denilince ceylanın yine aziziliği yüreklerde parlamış . Nedir bu ki ! diye kimseler düşünmemiş çünkü yakışık alan durum ceylana fazlasıyla yakışmış . Bunu ben dahil sizlerde kabul eylemişsiniz . Ne mutlu bizlere .

Gece gece aklıma düştü ceylan , öyle yada böyle değil fazlasıyla düştü gönlüme . Ona hitabende olsa , onun aracılığıylada olsa aşk a hitap yazmak istedim bu yazıyı . Umarım ceylanın en masum olan hali ve aşk a vuran o yüzü hep içimizde yaşar . Ve yine umarımki yazarlarımızın ve şairlerimizin dilinde dolaşır durur ceylan .

Aşk bu ise , ceylanım bunu hak ediyor .

Sevg ...

Yazan : Firari Fırtına
Yürekteki sevgiyi satırlara döküp anlatabilmek zor bir uğraştır çok özel bir yetenek ister işte senin bu yeteneğin kelimelerle ifade etmeye yetmez abi....
Sevgili Yargıç Kardeşime ,

Kelimelerin yetmediği yerde , bizler yüreklerimizi koyuyoruz ortaya . O yürek kelimelere gerek duymaksızın döküyor kendini gönüllere . Bu bir yetenek yada özel bir durum değildir , öyle demiyelim . Ama şunu bilelim ;

Sevgiyi sevgi yapan insanoğludur . Sevgiyi yaşatacak olanda insanoğludur . Kaybetmiyelim değerlerimizi .

Yazmış olduğun onur e olan yorumun çok ağır , daha hak etmedik biz onları . Yolun başındayız ama sonuda bellidir inşallah ...

Sevg ...
Tevazu ve yetenek birbirini bu kadar tamamlayıp bir insanın bünyesinde toplanabildiği nadir bir olaydır ki yaşım küçük olmasına rağmen bu kez ukalalık edip gördüklerimin ne kadar büyük olduğunu dile getirmek isterim...
Sevgili abim,
Kötü yürekler hiçbirzaman susmayacak bunun her daim bilincindeyim fakat kendine ideal olarak gördüğün sevgi dolu iyi yüreklerin susmamasının bir abidesi olarak yazmış olduğun her satırın bendeki değeri tarif edilmezdir bunu bütün samimiyetimle söylemekten onur duyarım.
Ben keyifle okuduğum bir yazının senin kaleminden çıkmış olmasına kesinlikle şaşırmıyorum.
Ve sonundada yapılan yorumları tevazu ile cevap vermen işte diyorum benim sevip saygı duyduğum kişi...
Fazla lakırdıya ne hacet....
Firari_Fırtına = Sevginin efendisi...
Sevgili Yagıç Kardeşime ,

Gönül bazen bir güvercin gibidir . Kendine has bir yuvayı bir mekanda yapamaz ise güvercin , bilki o mekana yakın alanlarla kesinlikle ilgilenmez ve kanatlarını çırpar umuda doğru , bir başka mekana . O özgürdür , ama oda bir sevgi taşır kanatlarında . Sorgusuz bir şekilde hemde .

Lakin bizler .. Yani sen gibi , yani ben gibi , yani bizler gibi ....

Biz mecburuz mekanımızda tesbih çekmeye . Güvercin gönlü gibi değildir gönlümüz özgür . Ayağa kalktıkmı bir hüzun dolu gözlerimizin en derininde yine sevgi vardır , oturduğumuzda ise kalemimiz elimizde olmak zorunda . O kalem ki ;Sadece o anlatır bizim yüreğimizi , o yazar , o çizer . İşte farkda burda , o kalem bir gönüldür ama özgür değildir .

Yorumların ve düşüncelerine saygım sonsuzdur , lakin yinede kabul etmiyor bu gönül bu şerefi . Beni anlaman umuduyla , sadece şunu bilmeni istiyorum . Git aynaya bak , gördüğün ne ise , ben o yum .........

Sevg ...

...
Ayna ayna söyle bana benden güzeli var mı bu dünyada...

Ayna cevap verdi: Sen çok güzelsin sahip lakin uzaklarda yalnız bir diyarda yüreği kocaman tarif edilmez bir kişi varki o senden daha güzel....

Dedi bana adıda Firari_Fırtına

Küçük bir gülümseme rakı kadehini unutmaSmile
Derdimi birine anlattım !!!
Anladı anlamadı bilmiyorum .........

Ama ben rahatladım ...

Sevg ...
Bir şiir vardı diyordu ki;
İşine geldiği gibi
Ben böyle algılamayı sevdim bırak kırma bu kalbi...
Rahatlamak yeter gerçi rakılı daha güzel ama ramazandan sonra...
Ramazan sonrası , elbette baş tacı .

Bir gönüle söz verdik ,
Ya yanarız , yada yakarız türkümüzle ,
O gönülü .

Sevg ...
bir ceylanın gözleri kadar gerçekti sevdam,
katar katar yüklenip giden umudun ateşi kadar sıcaktı…
bir ceylanın yüreği kadar titrek…
karanlık gecenin siyahı kadar sessiz…

umarsız bekleyişin,
uzun susuşların kanatır yaramı…
bisütun kayalıkları bukadar metin değildi…
sınama beni,

ceylan bakışlı yar,
gül yandı,
su yanıyor…
sen bakıyorsun…

gözler dalıyor..
sevdam kırmızıya bulanıyor..
sözler hükümsüz…
yollar ayrılıyor…

ceylan!
bakma öyle…
gül,
kanıyor…...

Konuyla ne kadar ilgili bilmiyorum ama ekledim iste, belkide yorum getiremeyismdendir..Smile

Yureginize saglik..Tesekkurler...
Sayfalar: 1 2