:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi

Orjinalini görmek için tıklayınız: 'Bakta Ibret Al, Sabirsiz Nefsim ..!
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
ddddddve7be4.jpg

senmz0ul2.jpg

108nt3rm6.jpg

blue_belial

Eli boş varılmaz varılan yere,
Boş gelmedim Yâ Rab, ben suç getirdim!
Dağlar çekemezken o ağır yükü,
İki kat sırtımda pek güç getirdim...

Yorum yok...
Bu cani bu bedeni emanet aldik..

Vakti gelincede verecegiz ama nasil..?..Iste orasi var...

Surekli gormemiz gereken yer ki ona gore kendimizi dizginleyelim..

Allah razi olsun..Mevlam akibeti guzel olanlardan eylesin ins...

Her insan ister ölerek toprağa gömülsün, ister boğularak denizin dibinde kalsın veya yırtıcı bir hayvan karnında bulunsun veya yanarak külü havaya karışsın, mutlaka kabir hayatı geçirecektir. İnsan öldükten sonra kabre konulunca, Münker ve Nekir adında iki melek, kendisine gelerek; "Rabbin kimdir? Peygamberin kimdir? Dinin nedir?" diye sorarlar. İman ve güzel amel sahipleri bu gibi sorulara doğru cevap verirler. Bu gibi ölülere cennet kapıları açılır ve Cennet kendilerine gösterilir. Kâfir veya münafık olanlar ise bu sorulara doğru cevap veremezler. Onlara da Cehennem kapıları açılır, oradaki azap kendilerine gösterilir. Müminler nimet içerisinde, sıkıntısız ve huzurlu yaşarken, kâfir ve münâfıklar ise kabirde azap göreceklerdir (bk. ez-Zebîdî, Tecrîdi Sarih, terc. Kamil Miras, Ankara 1985, IV 496 vd.).

bn hep düşünüyorum bn bu sorulara cvp verebilecekmiyim _?

Allah hepimize bu soruları doğru cvp vermeyi nasip eylesinn

cnm arkadaşım çok güselbi paylaşımdı çok sağol
yüreğin dert görmesin
birgün gideceğimiz yer kaçış yok alahım günahlarımızı affetsin sağol sevda yüreklim güzel bir konuydu .....
her canlı gibi ölümü tadacağız, o kaçınılmaz son geldiğinde YARABBİM hesabını kolay verebilenlerden eyle beni ve tüm sana el açan ümmedi muhammedi...

EY KUL ETME DÜNYA NAZI,KIL NAMAZINI,YARIN KILARIM DİYENİN,DÜN KILDIK NAMAZINI...
kabir azabi !!!
[yt]FkJoxiOvoEc[/yt]
buda benden allah gunahlarimizi affetsin Sad

paylasim icin cok tesekurler cok guzeldi
saolunnn...